Sobota 20. dubna 2024 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

V únoru nevyhovělo pět kontrolovaných vzorků pohonných hmot

20.04.2024 - V únoru nevyhovělo pět kontrolovaných vzorků pohonných...

Počasí

20.04.2024 - Sobota

Teplota: 9 / 3 - obcasny-Déšť

21.04.2024 - Neděle

Teplota: 6 / 1 - Zataženo

Do zábřežské kina míří Dejvické divadlo

29. března 2024 - 12:46

Zpět na seznam článků

S titulem Elegance molekuly

Do zábřežské kina míří Dejvické divadlo

Elegance molekuly zdroj:z.k.

Po loňském fenomenálním úspěchu představení Ucpanej systém v kinech, vtrhne letos Dejvické divadlo i do kina Retro, a to v neděli 7. dubna s oblíbeným titulem Elegance molekuly. 

„V našem kině si mohou diváci užít přímý přenos jedné z nejúspěšnějších a nejoceňovanějších inscenací současného repertoáru divadla – hru Petra Zelenky Elegance molekuly,“ zve na kulturní událost vedoucí zábřežského biografu Věra Smrčková. „Titulní roli v příběhu o geniálním vědci Antonínu Holém, který revolučním způsobem změnil léčbu HIV a žloutenky, ztvárňuje Martin Myšička. V dalších rolích uvidíme např. Ivana Trojana, Veroniku Khek Kubařovou, Pavla Šimčíka či Vladimíra Polívku,“ doplnila herecké obsazení Smrčková.

Elegance molekuly dává nahlédnout do života jednoho z nejvýznamnějších chemiků 20. století Antonína Holého, který zásadně ovlivnil životy lidí po celém světě svými objevy antivirotik používaných při nákaze virem HIV, hepatitidy typu B či oparů. Petr Zelenka ve své hře odkrývá život tohoto geniálního vědce a zachycuje jeho cestu během výzkumu léčivé molekuly i strasti vzniku léků skrze farmaceutické firmy. Hra byla oceněná Cenou divadelní kritiky za rok 2018 jako nejlepší česká divadelní novinka.

Pořadatelé připomínají, že tituly přenášené z Dejvického divadla jsou snímány špičkovou záznamovou technikou. Předpokládaná délka představení je 150 minut včetně přibližně dvacetiminutové přestávky. Vstupenky v ceně 350 korun lze zakoupit online na webu kino Retro nebo v prodejních místech Zábřežské kulturní.

Autor: red., Z. David - zdroj foto: z.k.

Fotogalerie

Elegance molekuly           zdroj:z.k.
Elegance molekuly           zdroj:z.k.

Další články z rubriky

Český pianista Michal Mašek v Zábřehu

Český pianista Michal Mašek v Zábřehu

Pozvánka na koncert v kostele svaté Barbory

Divadla zamíří na zábřežský hrad

Divadla zamíří na zábřežský hrad

Také s lákavým titulem - Úča musí pryč

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty   |    Nastavení souborů Cookies

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.

Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Více zjistíte zde.