Teplota: 13 / 2 - Oblačno

Draci Pars Šumperk vs HC RT Torax 1:6

14. ledna 2023 - 21:43

ilustrační snímek zdroj:DŠ

Šumperským hokejistům se v sobotu 14. ledna nepodařilo prolomit sérii proher. Hostující Poruba již v šesté minutě využila přesilovou hru a vstřelila úvodní branku zápasu. Ve druhé části utkání mužstvo z Ostravy navýšilo náskok na 4:0. Naději Šumperku přidal Jiří Průžek, který vstřelil v přesilovce první branku domácích s asistencí Davida Bartoše a Tomáše Drtila. V poslední periodě padl gól znovu na straně hostí. Poslední kotouč, který se dostal za brankovou čáru, byl ze strany šumperských Draků. Puk se dostal za porubského brankáře od brusle Lukáše Žálčíka, tím pádem nemohl být uznán. Konečné skóre znělo 1:6.

Branky a nahrávky: 38. Průžek (Bartoš, Drtil) – 6. Berisha (Klimíček, Christov), 17. Vachovec (Lemcke), 18. Doudera (Vachovec, Gřeš), 30. Šlahař (Berisha), 39. Šlahař (Pšurný, Sedlák), 48. Gřeš (Bernovský, Vachovec). Rozhodčí: Cabák, Šudoma - Zídek, Bohuňek. Vyloučení: 1:1. Využití: 0:0. Diváci: 1232. Střely na branku: 32:37. Průběh utkání: 0:4, 1:4, 1:6.

Šumperk: Lackovič (41. Hamalčík) – Dudycha, Drtil, Eliáš, Kadeřávek, Kunst, Hrachovský, L. Rutar – Žálčík, Bartoš, Průžek – Š. Jelínek, Bernat, Matě. Svoboda – Mácha, Nedvídek, Vildumetz – Jouza, Křemen.

Poruba: Dolejš – Voráček, Klimíček, Lemcke, Doudera, Mlčák, A. Sedlák – Vachovec, Gřeš, Berisha – Pšurný, Šlahař, Hrníčko – Střondala, Christov, Häring – Toman, Karafiát, Berkovský – Brodek.

V šumperské Škoda aréně se začalo pěkně zostra. Už ve 2. minutě byl za krosček vyloučen porubský Střondala. Domácí celek ale první početní výhodu využít nedokázal. O tři minuty později se přesilové hry dočkali i hosté, a na rozdíl od Draků, nedovolený zákrok Hrachovského potrestali. V 6. minutě si Aaron Berisha vyměnil kotouč s Klimíčkem na ose hřiště a po vrácení vypálil bez přípravy, přičemž trefil přesně mezi bližší tyč a Jakuba Lackoviče. Šumperští hokejisté měli obrovskou šanci vyrovnat na začátku druhé poloviny první třetiny. Při hře čtyři na čtyři zachytili špatnou rozehrávku Poruby, ale puk za brankovou čáru nedotlačili ani na několikátý pokus. Přesná koncovka dnes Drakům dělala obrovské problémy. Místo vyrovnávací branky domácích tak přišla branka zvyšující náskok hostů. V 17. minutě vyrazil Lackovič střelu Lemckeho, jenomže pouze před sebe, kde se nejlépe zorientoval kapitán Poruby, Michal Vachovec, a na jeho dorážku už domácí brankář nedokázal včas zareagovat. Šumperk se nestihl ani pořádně nadechnout a už lovil puk ze sítě potřetí. O necelou minutu později navýšil skóre na 0:3 Lukáš Doudera, který se ocitl na konci pěkné kombinace a svižnou ránou z pravého kruhu prostřelil Jakuba Lackoviče. Hlavní trenér Draků si po třetí inkasované brance vyžádal oddechový čas, do konce první periody už ale ke snížení stavu nedošlo.

Druhá třetina začala opět vyloučením a opět na straně hostující Poruby. Nejprve byl za podrážení vyloučen Häring a téměř vzápětí ho na trestnou lavici doprovodil Sedlák, který vyfasoval dvouminutový trest za krosček. Draci tak dostali od ostravského celku obrovskou příležitost pro kontaktní gól, jenomže ani dvojnásobná přesilová hra nestačila k tomu, aby Šumperk skóroval. Všechny střelecké pokusy mířily buď mimo tři tyče anebo pouze do náruče Daniela Dolejše. To soupeři naopak přesná muška rozhodně nechyběla. V polovině druhé dvacetiminutovky přidala Poruba čtvrtou trefu. Aaron Berisha na sebe v útočném pásmu stáhl dva beky, čímž uvolnil Jakuba Šlahaře, který po křižné přihrávce zamířil přesně ke vzdálenější tyči. Domácí tým potřeboval nutně vstřelit kontaktní gól, který by ho ještě mohl dostat do hry. A to se mu nakonec podařilo. Ve 38. minutě se poprvé v tomto utkání prosadil Jiří Průžek, který ránou z mezikruží trefil přesně místo mezi vyrážečkou a betonem Daniela Dolejše. Nicméně malá jiskřička naděje byla okamžitě uhašena. Jakub Šlahař tak dlouho míchal s pukem, až se rozhodl vystřelit. Jeho střela ale bohužel trefila šumperského obránce do obličeje a ke vší smůle se ještě odrazila do brány přesně pod horní tyč. Bleskurychlá odpověď tak s největší pravděpodobností rozhodla o dnešním zápase.

Do závěrečné části se mezi tři tyče místo Jakuba Lackoviče postavil Petr Hamalčík a i on musel dnes lovit kotouč ze sítě. Ve 48. minutě zachytil rozehrávku Filipa Eliáše hostující Vachovec, který poslal přesný pas na Gřeše. Tomáš Gřeš si následně vyměnil kotouč s Bernovským, aby ho nakonec mohl sám propasírovat kolem pravé tyče, kam se sice Hamalčík pohotově přemístil, ale přece jen tam zbylo kousek místa na letící projektil. Rozhodčí dnes s tresty rozhodně nešetřili, a i Poruba dostala možnost zahrát si dvojnásobnou početní převahu. Ani hostující tým však tuto výhodu nezúročil. Zápas se poté už spíše dohrával, přesto ale ještě jedna branka padla. V 55. minutě skóroval šumperský kapitán Lukáš Žálčík, jenomže podle verdiktu sudího byla branka dosažena kopnutím. Druhý gól Šumperka proto nemohl být uznán. A to bylo z dnešního souboje vše. Trápení Draků tak zatím nemá konce. Naopak Poruba napravila zaváhání z minulého kola a jasným vítězstvím 6:1 si vzala vedoucí pozici Chance ligy zpět. V příštím kole čeká svěřence Lukáše Majera stěžejní duel s pardubickým béčkem.

Lukáš Majer (Drraci Pars Šumperk): „V 1. třetině jsme několikrát vypadli ze systému, to nás stálo stav 0:3. Od druhé třetiny jsme se nějakým způsobem nadechovali. Bojovali jsme, dostali jsme se gólem na 1:4 využitím přesilovky, ale pak jsme hned inkasovali. To se nám v posledních zápasech bohužel děje často. Potom už to byl takový letargický výkon. Klobouk dolů, že lidi neodešli a zůstali tu. Bohužel, tak to prostě je. Bojujeme 52 kol. Teď jsme prostě v situaci, v jaké jsme a uděláme vše pro to, abychom opět našli v zápasech cestu k vítězství. Dnes samozřejmě byla Poruba hokejovější a jednoznačně lepší. My jsme to mohli složit urputností, bojovností, úsilím a týmovým výkonem, ale tyhle atributy jsme tam měli jenom v určitých momentech, a to je strašně málo. Momentálně je před námi jediný cíl, aby tu večer 1. března byla Chance liga.“

Jiří Režnar (HC RT Torax Poruba 2011): „Odehráli jsme velmi dobré utkání. Myslím, že jsme hráli dobře už ve Frýdku-Místku, i když jsme tam prohráli 0:4. Bohužel jsme nedali branky, tentokrát jsme už měli větší klid na hokejkách. Naše zakončení bylo takové, jaké by mělo být. Kluci odvedli dobrou práci, teď se připravíme na středeční domácí utkání se Zlínem.“

Autor: red,. Tereza Pospíšilová, V. Vařeková - redakce DŠ