Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Středa 22. května 2019 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

ZUŠ OPEN 2019

22.05.2019 - ZUŠ OPEN 2019 - Pozvánka na happening v Šumperku

Počasí

22.05.2019 - Středa

Teplota: 13 / 12 - obcasny-Déšť

23.05.2019 - Čtvrtek

Teplota: 15 / 12 - obcasny-Déšť

Zde je místo pro Vaši reklamu

Dietos odehrají první letošní utkání ve Zlíně

12. dubna 2018 - 09:24

Zpět na seznam článků

ROZHOVOR s trenérem amerických fotbalistů Janem Kolaříkem

Dietos odehrají první letošní utkání ve Zlíně

ilustrační snímek zdroj foto: archiv

Je po tradičním soustředění a do startu soutěže zbývá už jen pár dní. Cítíš na týmu tu zdravou nervozitu a odhodlání?

Jan Kolařík: Soustředění dopadlo velice dobře a byla radost sledovat kluky, že chtějí a mají chuť pilovat nacvičené akce. Díky videorozboru měli možnost poučit se z chyb, což je taky strašně důležité. Navíc kromě dvou absencí vynucené nemocí jsme byli kompletní, tak jak by mělo být samozřejmostí, ale poslední roky tomu tak nebývalo. Musím říct, že žádná nervozita nepanuje, ale naopak chuť a natěšení na první zápas určitě stoupá, přičemž si myslím, že opravdu každý ze členů týmu už se těší na odstartování sezóny.

Premiéra v jedenáctkovém fotbale se v loňském roce rozhodně povedla a říká se, že druhá sezóna bývá kritická. Co bude vše zapotřebí, aby se tým přiblížil či ještě vylepšil loňské umístění?

Jan Kolařík: Ano, loni to byla premiéra a dá se říci, že jsme bojovali o finále do poslední vteřiny závěrečného utkání. Pro letošek těžko říci, jak by mohla sezóna dopadnout. Díky systému ligy se potkáme i s mimo divizními soupeři, což je pro nás oživení. Na druhou stranu to klade větší nárok na přípravu. Samozřejmě chceme navázat na minulý ročník a k tomu povede cesta jedině přes tvrdou práci, poctivou přípravu a nepodcenění nikoho a ničeho, protože stačí malé zaváhání a může nás to stát celý zápas.

rozpis zápasů zdroj: FB Dietos

Klub se každoročně netají bojem se členskou základnou a při pohledu na soupisku to ani letos nevypadá zrovna růžově. To trenérovi na klidu nepřidá, souhlasíš?

Jan Kolařík: Tak určitě. Každý rok je to stále dokola – místo navýšení členské základny o nově příchozí, vždy někdo skončím a nováčci doplní počet. Navíc letos ani nebylo tolik nováčků a řekl bych, že více hráčů i skončilo. O to více to budeme mít těžší. Nicméně nováčci se jeví velice dobře a nebudou jen do počtu, ale naopak se mohou klidně stát klíčovými hráči. Já věřím, že o nich v zápasech hodně uslyšíme!

Soupeři ve skupině jsou po drobných peripetií známy a opět Třinec se Zlínem. Je ještě vůbec čím se překvapit?

Jan Kolařík: Myslím si, že o překvapení nouze nebude a mají se diváci na co těšit. Všechny tři týmy si mají co vracet a určitě nikdo nepůjde na hřiště předem poražen.

V prvním duelu zajíždí Dietos právě na půdu zlínských Golems, může to být pro tým výhoda, že nezačíná sezónu na domácím stadionu?

Jan Kolařík: Doma je stále doma a ta podpora diváků žene všechny kluky k lepším výkonům, ale hrát venku je snazší v tom, že nemusíme myslet na přípravy a průběh spojený s utkáním. Těch starostí s domácím utkáním je opravdu mnoho, kdežto při venkovním výjezdu si sedneme do autobusu a nemusíme se o nic dále starat, než jen o samotný zápas. Pro soupeře to ale naopak bude první domácí zápas a to nebude chtít určitě prohrát, takže těžko odhadovat. Malou výhodu vidím v tom, že pro nováčky to bude první ostré utkání a tak se nemusí strachovat, že by jim to nešlo před svými rodinami a kamarády v publiku. Těm se poté předvedou v plné parádě a již beze strachu a nervů na Tyršově stadion.

trenér amerických fotbalistů Jan Kolařík foto: archiv šumpersko.net

Co závěrem vzkázat věrným fanouškům a sportovní veřejnosti před startem letošního ročníku? A proč by měli sledovat zrovna právě vás?

Jan Kolařík: Ať si určitě udělají cestu na naše zápasy – jsou jen tři za rok, tak věřím, že se nikomu neomrzí tahle tvrdá, ale férová hra. Doufám, že už jim fotbal chybí a nemohou se dočkat. Samozřejmostí každého utkání je skvělý komentátor, takže ani nový fanoušci se nemusí bát, že by je hra nudila či nerozuměli. Dále budou k dispozici tištěná pravidla, tleskadla a poločasová soutěž o krásné ceny. Komfort, který jen tak někde není, takže si mohou vychutnat samotnou hru a je o ně příjemně postaráno. Za celý tým slibuji, že na hřišti jim za hlasitou podporu předvedeme výkony, za které se nebudeme muset stydět.

 
 

Autor: red., Milan Kolařík, zdroj foto: Dietos

Fotogalerie

ilustrační snímek           zdroj foto: archiv

Další články z rubriky

Exkluzivní Fotogalerie

Mikulov bavil Šumperk I.

Mikulov bavil Šumperk I.

Fotek: 36
Přidáno: 13.05.2019

Mikulov bavil Šumperk II.

Mikulov bavil Šumperk II.

Fotek: 42
Přidáno: 13.05.2019

Velikonoce na zámku Velké Losiny

Velikonoce na zámku Velké Losiny

Fotek: 23
Přidáno: 20.04.2019

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.