Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Neděle 24. října 2021 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Z historie kuchyňských pomocníků

24.10.2021 - Z historie kuchyňských pomocníků - Pozvánka do...

Počasí

24.10.2021 - Neděle

Teplota: 9 / 0 - SkoroJasno

25.10.2021 - Pondělí

Teplota: 11 / 4 - Jasno

Zde je místo pro Vaši reklamu

Divoká krása Jeseníků

24. listopadu 2016 - 08:37

Zpět na seznam článků

Výstava fotografií a přírodních muzejních sbírek

Divoká krása Jeseníků

Od středy 24. listopadu mohou návštěvníci šumperského muzea obdivovat Divokou krásu Jeseníků na nevšedních fotografiích Ondřeje Bačíka a na přírodninách z muzejního sbírkového fondu a z archivu Společnosti přátel Jeseníků, jež dokumentují jesenickou přírodu.

Divoká krása Jeseníků zdroj foto: VM

Velkoformátové fotografie a průvodní texty představí evropskou výjimečnost přírody Jeseníků a rovněž její ohroženou a mizející krásu. „Fotografie poodhalují málo známá místa hor, nevšední scenerie a překvapí návštěvníky zachovalostí místní přírody. Součástí expozice jsou i snímky a unikátní videa zachycující život divokých zvířat v horách,“ zve na výstavu mluvčí Eva Šebestíková.

Divoká krása Jeseníků zdroj foto: VM

Výstava má čtyři tématické části podle klenotů jesenické přírody: horská rašeliniště, přirozené horské lesy a pralesy a vysokohorská tundra. Doplňující závěrečná část informuje o vlivu člověka na přírodu Jeseníků. „Během výstavy bude promítán film Divoké Jeseníky z cyklu České televize Krajinou domova a bude probíhat program pro děti od předškolního věku,“ doplňuje Šebestíková.

Divoká krása Jeseníků zdroj foto: VM

Vernisáž výstavy se koná 24. listopadu od 17 hodin ve Výstavní síni Muzea. Součástí vernisáže je přednáška Ondřeje Bačíka, který  prostřednictvím  snímků podrobně provede světem divoké krásy Jeseníků.

Autor: red., v.m.

Fotogalerie

Další články z rubriky

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.