Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Sobota 23. června 2018 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Zloděj ukradl v Mohelnici padesát kilo medu

23.06.2018 - Zloděj ukradl v Mohelnici padesát kilo medu - Ze sklepní...

Počasí

obcasny-Déšť

23.06.2018 - Sobota

Teplota: 15 / 6 - obcasny-Déšť

Přeháňky-Déšť

24.06.2018 - Neděle

Teplota: 17 / 8 - Přeháňky-Déšť

Zde je místo pro Vaši reklamu

Dietos informují příznivce amerického fotbalu

07. března 2018 - 00:06

Zpět na seznam článků

Letos poprvé se na domácím zabojují koncem dubna

Dietos informují příznivce amerického fotbalu

ilustrační snímek zdroj foto: archiv

Vše se již zdálo hotové, ale když příbramský tým Bobcats požádal na vlastní žádost o přeřazení do třetí ligy.

Tím nadělal vrásky na čele zástupcům České asociace amerického fotbalu a notně zamíchal jízdním řádem pro letošní sezónu v soutěži v níž nastoupí i Dietos. ,,Asociace tedy rozhodla, že týmy budou rozděleny do tří skupin po třech účastnících dle regionální příslušnosti a navíc každý z týmů odehraje v průběhu základní části dvě utkání s některým z týmů z ostatních dvou skupin,‘‘ přidává doplňující informace tiskový mluvčí klubu Milan Kolařík.

Šumperk tímto krokem přišel o prestižní utkání s polským celkem z Wroclawi, ale na druhou stranu se nevyhne dalšímu atraktivnímu soupeři.  ,,Je to tak! Los nám přisoudil rezervu pražských Black Panthers, tudíž lze říci, že o duel s polskou špičkou jsme přišli, ale místo toho nás bude v domácím prostředí čekat duel se špičkou českou. Navíc nás ještě čeká utkání s Trutnovem, se kterým se dobře známe, ale vůbec poprvé se poměříme v jedenáctkové verzi fotbalu,‘‘ přidává Kolařík.

V dalších utkáních základní části pak narazí stylem doma-venku na své protivníky ve skupině Východ, kterými jsou Třinec Sharks a Zlín Golems. Cesta do play-off vede prostřednictvím vítězství ve skupině popřípadě je možné postoupit i jako nejlepší tým ze druhého místa ve skupině. Poté následují semifinálové boje a finále.

rozpis zdroj: M. Kolařík

A s čím vstupuje Šumperk do nadcházejících utkání a další sezóny v jedenáctkové společnosti. ,,Pokud bych se měl vyjádřit k soupeřům, tak v podstatě Zlín s Třincem nám zůstávají a nic se nemění na tom, co jsem prohlásil již minule, že neočekáváme absolutně nic jednoduchého. S Trutnovem to bude zajímavé srovnání po letech a pražský klub je pomyslná třešnička na dortu pro naše věrné fanoušky. Black Panthers se připravují s těmi nejlepšími a to se poté projevuje na dosažených výsledcích. Vloni jejich rezerva suverénně kráčela čtvrtou ligou, ale díky pravidlu o nemožnosti postupu rezerv do finále museli nakonec přepustit místo Teplicím. Pro letošek je toto pravidlo vyjmuto, takže osobně je řadím k favoritům ligy,‘‘ vyznal se ze svého názoru.

Ale co šance šumperského celku. ,,Pokud zopakujeme loňskou kladnou bilanci 4-2, tak budeme hovořit o spokojenosti a určitě play-off je velkým lákadlem, ale já bych hrozně nerad něco predikoval, jelikož se rozhodne až v samotné sezóně. Na konci základní části poznáme, na co nám to bude stačit. O čem jsem přesvědčen je to, že v základní části nepotkáme lehkého soupeře, rozhodovat budou maličkosti. Je zapotřebí být co nejlépe připraven a předvést maximum možného,‘‘ zakončil svoji úvahu Kolařík. 

Všechna domácí utkání Šumperka mají výkop v 15:00 hod. a uskuteční se na hlavním hřišti Tyršova stadionu. Poprvé se Dietos představí v sobotu 28. dubna.

Autor: red., M. Kolařík

Fotogalerie

ilustrační snímek           zdroj foto: archiv

Další články z rubriky

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.