Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Čtvrtek 17. října 2019 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Nové střední školy na Jesenicku

17.10.2019 - Nové střední školy na Jesenicku - Hejtmanství...

Počasí

17.10.2019 - Čtvrtek

Teplota: 16 / 8 - PoloJasno

18.10.2019 - Pátek

Teplota: 17 / 11 - Zataženo

Zde je místo pro Vaši reklamu

Divadlo Na Jezerce se představí v Zábřehu

18. listopadu 2013 - 12:53

Zpět na seznam článků

Hřebejkovo Musíme si pomáhat nabídne pohled do historie

Divadlo Na Jezerce se představí v Zábřehu

Musíme si pomáhat foto:Ivan Kahun

Ve zcela novém kabátě ožil na jevišti pražského Divadla Na Jezerce příběh o tom, jak si Češi umějí pomáhat. Tragikomická zápletka, která nabídne děj odehrávající se za protektorátu na českém maloměstě a především výbornou podívanou, uvede kulturní dům v Zábřehu v pondělí 25. listopadu.

Autor scénáře známého filmu Musíme si pomáhat Petr Jarchovský zpracoval text do divadelní podoby speciálně pro Jezerku a režie se ujal spoluautor textu Jan Hřebejk. Děj tragické komedie z období druhé světové války se však v mnohém liší od filmové podoby ověnčené pěti Českými lvy a nominací na Oscara. Hřebejkovo divadelní ztvárnění příběhu nemá jen známou filmovou linku o tom, jak malí dokážou Češi být a jaká statečnost se v téhle malosti dá nalézt. Na Jezerce přibyla nejen dynamika, ale také komické výstupy, které mají z diváků sejmout tíhu tématu.

Na první pohled zaujme nejen titul, ale i hvězdné herecké obsazení. Jiří Macháček coby Josef Čížek žije mezi zbabělostí a statečností, jež u něho nakonec převládne. Jeho žena, kterou civilně a přirozeně ztvárnila Lenka Vlasáková, vévodí jevišti klidem a stoickou vyrovnaností. Miroslav Vladyka coby Horst Prohazka si užívá roli hloupého a slizkého přisluhovače nacistů, který střídavě škodí a pomáhá. „Představení stojí právě na interakci Čížkových a Prohazky a na excelentních hereckých výkonech,“ hodnotí hru Vratislav Jarmar ze Zábřežské kulturní.

Musíme si pomáhat foto:Ivan Kahun

Čechům blízký příběh, výborné ztvárnění rolí a propracovaná režie Jana Hřebejka dělá z Musíme si pomáhat titul, který by si neměl nechat ujít žádný z příznivců kvalitního divadla.

Autor: red.,zk

Fotogalerie

Musíme si pomáhat        foto:Ivan Kahun

Další články z rubriky

Exkluzivní Fotogalerie

Skřítkova cesta I.

Skřítkova cesta I.

Fotek: 46
Přidáno: 16.10.2019

Skřítkova cesta II.

Skřítkova cesta II.

Fotek: 77
Přidáno: 16.10.2019

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.