Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Středa 21. února 2024 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

FOTO: Pyrotechnici a hasiči cvičili s výškovou technikou

20.02.2024 - FOTO: Pyrotechnici a hasiči cvičili s výškovou technikou...

Počasí

21.02.2024 - Středa

Teplota: 8 / 3 - obcasny-Déšť

22.02.2024 - Čtvrtek

Teplota: 7 / 3 - obcasny-Déšť

Zde je místo pro Vaši reklamu

Dietos se připravují na novou sezónu

20. ledna 2019 - 08:38

Zpět na seznam článků

Americký fotbal v Šumperku

Dietos se připravují na novou sezónu

Dietos zdroj foto: FB klubu

Závěr loňského roku se pro klub Dietos nesl ve znamení náborových tréninků a hledání nových tváří pro šumperský tým. Hráči stálého kádru měli zasloužený odpočinek a jejich úkolem bylo věnovat se individuální přípravě.

Jak nábory probíhaly, přibližuje hlavní trenér Jan Kolařík: ,,V období od září do listopadu procházeli zájemci tréninkovými dávkami zaměřenými na získání základních fotbalových dovedností. To obsahovalo klasiku v podobě skládání, chytání míče, blokování a tzv. speciální týmy.‘‘ Nicméně, jak se postupně jednotliví hráči profilovali, tak se jejich specializace začala čím dál tím více zaměřovat na herní pozici, kterou by pak měli zastávat v nadcházející sezóně."

Poslední měsíc náborů, tak již byl pro hráče spojen se speciálními pozičními cvičeními.

S jakým počtem nováčků trenér pracoval? ,,Objevilo se mnoho nových tváří a počet účastníků na jednotlivých trénincích se počítal mezi deseti až patnáct lidmi. Bohužel, ne všichni vytrvali, a proto mohu říci, že dnes jsme na počtu deseti nováčků. Ti se poctivě připravují s ostatními členy týmu na svých pozicích.‘‘

Pro Dietos je šířka hráčského kádru každoročním evergreenem, jelikož nedostatečný počet členů pak výrazně sráží ambice družstva zpod jesenických hor. O tom se mohli v minulém roce sami přesvědčit, a pokud k tomu ještě připočítáme ukončení hráčské kariéry jednoho z lídrů a tahounů mužstva Denise Weinlicha, tak je před šumperským týmem velká výzva. Pokud se ovšem zastavíme u této známé klubové tváře, je nutné podotknout, že v týmu zůstává i nadále. ,,Jsme v klubu velmi rádi, že Denis v tom bude nadále s námi jako asistent hlavního trenéra, přičemž začal se studiem trenérské licence. Navíc ještě rozšíří vedení klubu a bude se tak v mnoha případě podílet na jeho fungování,‘‘ vysvětluje tiskový mluvčí klubu Milan Kolařík.

Hlavní trenér klubu si pochvaluje dobrou připravenost nových tváří, které se již od prvních tréninků uvedly v pozitivním světle. ,,Z hlediska atletických schopností přišli nováčci zdatně připraveni a byla na nich znát průprava z předchozích sportů. Samozřejmě, že některé dovednosti jsou specifické přímo pro americký fotbal, ale poctivou docházkou nebyl problém cokoliv zopakovat, vysvětlit a věnovat se některým činnostem opravdu důkladně,‘‘ přibližuje tréninkový chod jeho lodivod a výrazná klubová postava.

Dietos zdrj foto:_ archiv šumpersko.net

Achillovou patou Dietos byla v minulém ročníku pozice defenzivního lajnaře, kde museli v několika případech vypomáhat jejich kolegové z útoku. Právě tři nováčci budou v nadcházejícím ročníku zastávat tuto pozici v obraně a výrazně se tak mužstvu uleví, protože jak známo, tak v americkém fotbale se zápasy rozhodují tzv. na lajně.

V průběhu ledna pak čeká na hráče ještě zdokonalování se v jednotlivých drilech a procvičování dovedností, které jsou pro danou pozici na hřišti typické. V únoru a březnu se již chystá trenérské duo Kolařík – Weinlich zaměřit na zdokonalení a zautomatizování jednotlivých herních formací. Momentálně se tým připravuje dva krát týdně fotbalově a jeden krát týdně společně kondičně a silově v atletickém tunelu na Tyršově stadionu.

Na samotný závěr ještě zlehka poodkrývá pokličku Jan Kolařík: ,,Neleníme, a pro hráče chystáme různé akce a překvapení, aby měli zvýšenou motivaci do dalších tréninků. Než bude ale vše doladěno a dotaženo do konce, tak bych nerad předbíhal,‘‘ naznačil šumperský trenér.

americká návštěva v podobě Mickaha Lambckeho zdroj foto: Dietos

První fotbalový pokrm už Dietos ochutnali, když za nimi do Šumperka dorazila vzácná americká návštěva v podobě Mickaha Lambckeho, který je hráčem Prague Lions a trenérem ofenzivní linie reprezentace ČR. ,,Vedl dva naše tréninky ofenzivních lanařů a předal mnoho užitečných rad,‘‘ pochvaloval si Kolařík.

 
 

Autor: red. M. Kolařík

Fotogalerie

Dietos               zdroj foto: FB klubu

Další články z rubriky

Exkluzivní Fotogalerie

Silvestr s otužilci v Bludově

Silvestr s otužilci v Bludově

Fotek: 99
Přidáno: 31.12.2023

Vánoce na zámku Velké Losiny

Vánoce na zámku Velké Losiny

Fotek: 49
Přidáno: 28.12.2023

Zabíjačkové hody

Zabíjačkové hody

Fotek: 30
Přidáno: 16.12.2023

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty   |    Nastavení souborů Cookies

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.

Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Více zjistíte zde.