Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Středa 27. května 2020 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Farmáři opět nabídnou produkty na trzích v Šumperku

27.05.2020 - Farmáři opět nabídnou produkty na trzích v Šumperku -...

Počasí

27.05.2020 - Středa

Teplota: 19 / 6 - PoloJasno

28.05.2020 - Čtvrtek

Teplota: 13 / 7 - obcasny-Déšť

Zde je místo pro Vaši reklamu

Dlouhé stráně získaly cenu Olomouckého kraje

20. září 2019 - 07:34

Zpět na seznam článků

Za přínos pro životní prostředí

Dlouhé stráně získaly cenu Olomouckého kraje

Dolní nádrž byla poprvé v historii elektrárny vypuštěná zdroj foto: V. Sobol

Přečerpávací vodní elektrárna Dlouhé stráně získala Cenu Olomouckého kraje za dlouhodobý přínos v oblasti životního prostředí v kategorii „voda“. Ocenění převzal ředitel Vodních elektráren ČEZ Petr Maralík z rukou hejtmana Olomouckého kraje Ladislava Oklešťka.

Energetici získali ocenění mimo jiné za loňské více než dvě stě milionové investice na Dlouhých stráních – modernizace přinesla další zvýšení bezpečnosti a efektivity výroby elektřiny a zároveň prodloužila životnost elektrárny.

Dlouhé stráně získaly cenu Olomouckého kraje zdroj foto: V. Sobol

Mezi projekty nominovanými za významný počin v roce 2018 vyhrál spolek Silezika, který vloni vybudoval ve pětadvaceti lokalitách na Jesenicku a Javornicku přes sedmdesát tůní, které zachycují a akumulují vodu.

V anketě vybírali nejlepší projekty ze tří finalistů navržených odborníky lidé v internetovém hlasování.  „Je to příjemný paradox. Dříve část ekologů Dlouhé stráně zatracovala, dnes projekt získal cenu za životní prostředí. Ta cena patří všem, kteří před desítkami let elektrárnu vyprojektovali a postavili, ale i dnešním inženýrům, technikům a provozním zaměstnancům elektrárny. Díky nim prošly technologie v posledních letech rozsáhlou modernizací, která účinnost a tedy i prospěšnost naší největší vodní baterie ještě zvýšila,“ řekl po převzetí ceny ředitel Vodních elektráren ČEZ Petr Maralík.

Hlavní cenu hejtmana převzal Michal Bartoš, ředitel centra ekologických aktivit Sluňákov, které získalo nejvíce hlasů napříč mezi všemi kategoriemi. A právě do Sluňákova jezdí každý měsíc na jaře pomáhat i zaměstnanci energetické skupiny v rámci dobrovolnických dní.

seznam vítězů zdroj foto: OLK

Autor: red., V. Sobol, zdroj foto: V. Sobol

Fotogalerie

Dolní nádrž byla poprvé v historii elektrárny vypuštěná    zdroj foto: V. Sobol

Další články z rubriky

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.