Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Středa 14. dubna 2021 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Vrcholí revitalizace parku Knížecí sady Zábřeh

13.04.2021 - Vrcholí revitalizace parku Knížecí sady Zábřeh -...

Počasí

14.04.2021 - Středa

Teplota: 6 / 2 - Sníh

15.04.2021 - Čtvrtek

Teplota: 5 / 1 - Sníh

Zde je místo pro Vaši reklamu

Divadelní ples v Šumperku má za sebou již čtrnáctou premiéru

07. února 2015 - 22:26

Zpět na seznam článků

Masky se vžily do rolí a předvedly skvělé herecké výkony

Divadelní ples v Šumperku má za sebou již čtrnáctou premiéru

Maškarní divadelní ples 2015 foto:sumpersko.net

Karkulka, cyklisté po havárii, gangsteři, čarodějnice, rokokový pár, víla Amálka a motýl Emanuel, hippies, kočičí ženy, Pat a Mat, zálesáci, mimové, šašek, bílá paní s rytířem v brnění, broučci, Marge a Homer Simpsonovi, Skot, myslivci, zajíčci, světáci, pekelníci, selky, srdcový král s královnou, biskup, mnich, jeptišky, klauni, Mexičané, námořníci, indiáni, pistolníci, mušketýr i umrlci. Ti všichni v pátek 6. února zavítali na oblíbený maškarní ples v šumperském divadle.

Maškarní divadelní ples 2015

Na tři stovky návštěvníků zaplnily veškeré prostory šumperského stánku dramatických múz, letos nově také divadelního Hrádku. FOTOGALERIE: Maškarní divadelní ples I.

V nápaditých kostýmech se plesalo už počtrnácté. „Zahájili jsme úderem sedmé, ale kostýmovaní hosté přicházeli spíše až po osmé, naplno se zábava rozjela kolem desáté, divadlo pak žilo až do ranních hodin. Lidé se skvěle bavili,“ vylíčil ředitel divadla Matěj Kašík, jenž dorazil v kostýmu upíra a v doprovodu dalších bytostí bažících po krvi.

Maškarní divadelní ples 2015

Členové Klubu tanečního sportu Šumperk předvedli ukázky latinskoamerických i standardních tanců. Zahanbit se nenechala ani skupina Folí de la Fúl Šumperk s tanečním vystoupením Afrika.

Maškarní divadelní ples 2015

Maškarní divadelní ples 2015

Maškarní divadelní ples 2015

Na programu byla také módní přehlídka V.I.P. Fashion Outlet. Studenti hotelové školy Vincenze Priessnitze Jeseník nabízeli míchané drinky.

FOTOGALERIE: Maškarní divadelní ples II.

S barmanskou show se představil i absolvent školy Tomáš Bielčík. Ve foyeru hrála skupina Fleksible, v restauraci Opera kapela Broadway a o party ve Vaně se postaral DJ nEx.

Maškarní divadelní ples 2015

Připravena byla bohatá tombola s devíti desítkami cen, mezi nimiž nechyběl zájezd do Vídně, tablet, poukázky na masáže, ski pasy či obligátní prasečí hlava. „Letos jsme měli rekordní počet cen. Někteří plesající si však své výhry nevyzvedli, mohou si pro ně přijít do obchodního oddělení divadla,“ ujistil Kašík.

Maškarní divadelní ples 2015

Vyvrcholením maškarního bálu se stalo vyhlašování nejlepších masek. Slané dorty vytvarované ze salámů, sýrů a klobásek letos vyhráli Mimoňové, mimozemšťani a obrazy. „První cenu získali Mimoňové, kteří se nechali inspirovat populárními animovanými postavičkami. Líbily se mi nejen samotné masky, ale také to, jak se aktéři vžili do role. Byli nesmírně zábavní, předvedli skvělý herecký výkon a cenu si zasloužili,“ objasnil Kašík, jenž byl jedním z porotců.

FOTOGALERIE: Maškarní divadelní ples III.

Druhou příčku obsadili Astronauti a mimozemšťané z Gurunu, kteří své masky vytvořili podle televizního seriálu ze 70. let, na třetí se umístily chodící obrazy z Treťjakovské galerie.

Maškarní divadelní ples 2015

Zvláštní cenu porota udělila čínskému drakovi, jenž se proplétal mezi skotačícími maskami. Veselá skupinka Číňanů dorazila i s Bobikem, známým z televizní reklamy. „Zaujalo mě, že návštěvníci letos přicházeli v maskách, které si sami vyrobili nebo někde sehnali, nespoléhali na to, co si vypůjčí v divadle. Bylo znát, že do toho vložili nemalé úsilí a mnozí z nich se opravdu vyřádili. Projevila se jejich kreativita, kterou pak přenesli také do hereckého výkonu. Třeba mimové předvedli komplexní pojetí, nemluvili, vyjadřovali se pohybem,“ popsal Kašík.

Maškarní divadelní ples 2015

Maškarní ples si nenechali ujít manželé Ottovi. „Vyšli jsme si s přáteli, kteří přijeli z jižní Moravy. Předloni jsme společně byli za hippies, což mělo velký úspěch, takže dorazili i letos. Já osobně chtěl jít opět za hipísáka, protože tahle maska poskytla skvělou příležitost k vyřádění, ale ostatní se dožadovali změny, proto jsme si pořídili antické tógy a užili si ples v řecko-římském stylu,“ přiblížil Kamil Ott.

FOTOGALERIE: Maškarní divadelní ples IV.

Maškarní divadelní ples 2015

„Loni nám v návštěvě plesu zabránil odjezd na jarní prázdniny. I letos termín vyšel na jejich zahájení, propříště bych se přimlouvala, aby se ples posunul, čímž se naskytne příležitost k návštěvě i těm, kteří letos s dětmi už vyrazili na hory. Určitě by to pomohlo zvednout návštěvnost,“ soudí Lenka Ottová, která na plese okouzlovala v kostýmu Trojské Heleny.

Maškarní divadelní ples 2015

„Bohužel řada lidí na poslední chvíli odvolala účast kvůli chřipkám. Návštěvnost přesto byla vysoká a také jsme zvětšili kapacitu o místa na Hrádku. Akce se zdařila. Je vidět, že divadelní ples je stálicí šumperské plesové sezony,“ pochvaloval si ředitel Kašík.

Maškarní divadelní ples 2015

Autor: red.,V.Krejčí, foto:sumpersko.net

Fotogalerie

Maškarní divadelní ples 2015             foto:sumpersko.net

Další články z rubriky

Exkluzivní Fotogalerie

Policie hodnotí první týden opatření

Policie hodnotí první týden opatření

Fotek: 43
Přidáno: 08.03.2021

Jeseníky

Jeseníky

Fotek: 28
Přidáno: 06.01.2021

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.