Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Čtvrtek 23. ledna 2020 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

V Uničově se začne stavět základna pro záchranáře

22.01.2020 - V Uničově se začne stavět základna pro záchranáře -...

Počasí

23.01.2020 - Čtvrtek

Teplota: 0 / -3 - Oblačno

24.01.2020 - Pátek

Teplota: -1 / -4 - Sníh

Zde je místo pro Vaši reklamu

Do Zábřehu míří Dyk s Vilhelmovou

14. dubna 2016 - 08:44

Zpět na seznam článků

Můžete se těšit na inscenaci Bláznivý Petříček

Do Zábřehu míří Dyk s Vilhelmovou

Bláznivý Petříček zdroj foto: z.k.

Tatianu Vilhelmovou a Vojtu Dyka jako mileneckou dvojici uvidí zábřežští diváci v příběhu lásky mladého muže znuděného všedností a krásné teroristky. Příběh o vzpouře dvou lidí nabídne divadelní titul Bláznivý Petříček inspirovaný stejnojmenným filmem s J. P. Belmondem z období 60. let.

Na film odkazuje i výprava představení. Ta je koncipovaná jako starý filmový ateliér, kterému dominuje maketa automobilu. Po vzoru starých filmů je na velké plátno umístěné za zády herců pouštěna filmová dotáčka. „Je to taková divadelní hra na film, kdy na jevišti vytváříme iluzi filmového ateliéru a měníme ho na nejrůznější prostředí, ve kterých se příběh odehrává. Režisér Peter Butko říká, že je to příběh dvou lidí, kteří se vzbouřili, ačkoliv věděli, že je ta vzpoura zabije. Ti dva lidé, které hrajeme, si to užili naplno a abych byl upřímný, my si to představení také dost užíváme,“ uvedl Vojtěch Dyk.

Bláznivý Petříček zdroj foto: z.k.

Inscenaci Bláznivý Petříček dominují skvělé herecké, ale i pěvecké výkony obou protagonistů, a to zejména díky chytlavým songům, které složil Roman Holý známý zejména díky působení ve skupinách J.A.R. a Monkey Business.

Pořadatelé upozorňují, že představení, jež se uskuteční v kulturním domě ve čtvrtek 21. dubna, není součástí divadelního předplatného na rok 2016. K dispozici jsou poslední volné vstupenky.

Autor: red., z.k.

Fotogalerie

Bláznivý Petříček                   zdroj foto: z.k.

Další články z rubriky

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.