Draci Pars Šumperk vs HC Dukla Jihlava 2:4

16. srpna 2022 - 22:05

Reportáž z přípravného zápasu

ilustrační snímek zdroj foto: FB DŠ

Draci ve svém druhém přípravném utkání v úterý 16. srpna přivítali na domácím ledě jihlavskou Duklu. Úvod zápasu patřil hostujícím hráčům, kteří měli více ze hry. Byli to ale Draci, kteří se dokázali ujmout vedení. Svou první trefu v šumperském dresu si připsal Patrik Čermák. Jihlava pak díky dvěma rychlým gólům otočila vývoj zápasu na svou stranu. Ve druhé části hry navíc Vladimír Brož přidal další branku a zvyšoval již na 1:3 pro Duklu. Šumperk dokázal ve třetí třetině snížit stav utkání zásluhou Lukáše Žálčíka, který proměnil samostatný únik. To bylo ale z domácí strany vše. Před koncem zápasu vyfasoval trest ve hře Filip Eliáš a hosté dlouhou přesilovku dokázali využít a upravit tak skóre na konečných 2:4. Složit reparát budou moci Draci již ve čtvrtek, kdy na svém ledě vyzvou polský celek JKH GKS Jastrzębie.

Branky a nahrávky: 13. Čermák P. (Šuhaj), 43. Žálčík (Drtil) – 13. Harkabus (Kočí), 15. Beránek (Miškář, Šik), 38. Brož (Juda), 58. Miškář (Jáchym, Kočí). Rozhodčí: Novotný, Cik – Bezděk, Peluha. Vyloučení: 6:5 navíc Eliáš (SUM) 5 min. + trest ve hře. Využití: 1:1. Diváci: doplníme. Průběh utkání: 1:0, 1:3, 2:3, 2:4.

Šumperk:Lackovič – Eliáš, Drtil, Kadeřávek, Kunst, Rutar, Hrachovský – Průžek, Bartoš, Žálčík, Hajný, Čermák P., Jouza, Křemen, Šuhaj, Bernat, Antoníček, Čermák E., Horký.

Jihlava: Beran – Jáchym, Kočí, Kowalczyk, Dvořák, Matějíček, Haman, Beránek, Miškář, Šik, Cachnín, Juda, Brož, Harkabus, Seman, Pořízek, Křehlík, Handl, Mácha.

Vstup do zápasu vyšel lépe Drakům, i přestože první šance patřily hostům. Po faulu Drtila hned v úvodu si totiž Dukla zahrála přesilovou hru. Jenže tu promarnila a svou šanci dostal naopak Šumperk. V početní výhodě se ze slotu prosadil Patrik Čermák, který otevřel skóre utkání. Jihlava však rychle zareagovala a do jedné minuty dokázala z hole Tomáše Harkabuse vyrovnat. Během další dvouminutovky své umění představil Miškář. Ten našel napříč útočným pásmem úplně volného Petra Beránka, který nekompromisně zavěsil do horní části lackovičovy branky.

Prostřední část nebyla na góly bohatá jako ta první, diváci ve Škoda aréně ale měli na co koukat. Prvními útočnými akcemi totiž mohli poznávat nové tváře v šumperských dresech. Dobrými nápady se prezentovali například Bernat, Křemen nebo Kadeřávek. Největší šanci domácích ve druhé třetině měl ale Jiří Průžek, který v samostatném úniku přestřelil bránu Dukly. Závěr periody patřil opět hostům. Tři minuty před druhou sirénou se totiž přesnou ranou k pravé tyči prosadil Vladimír Brož a mužstvo trenéra Ujčíka šlo do dvougólového trháku.

Poslední dvacetiminutovka začala v duchu dračího tlaku a honbou za vyrovnáním. Svěřenci Lukáše Majera snížili stav už po pár minutách hry. Tomáš Drtil poslal výstavní přihrávkou do samostatného nájezdu Lukáše Žálčíka, jenž tváří v tvář jihlavskému brankáři proměnil. V závěrečných minutách šumperský tlak gradoval a možná největší šanci si připsal opět Jiří Průžek, ani tentokrát na maskovaného muže žlutohnědých nestačil. Poté přišel nedovolený zákrok ze strany Parsu. Jihlava sehrála přesilovou hru na výbornou a po gólové parádě Patrika Miškáře definitivně rozhodla o osudu zápasu.

Autor: red., Kateřina Glogarová, Michal Krobot - redakce DŠ