Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Neděle 03. března 2024 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Do Retra míří legendární včelí medvídci

03.03.2024 - Do Retra míří legendární včelí medvídci - Pozvání...

Počasí

03.03.2024 - Neděle

Teplota: 12 / 9 - Oblačno

04.03.2024 - Pondělí

Teplota: 13 / 8 - PoloJasno

Zde je místo pro Vaši reklamu

Dlouhé stráně slaví Pohádkové narozeniny

27. února 2016 - 10:36

Zpět na seznam článků

Za nejlepší maskoty odmění děti školním výletem nebo tabletem

Dlouhé stráně slaví Pohádkové narozeniny

Dlouhé stráně slaví Pohádkové narozeniny zdroj: V. Sobol

Vodní přečerpávací elektrárna Dlouhé stráně, která letos slaví 20. výročí zahájení provozu, přichystala pro děti pohádkovou oslavu svých narozenin.

Ta propojí moderní techniku s mýty či pohádkami a kreativní prací. „Technika dnes děti příliš netáhne, proto je chceme s elektrárnou seznámit prostřednictvím nadpřirozena a tvůrčí soutěže s hezkými cenami,“ vysvětlil šéf provozu elektrárny Vítězslav Chmelař.

DS - Pohádkové narozeniny zdroj: V. Sobol

 

„Vodní přečerpávací elektrárna Dlouhé stráně se skládá - kromě mnoha složitých strojů umístěných pod zemí - ze dvou obřích vodních nádrží na vrcholu jesenických hor. Několik turistů, kteří kolem nádrží procházeli brzy ráno nebo za večerního šera, vidělo pod vodou stíny, které se nepodobaly žádné rybě ani ponorce. Vědci nevyloučili, že v nádrži může žít záhadný živočich, podobný Lochnesce ze skotského jezera Loch Ness,“ vysvětlil základní kontury příběhu pořadatel soutěže Ondřej Polák ze společnosti Viventis media.

PVE Dlouhé stráně zdroj foto: V. Sobol

Z tajemné legendy vyplývají tři úkoly: nakreslit nebo vyrobit z libovolného materiálu maskota elektrárny, který zde žije pod vodní hladinou; vymyslet jeho jméno a napsat krátký příběh, například co celý den dělá, co jí a zda je to tvor společenský nebo naopak samotář.

Hotová díla mohou soutěžící odevzdat na Zákaznických centrech Skupiny ČEZ, poslat mejlem na adresu PohadkoveNarozeniny@seznam.cz. Autoři tří nejlepších návrhů se mohou těšit na tablet, třídy nebo jiné dětské kolektivy získají příspěvek až 25 tisíc korun na společný výlet. To vše díky grantu nadace energetické skupiny, která soutěž propagující jeden z technických divů České republiky podpořila.

PVE Dlouhé stráně zdroj foto: V. Sobol

Elektrárna Dlouhé stráně se pyšní třemi „NEJ“: má největší reverzní vodní turbínu v Evropě (325 MW), největší instalovaný výkon v ČR (2 x 325 MW) a jde o elektrárnu s největším spádem v České republice.

Autor: red., V. Sobol

Fotogalerie

Dlouhé stráně slaví Pohádkové narozeniny           zdroj: V. Sobol

Další články z rubriky

Exkluzivní Fotogalerie

Kollárovci v Šumperku

Kollárovci v Šumperku

Fotek: 82
Přidáno: 26.02.2024

Silvestr s otužilci v Bludově

Silvestr s otužilci v Bludově

Fotek: 99
Přidáno: 31.12.2023

Vánoce na zámku Velké Losiny

Vánoce na zámku Velké Losiny

Fotek: 49
Přidáno: 28.12.2023

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty   |    Nastavení souborů Cookies

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.

Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Více zjistíte zde.