Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Sobota 15. června 2024 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Na tuzemský trh směřovalo přes tunu chilli papriček s pesticidy

15.06.2024 - Na tuzemský trh směřovalo přes tunu chilli papriček s...

Počasí

15.06.2024 - Sobota

Teplota: 25 / 12 - PoloJasno

16.06.2024 - Neděle

Teplota: 22 / 15 - obcasny-Déšť

Zde je místo pro Vaši reklamu

Do Jeseníků míří na Horskou výzvu i Petr Vabroušek

03. srpna 2018 - 13:24

Zpět na seznam článků

Přichystány jsou téměř dvě desítky kategorií

Do Jeseníků míří na Horskou výzvu i Petr Vabroušek

RP HV archiv: P. Pátek PatRESS.cz

Pouhý týden zbývá do startu předposlední zastávky Horské výzvy. Tentokrát běžci v rámci oblíbeného seriálu horských běhů a trekingu míří do Jeseníků.

RP HV archiv: P. Pátek PatRESS.cz

Svoji aktivní účast v závodě navíc potvrdil i jeden z nejlepších českých triatlonistů a ultra sportovců všech dob Petr Vabroušek. „Měl jsem velkou radost z toho, když mi Petr potvrdil, že by chtěl na Horské výzvě opět startovat. On je ve světě extrému prostě velký pojem a svými výkony dokázal překonávat hranice lidských možností a tím veřejnost také motivovat. Jeho start u nás není nijak výjimečný. Rád připomenu, že Petr je vítěz několika Horských výzev. Tentokrát se ale vrací ve zcela jiné roli a navíc ho překvapivě nehledejte na startovce královské trasy Long, nýbrž na nejpočetnější distanci Half. Věřím, že to může být velká motivace pro ty, kteří ještě zvažují svoji účast, protože se nyní mohou porovnat s velkou ikonou triatlonu,“ prozradil ředitel seriálu Pavel Zitta.

RP HV archiv: P. Pátek PatRESS.cz

Jak ředitel Zitta připomněl, Vabroušek je někdejší vítěz Horské výzvy, kdy běhy ovládal ve dvojici s běžeckým nestorem Zbyňkem Cyprou.

RP HV archiv: P. Pátek PatRESS.cz

Jeho bývalý parťák je dnes ambasadorem závodu jak v Beskydech tak právě i v Jeseníkách. Cypra běžce na webu závodu dopředu seznamoval s nástrahami tras a i na místě bude předávat své rady, tipy a zkušenosti. Jesenické tratě má totiž do detailu naběhané.

Už příští víkend se veleúspěšná dvojka opět setká, ale ve zcela odlišných rolích. Tentokrát oba především motivují a tím naplňují hlavní myšlenku závodu a motto: Dej Výzvu!, kdy každý účastník má překonat především sám sebe. „Poté, co mi Zbyňa skončil s vrcholovým závodním běháním, jsem si sám dal od horských běhů trochu pauzu. Letos jsem si ale začal zahrávat s myšlenkou udělat trochu show a celé si to zase užít. Tentokrát se synem Filipem, kterému bylo v červenci už devatenáct. Na půlmaratonu mi už uteče, ale pro začátek si ho otestuji na trase Half,“ usmál se Petr Vabroušek, který se už také řadí mezi živé legendy, když vysvětlil důvod svého startu na střední trase.

Jesenická Horská výzva je čtvrtou z pěti letošních zastávek série horských běhů a trekingu. Šestá je pak nadstavbová na Pálavě, kde se však už nesoutěží do celkového pořadí seriálu, takže běžci mají nyní předposlední možnost nasbírat cenné body do konečného ranku. Pak už budou následovat jen Krkonoše.

V Jeseníkách na nejprestižnější trase Long, která startuje tradičně za pět minut páteční půlnoc, čeká na běžce v součtu čtyřiašedesát kilometrů.

RP HV archiv: P. Pátek PatRESS.cz

Připraveny jsou ale tradiční tři trasy – sobotním startem v devět hodin navazuje distance Half (38 km) s Petrem Vabrouškem a v deset hodin odstartuje Short (13,9 km). O pouhou čtvrt hodinu později vychází nesoutěžní sedmikilometrový benefiční Pochod s Mixitkou, kde polovina startovného poputuje na konto osmiletého Lukáška upoutaného na vozík.

RP HV archiv: P. Pátek PatRESS.cz

Na každé trase se mohou poměřit mužské, ženské nebo mix dvojice a s nimi také vybíhá kategorie dogtreking a mimo Longu jsou kategorie vypsány také pro jednotlivce. „Stále je možné se k závodu přihlásit na místě přímo v den konání. Jesenická Výzva právem patří k těm nejoblíbenějším zastávkám. Trasy jsou postaveny tak, aby byly na jednu stranu velmi těžké, na druhou stranu, aby si s nimi poradili i začátečníci, přitom už od začátku jsme v ryze horském prostředí, takže věřím, že Jeseníky si i tentokrát užijeme v hojném počtu účastníků, kteří se odhodlají překonat sami sebe,“ těší se na závod Pavel Zitta.

Autor: red., P. Pátek, foto:P. Pátek PatRESS.cz

Fotogalerie

RP HV            archiv: P. Pátek PatRESS.cz

Další články z rubriky

Exkluzivní Fotogalerie

VESELENÍ šumperské školky

VESELENÍ šumperské školky

Fotek: 93
Přidáno: 24.05.2024

Gastro festival Jídlo na ulici

Gastro festival Jídlo na ulici

Fotek: 65
Přidáno: 18.05.2024

Zábřeh - historická vozidla 2024

Zábřeh - historická vozidla 2024

Fotek: 109
Přidáno: 11.05.2024

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty   |    Nastavení souborů Cookies

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.

Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Více zjistíte zde.