Draci Pars Šumperk vs HC RT TORAX Poruba 6:5p

04. listopadu 2021 - 03:44

Draci Pars Šumperk vs HC RT TORAX Poruba zdroj:DŠ

Šumperští hokejisté dokázali v rámci 18. kola Chance ligy 3. listopadu zdolat ostravskou Porubu 6:5 v prodloužení. Výsledek se ale nerodil vůbec lehce. Po prvních pěti minutách Draci prohrávali 0:2! Ve druhé třetině nastoupil na ledovou plochu mančaft jako vyměněný a po prostřední části vedlo mužstvo Martina Janečka 4:3. V poslední třetině Torax zabojoval a dostal se do vedení. Zápas nakonec šel zásluhou Daniela Vachutky do prodloužení. Šumperský útočník totiž vyrovnal v 56. minutě.

V nastaveném čase rozhodl parádním sólem kapitán Denis Kindl a ve Škoda aréně zůstaly dva body. Poruba odjela do Ostravy s jedním.

Branky a nahrávky: 25. Kratochvíl (Drtil, Dolejš), 25. Hrachovský (Spratek, Furch), 32. Kratochvíl (Žálčík, Drtil), 37. Žálčík (Vildumetz, Kindl), 56. Vachutka (Macuh, Drtil), 64. Kindl (Gewiese, Vachutka) – 2. Hrníčko (Szathmáry, Stloukal), 5. Vachovec (Jenyš, Žovinec), 35. Vachovec (Žovinec, Michal Barinka), 48. Houdek (Stloukal, Urbanec), 49. Bitten (Szathmáry, Korkiakoski). Rozhodčí: Jechoutek, Kostourek – Maštalíř, Měkýš. Vyloučení: 2:5. Využití: 2:0 Diváci: 966. Střely na branku: 36:26. Průběh utkání: 0:2, 3:2, 3:3, 4:3, 4:5, 6:5.

Šumperk: Dolejš – Pěnčík, Drtil, Gewiese, Hrachovský, Řezáč, Dudycha – Vildumetz, Kindl, Žálčík – Vachutka, Macuh, P. Kratochvíl – Furch, Spratek, Horký – Antoníček, Rutar, Scheuter

Poruba: Muštukovs – Žovinec, Michal Barinka, Voráček, Szathmáry, Husa, Urbanec, Houdek – Réway, Toman, Korkiakoski – Hrníčko, Bitten, Stloukal – Gřeš, Vachovec, Jenyš – Sandström, Kanko, Brodek

Vstup do utkání se domácímu celku moc nepovedl. Hosté na Draky vletěli a již ve 2. minutě skórovali. Po chybě v obraně se před Danielem Dolejšem ocitl nikým nehlídaný Dominik Hrníčko, jenž zakončoval do odkryté brány. Poruba si následně vytvořila velký tlak, ze kterého ale gól nevytěžila. V 5. minutě šumperští obránci opět chybovali, čehož využil Pavel Jenyš s Michalem Vachovcem. Oba útočníci ujížděli sami na bránu a druhý jmenovaný perfektně zakončil pod víko. V dalším průběhu první třetiny už branka nepadla, zato ale přibývaly tresty na obou stranách.

V druhé periodě se šumperské mužstvo zvedlo parádním způsobem. Jako by na led přijel úplně jiný tým. Ve 25. minutě snižoval na 1:2 Petr Kratochvíl, který ujel porubské obraně a přesnou střelou pod víko překonal Muštukovse. Neuběhla ani minuta a domácí obránce Ondřej Hrachovský bleskurychle srovnal skóre na 2:2. Dvě branky vstřelené během třiceti vteřin Draky nakoply, a to natolik, že ve 32. minutě se radovali už potřetí. Nabídnutou přesilovou hru rychle využil dnešní dvougólový střelec Petr Kratochvíl.

Hostující Poruba byla po většinou času pod tlakem, přesto se jí podařilo vyrovnat. Ve 35. minutě tečoval tvrdou ránu od modré Michal Vachovec, na změnu směru kotouče už Daniel Dolejš nestihl zareagovat. Ve 37. minutě dokonal fantastický obrat střelou zápěstím Lukáš Žálčík, zúročil tak dvojnásobnou početní výhodu. Ve druhé dvacetiminutovce jsme tak byli svědky divoké přestřelky, ani jeden celek ale neměl zdaleka vyhráno.

Na začátku třetího dějství se do obrovské šance dostal kapitán Draků, Denis Kindl. Po parádní přihrávce od Lukáše Žálčíka ale nedokázal zakončit přesně. Na druhé straně mohl vyrovnávat Markus Korkiakoski, oba pokusy ale vyšly naprázdno. To ale Porubu nemuselo vůbec mrzet. V zápětí totiž skutečně srovnala. Autorem čtvrté branky se stal Michal Houdek, jenž zamířil přesně do horní části šumperské brány. Ve 49. minutě vrátil Porubě vedení Samuel Bitten. Domácí gólman si nechtěně srazil kotouč za svá záda a porubský útočník s číslem osm ho dorazil za brankovou čáru.

Šumperští hokejisté nesklopili hlavy a v 56. minutě se znovu dočkali srovnání. V závaru před hostující svatyní se nejlépe zorientoval Daniel Vachutka, který Drakům vykřesal naději na dobrý výsledek. Nechybělo málo a domácí snajpr Lukáš Žálčík mohl rozhodnout ještě v základní hrací době. To se bohužel nepovedlo, a tak dnešní bitva musela jít do prodloužení.

V prodloužení byli častěji na puku hosté, ani jedna střela ale nenašla cíl. Rozhodující úder tak zasadil Šumperk. V 64. minutě předvedl parádní sólo v útočném pásmu kapitán Denis Kindl, který svými kličkami přelstil Muštukovse. Draci tak po strhující bitvě berou důležité dva body za vítězství 6:5 v prodloužení.

Martin Janeček (Draci Pars Šumperk): „My jsme začali ustrašeně a jsem přesvědčený, že se na nás v tom začátku odrazila atmosféra, kterou máme z minulých zápasů. To na hráčích bylo vidět. Nicméně po druhé třetině z nich něco spadlo, zvedli hlavy a ten zápas byli schopni otočit. Toho si strašně moc vážíme. Myslím si, že to v závěru potom byl možná ten chloupek, který se otočil na naší stranu. My jsme si víceméně ještě ve třetí třetině znovu málem zpackali boj o body. Ale opět jsme se dokázali zvednout a tím jsme si nahráli k tomu, abychom urvali i ten druhý bod. Souhlasím, že to byl opět bláznivý zápas. Takový hokej my hrajeme v poslední době stále, takže pro nás pro trenéry je to strašně těžká situace na střídačce. Dnes si neskutečně vážíme dvou bodů, protože právě po těch posledních zápasech to bylo strašně důležité vítězství.“

David Moravec (HC RT TORAX Poruba 2011): „Musím pogratulovat soupeři k vítězství. Zápas jsme měli dobře rozehraný už v první třetině, následně se nám podařilo i otočení ve třetině třetí. Ale když dáme pět gólů a dostaneme jich šest, tak určitě nemůžeme být spokojeni. Bylo tam spoustu netaktických věcí a propadání. Zase se v tom motáme. Po první třetině jsme si jasně říkali co a jak chceme hrát a najednou jsme začali zbytečně propadat. Výsledek byl velmi divoký a myslím si, že ani jeden z trenérů není úplně spokojený s tím, co se tady předvádělo.“

Autor: red.,Dominik Mihailescu, Vanessa Vařeková - redakce DŠ