fitnesskotelna
fitnesskotelna
fitnesskotelna
Sobota 18. září 2021 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Úspěšní sportovci okresu Šumperk

18.09.2021 - Úspěšní sportovci okresu Šumperk - Převzali ocenění...

Počasí

18.09.2021 - Sobota

Teplota: 16 / 11 - obcasny-Déšť

19.09.2021 - Neděle

Teplota: 15 / 7 - Oblačno

fitnesskotelna

Dietos vs Greenraiders 6:19

07. září 2021 - 08:47

Zpět na seznam článků

Reportáž ze zápasu

Dietos vs Greenraiders 6:19

Dietos vs Greenraiders zdroj foto: Dietos - L. Ospálek

Na šumperském Tyršově stadionu se v sobotu4. září podávalo lahodné fotbalové menu v podobě napínavého utkání, které vyhrál ten produktivnější. Oba týmy předvedly povedené akce, ale také několik chyb v podobě interceptionů, ale trápení útoku Dietos pokračuje a na body se v letošní sezóně nadře. Na druhou stranu je potřeba zmínit, že oproti utkání s Třincem byl jeho postup po hřišti kontinuální a nebýt několika zásadních nedorazů, zvláště pak v podobě čtyř neúspěšných návštěv před endzónou Boleslavi, tak mohlo být veselo na druhé straně.

Greenraiders notně nažhaveni a povzbuzeni výhrou proti Trutnovu ukázali i v tomto utkání, že útok jim problém nedělá a s těžkými situacemi si umí poradit. Obrana mladoboleslavských měla v prvním poločase problémy s rychlonohým Křenkem, který byl nevytěžovanějším hráčem útoku domácích. Ovšem i přes zlepšenou hru šumperského útoku to byla Mladá Boleslav, která šla do vedení díky čtyř yardovému běhu Filipa Jelínka, který si touchdown také potvrdil kopem. Dietos ukázali, že se Sharks to pro ně v útoku bylo těžké, ale proti Greenraiders se jim v útočných snaženích dařilo o mnoho lépe, když si pomáhali, jak běhy, tak úspěšně kompletovanými přihrávkami. Když už některý z týmů v útoku vyrobil interception jako například Boleslav v endzóně Šumperka, tak zase naopak obrana hostí dokázala vybojovat míč podobným způsobem či případně přidala ještě navrch získaný fumble.

Dietos vs Greenraiders zdroj: ČAAF

Výraznými postavami svých útoků byly po celý zápas na straně domácích Kupka, Vrážel, Šmíd či již jednou zmiňovaný Křenek, ovšem tomu jakoby během druhé půle zvlhnul běžecký prach a obrana Greenraiders jej k výraznějšímu zisku nepustila. Tahouny zeleno-bílých pak byly liberecká posila Pulec, a duo běžců Jelínek a Novák. Celé utkání byla přetahovaná o každý yard, ale přeci jen o něco jistějším dojmem působila družina hrajícího trenéra Gavury mladšího. Druhá čtvrtina byla bodově nulová, a tak se odcházelo do kabin za stavu 7:0 pro Greenraiders, kteří druhý poločas začínali na míči, ale když už si dokázali šumperští vydobýt míč zpět, tak se opět nedokázali bodově prosadit.

Dietos jakkoliv rezignovali na možnost případně skórovat kopem z pole a v situacích blízko endzóně soupeře pokračovali ve snažení dosáhnout touchdownu. Naopak Boleslav udeřila podruhé a po 40 yardové přihrávce se z druhého šestibodové zásilky radoval Kováč. Malou útěchou mohl být pro Dietos zblokovaný extrapoint. Šumperk až velmi pozdě začal dohánět následné manko a domácí fanoušci si z tribun mohli zakřičet radostí nad touchdownem 69 vteřin před koncem, když první druholigové body zaznamenal pro Dietos widereceiver Jaroslav Dus zachycenou přihrávkou.

Dietos vs Greenraiders zdroj foto: Dietos - L. Ospálek

Následná dvoubodová konverze byla neúspěšná a šumperští přistoupili při výkopu k zahrání onside kicku, ovšem míč do svého držení nezískali a na balón se tak opět postavili hosté z Mladé Boleslavi. Ti se ještě i díky nedisciplinovanosti domácích dostali do blízkosti endzóny a předloženou nabídku využili náramně, když skóroval podruhé v utkání Kováč, který tak dal definitivní razítko na vítězství Greenraiders. Ti tak vyrovnali historickou bilanci střetnutí s Dietos na 1-1 a oplatili hostitelům porážku z ročníku 2019.

Odveta se tedy mladoboleslavským vydařila na jedničku, kdežto Šumperk se bude snažit napravit si reputaci již o víkendu (11. září) proti Táboru a bude usilovat o premiérové vítězství.

Autor: red., M. Kolařík, zdroj foto: Dietos - L. Ospálek

Fotogalerie

Dietos vs Greenraiders              zdroj foto: Dietos - L. Ospálek

Další články z rubriky

Úspěšní sportovci okresu Šumperk

Úspěšní sportovci okresu Šumperk

Převzali ocenění z rukou starosty

Exkluzivní Fotogalerie

Dny evropského dědictví v Zábřeze II.

Dny evropského dědictví v Zábřeze II.

Fotek: 54
Přidáno: 14.09.2021

Dny evropského dědictví v Zábřeze

Dny evropského dědictví v Zábřeze

Fotek: 45
Přidáno: 14.09.2021

ŠumpeRun 2021 III

ŠumpeRun 2021 III

Fotek: 77
Přidáno: 12.09.2021

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.