Draci Pars Šumperk vs HC Baník Sokolov 4:3p

26. října 2022 - 21:59

Draci Pars Šumperk vs  HC Baník Sokolov  4:3p

Draci Pars Šumperk vs HC Baník Sokolov zdroj foto: FB DŠ

Ve středu 26. října se ve Škoda aréně odehrálo už 16. kolo Chance ligy a Draci přinesli opět nezapomenutelný zážitek. Snad padesátiminutová hra bez chyb, precizní obrana, dobré nahrávky, a především nebezpečné protiútoky. Šumperk doma válel, jenže během několika desítek sekund bylo všechno jinak a branka dvě sekundy před koncem do dračí sítě na chvíli zastavila srdce celé aréně. Svěřenci Lukáše Majera ale zůstali pospolu a v prodloužení téměř okamžitě rozhodli z hole Šimona Jelínka. Díky dvěma bodům zůstává Drakům v tabulce 12. příčka.

Branky a nahrávky: 8. Svoboda (Hrachovský, Jelínek), 25. Svoboda (Šuhaj, Kunst), 28. Jelínek (Šuhaj, Eliáš), 61. Jelínek (Šuhaj) – 54. Pohl (Kverka, Vracovský), 55. Osmík (Zadražil, Weinhold), 60. Kverka (Pohl, Weinhold). Rozhodčí: Valenta, Hucl – Zídek, Štěpánek. Vyloučení: 4:3. Bez využití. Diváci: 817. Střely na branku: 28:36. Průběh utkání: 3:0, 3:3, 4:3.

Šumperk: Lackovič – Hrachovský, Eliáš, J. Michálek, Kadeřávek, Kunst, Dudycha – Průžek, Bartoš, Žálčík – Svoboda, Šuhaj, Jelínek – Bernat, Kohút, Motloch – Křemen, Horký, Jouza.

Sokolov: Cichoň – Jan Novák, Krutil, Baláž, Pohl, Weinhold, Rulík, Tomek – Vracovský, Kverka, Vrhel – Osmík, Zadražil, Tomi – Švec, Rohan, Jurčík – Ton, L. Stehlík.

První kontakt s pukem vyzněl lépe pro hostující celek. Po úvodním buly se sokolovští hráči dostali do šumperského pásma a začali dobývat domácí svatyni. Hned po několika minutách si Baník vybojoval přesilovou hru a pro Draky to nevypadalo dobře. Všechny střely ovšem končily v moci Jakuba Lackoviče, který chytal výborně. O úvodní branku zápasu se chirurgicky přesnou tečí postaral Matěj Svoboda a od té doby Draci v utkání rostli. O další trefu se snažil Jiří Průžek, ale hostující brankář si jeho forhendový blafák v samostatném nájezdu pohlídal. První třetina tak skončila jednobrankovou výhrou Šumperka.

Prostřední periodu si svěřenci Lukáše Majera užili. Už v prvním střídaní se do šance dostal Bartoš, Cichoň měl ale pohotové betony a gól nedopustil. Na následnou akci Vojtěcha Šuhaje však reagovat nestačil. Vypíchnutí puku, rychlý přechod do pásma, klička, podržení kotouče a nahrávka přímo na volného Matěje Svobodu v předbrankovém prostoru. Vystřídat a zpátky na led. O dvě minuty později ujel Šuhaj do přečíslení dva na jednoho. I tentokrát se rozhodl pro nahrávku a opět zvolil správně. Šimon Jelínek v roli střelce proměnil a Šumperk rázem vedl o tři branky. Majer Drakům nedal vydechnout a do konce třetiny si vybojovali nespočet dalších šancí.

Poslední dvacetiminutovka začala pro domácí dobře, ale zhruba v polovině se situace začala domácí střídačce vymykat kontrole. Poprvé v zápase odčaroval kouzlo Lackoviče Jan Pohl, který se prosadil střelou do horní části brány. Tím odšpuntoval velkolepou jízdu za vyrovnáním. Hned po pár desítkách sekund se totiž prosadil Martin Osmík a Draci si museli vzít oddechový čas. Všechno nasvědčovalo tříbodovému zisku, jenže dvě sekundy před koncem vyrovnal Jaromír Kverka a Škoda aréna jakoby přišla o dech.

Nastavený čas však Šumperk bleskově využil a připsal si druhý tabulkový bod. Okamžitě po vhazování posunuj Vojtěch Šuhaj na Šimona Jelínka, který si to namířil přímo před bránu Baníku. Parádní stahovačkou se dostal před Cichoně a nemilosrdným bekhendem zavěsil puk do sítě. Třemi body se blýskli útočníci Vojtěch Šuhaj s Šimonem Jelínkem.

Autor: red., Michal Krobot - redakce DŠ