Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Středa 25. května 2022 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Soutěž Podnikavé hlavy zná své vítěze

25.05.2022 - Soutěž Podnikavé hlavy zná své vítěze - Prvenství...

Počasí

25.05.2022 - Středa

Teplota: 16 / 11 - obcasny-Déšť

26.05.2022 - Čtvrtek

Teplota: 17 / 10 - obcasny-Déšť

Zde je místo pro Vaši reklamu

Dopravní a dálniční policie kontrolovala motorkáře

05. září 2016 - 14:23

Zpět na seznam článků

Na oblíbené trati Ecce Homo

Dopravní a dálniční policie kontrolovala motorkáře

DBA Šternberk – Nové Dvorce zdroj foto: PČR

Dopravně bezpečnostní akce v neděli 4. září odpoledne se zaměřila na kontrolu motorkářů. Probíhala na úseku silnice I/46, Šternberk – Nové Dvorce, na oblíbené trati Ecce Homo.

Policisté se zaměřili na kontrolu dodržování nejvyšší povolené rychlosti, na technický stav a na kontrolu dokladů potřebných pro řízení daného vozidla. Dvě hlídky na policejních motorkách a policejní auta s radarem ve vozidle zkontrolovaly třicet motorkářů. „Všichni kontrolovaní měli potřebné doklady v pořádku a ani se nedopustili žádného přestupku. Tentokrát každý motorkář dostal od policistů odměnu za své chování v podobě reflexní vesty - reflexního kříže,“ uvedla tisková mluvčí policie Olomouckého kraje Marta Vlachová.reflexní doplňky zdroj foto: PČR

reflexní doplňky zdroj foto: PČR

Reflexní doplňky jsou důležitým bezpečnostním prvkem i pro motorkáře. Pro jejich bezpečnost také platí, aby byli v silničním provozu dobře vidět a nejen slyšet. „Reflexní vesty nebo reflexní doplňky na oděvu, popřípadě na stroji mohou často zachránit motorkáři život. Na silnici je již takto vybavených motorkářů vidět mnoho. Jen je nutné ještě připomenout, že pokud má řidič motocyklu reflexní prvky a jeho spolujezdec sedící za ním ne, míjí se to účinkem. Je tedy vhodné, aby reflexní vestou byl vybaven i spolujezdec,“ nabádá k větší bezpečnosti Marta Vlachová.  

DBA Šternberk – Nové Dvorce zdroj foto: PČR

Policejní kontrole se nevyhnuli ani řidiči aut. „U sedmi zjistili překročení nejvyšší povolené rychlosti. Tito dostali také odměnu, ale v podobě pokuty. Celkem bylo uloženo na pokutách pět tisíc korun,“ informovala policejní mluvčí. 

Dopravní a dálniční policie plánuje dopravně bezpečnostní kontrolní akci zaměřenou na motorkáře do konce sezóny zopakovat.

Autor: red., pis, zdroj foto: PČR

Fotogalerie

DBA Šternberk – Nové Dvorce                 zdroj foto: PČR

Další články z rubriky

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty   |    Nastavení souborů Cookies

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.

Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Více zjistíte zde.