Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Středa 19. ledna 2022 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Nové zkušební otázky v autoškolách lépe připraví

18.01.2022 - Nové zkušební otázky v autoškolách lépe připraví -...

Počasí

19.01.2022 - Středa

Teplota: 0 / -4 - Zataženo

20.01.2022 - Čtvrtek

Teplota: 1 / -3 - Sníh

Zde je místo pro Vaši reklamu

Dopravce posílí před Vánoci dálkové vlaky na hlavních trasách

21. prosince 2021 - 12:51

Zpět na seznam článků

O několik tisíc míst k sezení více

Dopravce posílí před Vánoci dálkové vlaky na hlavních trasách

ilustrační snímek zdroj foto: archiv ČD

Posilové vozy na vnitrostátních i mezistátních trasách nabídnou České dráhy o několik tisíc míst k sezení více, a to zejména ve dnech 22. a 23. prosince. Nejvíce posilových vozů bude zařazeno do souprav na linkách Ex1 a Ex2 z Prahy na Ostravsko a Valašsko a dále na Slovensko, nicméně delší soupravy v těchto dnech pojedou z hlavního města i do ostatních hlavních směrů.

K dispozici budou také záložní vozy pro operativní posílení nejvytíženějších spojů. Během Vánoc pojedou vlaky podle svátečních jízdních řádů a mírně omezen bude i provoz mezi Vánoci a Silvestrem. S dalším výrazným posílením provozu počítají ČD také o novoročním víkendu, zejména v neděli 2. ledna, kdy se bude řada lidí vracet zpět domů.

Nejvíce posilových vozů zařadí dopravce do provozu těsně před Štědrým dnem, tedy ve středu a ve čtvrtek 22. a 23. prosince. „Posílíme prakticky všechny expresní a rychlíkové linky vycházející z Prahy, zejména však linky Ex1 Praha – Olomouc – Ostrava – Polsko / Slovensko a Ex2 Praha – Olomouc – Vsetín – Slovensko. Posílené budou např. vlaky na trasách z Prahy do Českých Budějovic, Chebu, Hradce Králové, Havlíčkova Brodu a Brna, ale také třeba na lince z Plzně přes České Budějovice do Brna. Podobná situace pak bude i v neděli 2. ledna, kdy se bude řada lidí vracet domů po vánoční dovolené,“ uvedl tiskový mluvčí Petr Pošta.

Přestože jezdí v souvislosti s epidemií COVID-19 průměrně o třicet procent méně cestujících než v obvyklém provozu (roce 2019), může u vybraných spojů dojít ke skokovému nárůstu poptávky. „Doporučujeme cestujícím, aby si včas pořídili rezervace. Budou tak mít garantované místo k sezení,“ dodal mluvčí.

Autor: red., P. Pošta zdroj foto: archiv ČD

Fotogalerie

ilustrační snímek               zdroj foto: archiv ČD

Další články z rubriky

Exkluzivní Fotogalerie

Zima v Jeseníkách 2021

Zima v Jeseníkách 2021

Fotek: 18
Přidáno: 19.12.2021

Čarovný les a BUBU CESTA II.

Čarovný les a BUBU CESTA II.

Fotek: 73
Přidáno: 11.11.2021

Čarovný les a BUBU CESTA I.

Čarovný les a BUBU CESTA I.

Fotek: 74
Přidáno: 11.11.2021

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty   |    Nastavení souborů Cookies

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.

Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Více zjistíte zde.