Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Sobota 30. září 2023 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Jesenická Dyňová slavnost

28.09.2023 - Jesenická Dyňová slavnost - Pobaví celou rodinu

Počasí

30.09.2023 - Sobota

Teplota: 20 / 8 - obcasny-Déšť

01.10.2023 - Neděle

Teplota: 18 / 6 - Oblačno

Zde je místo pro Vaši reklamu

Dietos nastoupí proti Rangers

02. června 2023 - 08:40

Zpět na seznam článků

Americký fotbal v Šumperku

Dietos nastoupí proti Rangers

pozvánka 6. kolo zdroj: klub

O prvním červnovém víkendu přivítají Dietos dalšího soupeře z východní části republiky a budou jím trutnovští Rangers.

Po dvou porážkách jsou Dietos na nelichotivém šestém místě tabulky třetí ligy a jejich první z plánů o postupu do play-off dostal povážlivou trhlinu. Mužstvo potýkající se s výpadkem hráčů v útočných řadách střídá světlejší okamžiky s těmi horšími a je z toho tak tedy průběžná bilance jednoho vítězství a tří proher. Na druhý zářez v ročníku budou chtít domácí hráči navázat proti tabulkovému sousedovi z Trutnova. Ten od startu ligy zaujmul poslední místo a jeví se jako takový otloukánek ligy, když téměř veškerá střetnutí končí vysokou prohrou a bez jediného bodu v útoku.

Ale podceňovat tým z krkonošského podhůří by se mohlo hrubě nevyplatit, jelikož dokázali letos již jedenkrát nebezpečně zahrozit, když proti Teplicím padli rozdílem pouze tří bodů (20:23). Ano, právě proti těm Teplicím na které šumperský celek nenašel recept v úvodním kole. Kádr Rangers se skládá převážně z mladých hráčů a starších ostřílených matadorů (nejstarším na soupisce je Petr Novotný – ročník 1969). Za největší bolístku kádru hostů se dá označit problém týkající se jeho šířky, protože není výjimkou, že nastupují k utkáním i s méně, než 15 hráči a podobně. I to je reálný obrázek častého problému týmů ze středně velkých měst. A že by o tom mohl bohatě vyprávět i Šumperk…

Na druhou stranu, co není v počtu to trutnovští dohánějí kuráží a maximálním nasazením, kdy do každé hry jdou naprosto naplno a v ničem si neulevují. Na obranu hostů je zapotřebí zmínit, že nejsou pouze pasivním účastníkem v rodině českého amerického fotbalu, ale přispívají svojí měrou v rámci flagového programu (bezkontaktní verze amerického fotbalu) ze kterého pak produkují právě hráče mladších ročníků s následným zapracováním do mužského týmu. Vše pod taktovkou duchovního otce a zakladatele Rangers Jaroslava Bojarského. Hráče, který toho na českých hřištích zažil mnoho. Cesta, kterou se tak v Trutnově vydali je možná bolestivá a trnitá, ale rozhodně stojím za uznání a respekt.

Dietos se budou v sobotním utkání snažit zapomenout na nedávné neúspěchy a spravit si chuť. Nejen proto, aby rozšířili statistiku vítězství, ale také proto, že doposud ve vzájemné historické bilanci nikdy s Trutnovem neprohráli a nic na tom nebudou chtít měnit ani tentokrát. A že historie pamatuje mnoho vzájemných soubojů. Tím posledním bylo říjnové střetnutí v roce 2021 které dopadlo úspěchem Šumperka v poměru 40:0. Zda by toho mohla i tentokrát být taková kanonáda je otázkou, jelikož četná zranění v útoku mužstva přidávají od startu ročníku vrásky na čele trenérské dvojici Kolařík & Weinlich. 

Důležitým bodem bude úspěšný vstup do utkání, který by tým nakopnul a ten tak našel ten správný kurz směřující k vítězství. Určitě by se výrazněji mohla prosadit i obrana, která si ale bude muset dávat pozor na vzdušné výpady z rukou Františka Matyka, který na pozici quarterbacka dokázal právě v utkání s Teplicemi zatížit soupeře třemi touchdowny. Zadní vrátka tak bude potřeba nenechávat otevřená, protože Rangers je umí rozrazit mírou vrchovatou, jakmile k tomu dostanou alespoň trošku příležitost. Každopádně dle dosavadního průběhu sezóny stojí před Šumperkem jasný povinnost a tím je vítězství, které by mělo sloužit také jako odměna pro věrné fanoušky, kteří si vždy najdou čas navštívit utkání na Tyršově stadionu.

Výkop je stanoven na 15:00 hodinu a v poločase je opět připravena tradiční soutěž o hodnotné ceny.

Autor: red., M. Kolařík

Fotogalerie

pozvánka 6. kolo                     zdroj: klub

Další články z rubriky

Exkluzivní Fotogalerie

Čokoládové Losiny 2023 - III.

Čokoládové Losiny 2023 - III.

Fotek: 45
Přidáno: 28.09.2023

Čokoládové Losiny 2023 - II.

Čokoládové Losiny 2023 - II.

Fotek: 65
Přidáno: 26.09.2023

Čokoládové Losiny 2023 - I.

Čokoládové Losiny 2023 - I.

Fotek: 70
Přidáno: 26.09.2023

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty   |    Nastavení souborů Cookies

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.

Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Více zjistíte zde.