Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Úterý 15. října 2019 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Radnice přijímá nominace na Cenu města Zábřeh

15.10.2019 - Radnice přijímá nominace na Cenu města Zábřeh -...

Počasí

15.10.2019 - Úterý

Teplota: 21 / 14 - Oblačno

16.10.2019 - Středa

Teplota: 15 / 10 - Oblačno

Zde je místo pro Vaši reklamu

Dominik - první miminko Šumperské nemocnice v roce 2013

03. ledna 2013 - 20:31

Zpět na seznam článků

Která jména vedla v roce 2012?

Dominik - první miminko Šumperské nemocnice v roce 2013

Spokojení rodiče malého Dominika Poula, který se stal prvním dítětem narozeným v Šumperské nemocnici v r2013 zdroj foto:AGEL

V roce 2012 se v Šumperské nemocnici narodilo 949 dětí, což je o 81 více než v roce 2011. Mezi novorozeňaty bylo celkem 484 chlapečků a 465 děvčátek, z toho celkem 22 dvojčat.

Prvním miminkem roku 2013 se stal malý Dominik Poul, který se narodil šťastným rodičům 1. ledna v půl druhé ráno. „Porod proběhl bez problémů, personál nemocnice byl příjemný a velice se snažil,“ uvedl spokojeně tatínek malého Dominika pan Tomáš Poul, který využil možnosti být přímo u porodu.

Ačkoliv jsou zahraniční jména v České republice stále populárnější, v šumperské porodnici rodiče pro své ratolesti volili především klasická česká jména. Mezi holčičkami vedla Anetka, Adélka a Nela. Mezi chlapci pak bylo nejvíce Lukášů, Ondřejů, Martinů a Tomášů. „Rodiče však pojmenovávali své děti i méně tradičněji - například Cindy, Mia, Kevin, Zeno nebo Rafael,“ prozradila vrchní sestra Marcela Straková.

Do Šumperské nemocnice přijíždějí rodit maminky nejen ze Šumperka a blízkého okolí, ale například také z Mohelnice, Zábřehu na Moravě, z Ústí nad Orlicí či Králík. Porodnice disponuje moderními nadstandardními pokoji, novými koupelnami, samozřejmostí je systém rooming-in, kdy maminky jsou se svými dětmi 24 hodin denně či internetové připojení. Při porodu zaručují soukromí samostatné pokoje. Oddělení zajišťuje pro maminky odběry pupečníkové krve, v rámci dalších služeb nabízí například přednášky a cvičení pro nastávající rodiče či internetovou poradnu zdarma.

Autor: red.,R.Baková

Fotogalerie

Spokojení rodiče malého Dominika Poula, který se stal prvním dítětem narozeným v Šumperské nemocnici v r2013  zdroj foto:AGEL

Další články z rubriky

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.