Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Středa 19. ledna 2022 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Nové zkušební otázky v autoškolách lépe připraví

18.01.2022 - Nové zkušební otázky v autoškolách lépe připraví -...

Počasí

19.01.2022 - Středa

Teplota: 0 / -4 - Zataženo

20.01.2022 - Čtvrtek

Teplota: 1 / -3 - Sníh

Zde je místo pro Vaši reklamu

„Dobrý den, silniční kontrola“ aneb z historie dopravní policie

05. června 2016 - 10:18

Zpět na seznam článků

Při muzejní noci ve Vikýřovicích letos vojáky vystřídají policisté

„Dobrý den, silniční kontrola“ aneb z historie dopravní policie

VAZ 2101 (Lada 1200) se pro potřeby VB začal dodávat v roce 1973 foto ze sbírky Muzea PČR

Po loňské výstavě a muzejní noci věnované 70. výročí konce 2. světové války připravili pracovníci Muzea silnic ve Vikýřovicích muzejní noc na téma dopravní policie.

Právě v rámci třetí Muzejní silniční noci, která se uskuteční v sobotu 11. června, bude slavnostně zahájena vernisáží v 17 hodin výstava „Dobrý den, silniční kontrola“ aneb z historie dopravní policie.

pozvánka Muzejní noc zdroj: MSV

Výstava, připravená ve spolupráci se Soukromým vojensko  - historickým muzeem Františka Hlavatého, představí řadu unikátních exponátů od 19. století až do současnosti. „Vlastní muzejní exponáty doplnily předměty zapůjčené například z vlastivědných muzeí v Šumperku a Olomouci, Muzea Policie ČR, Dopravního inspektorátu v Šumperku, firmou Dopravní značení Svoboda, ale také řadou soukromých sběratelů- František Hlavatý, Vladimír Koukola, Ladislav Diviš, Petr Možný, Karel Plíhal,“ uvedla vedoucí muzea Alena Turková.

Od poloviny 60. do poloviny 70. let se používaly motocykly JAWA 350 Californian s charakteristickým krytem na nohy, jemuž se říkalo „revmaplech“. foto ze sbírky Muzea PČR

Motocykl „nanuk“ v popředí dobového vozového parku VB, kolem roku 1970. foto ze sbírky Muzea PČR

„Sedany“ sloužily dopravákům během 60. let 20. století. foto ze sbírky Muzea PČR

Vernisáž výstavy však není jediným programem muzejní noci, kterou letos silniční muzejníci pořádají ve spolupráci s Městem Šumperk – civilní ochranou. „Již od 16 hodin bude možné si vyzkoušet jízdu na dětském mobilním dopravním hřišti, projížďku na koloběžce, zdravotnickou první pomoc, zhlédnout výchovné dokumenty BESIPu, v mobilním stanu navštívit besedu o České obci legionářské, armádě a obraně státu. Přislíbena je i účast auto - moto veteránů, policejních i civilních, nejnovější techniku představí příslušníci šumperského Dopravního inspektorátu,“ zve na zajímavou podívanou Alena Turková.

pozvánka - výstava zdroj: MSV

Ve dvou ukázkách, v 18 a 20 hodin, bude možné přímo v akci sledovat práci speciálního jeřábu firmy Miroslava Vařeky. Návštěvníci budou moci navštívit i všechny instalované stálé expozice, výstavy „Dobrý den, silniční kontrola“ a „Překvapení! – dopravní prostředky z Kinder vajíček“. „Občerstvení bude zajištěno, podpora návštěvníků v nejrůznějších policejních uniformách jistě zaujme. Pracovníci muzea mají připraveny také nejrůznější dobové policejní uniformy,“ těší se na setkání vedoucí muzea.

Autor: red., A. Turková

Fotogalerie

 VAZ 2101 (Lada 1200)  se pro potřeby VB začal dodávat v roce 1973 foto ze sbírky  Muzea PČR

Další články z rubriky

Exkluzivní Fotogalerie

Zima v Jeseníkách 2021

Zima v Jeseníkách 2021

Fotek: 18
Přidáno: 19.12.2021

Čarovný les a BUBU CESTA II.

Čarovný les a BUBU CESTA II.

Fotek: 73
Přidáno: 11.11.2021

Čarovný les a BUBU CESTA I.

Čarovný les a BUBU CESTA I.

Fotek: 74
Přidáno: 11.11.2021

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty   |    Nastavení souborů Cookies

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.

Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Více zjistíte zde.