Draci Pars Šumperk vs HC RT Torax Poruba 2:5

15. října 2022 - 21:02

Draci Pars Šumperk vs  HC RT Torax Poruba 2:5

Draci Pars Šumperk vs HC RT Torax Poruba zdroj foto: FB DŠ

V rámci 12. kola Chance ligy přijela v sobotu 15. října na šumperský led ostravská Poruba, která se už od začátku soutěže pohybuje na absolutní špičce tabulky a na herní ploše to bylo znát. Vysoká produktivita Toraxu zatopila Drakům už v prvních minutách, jelikož se hosté dostali během úvodních dvanácti minut do tříbrankového vedení. I přes velkou míru snahy byly tři góly tentokrát moc. Šumperk začal střílet branky až v poslední třetině a zápisy střelců Bartoše s Čermákem tak byly spíše kosmetické. Poruba potvrdila obrovskou formu a ze Škoda arény si odvezla všechny tři body.

Branky a nahrávky: 42. Bartoš (Žálčík, Kunst), 52. Čermák (Křemen, Kadeřávek) – 4. Šlahař (Pšurný, Urbanec), 5. Šoustal, 12. Berisha (Šlahař, Klimíček), 23. Berisha (Vildumetz, Klimíček), 41. Střondala (Šlahař). Rozhodčí: Kostourek, Koziol – Roischel, Pěkný. Vyloučení: 3:3. Využití: 0:1. Diváci: 910. Střely na branku: 24:40. Průběh utkání: 0:5, 2:5.

Šumperk: Lackovič (41. Hamalčík) – Drtil, Dudycha, Kadeřávek, Eliáš, Hrachovský, Kunst – Průžek, Bartoš, Žálčík – Vachutka, Šuhaj, Jelínek – Svoboda, Motloch, Bernat – Horký, Čermák, Křemen.

Poruba: O. Bláha – Klimíček, Lemcke, Urbanec, Voráček, Sedlák, Krenželok, Mlčák – Šlahař, Pšurný, Berisha – Vildumetz, Toman, Střondala – Gřeš, Vachovec, Šoustal – Brodek, Pavlík, Häring.

Od úvodních minut zápasu domácí fanoušci očekávali vyrovnanou bitvu, jenže pro tentokrát se vstup Draků na domácí půdu nepovedl. Už od čtvrté minuty totiž Šumperk ztrácel. Nejprve Urbanec zastavil pokus domácích o přechod útočné modré čáry a poté rozehrál. Puk se nakonec dostal na pravý kruh, kam najížděl chirurgicky přesný Jakub Šlahař. Hned po jedné minutě hry se svěřenci Lukáše Majera dopustili chyby v rozehrávce a zachycený kotouč za překvapeného Lackoviče poslal Tomáš Šoustal. I přestože se Draci svou bojovností dostali k velké šanci, byl to porubský Kanaďan Aaron Berisha, kdo dával další branku.

Zapomenout na prvních dvacet minut a zpátky na led. Šumperk se v kabině oklepal a s velkou motivací zvrátit osud utkání táhl zpět do boje. Po několika sekundách se však domácí bek dopustil faulu a ostravští hokejisté dostali dvouminutovou přesilovou hru. Tu po přesné kombinaci využil Aaron Berisha, který se do tabulky střelců zapsal už podruhé. Doposud největší šance Parsu přišla v sedmadvacáté minutě. Draci se dostali do přečíslení tři na jednoho a sehráli ho výborně. Jenže střela Davida Bartoše z druhé vlny zůstala pouze ve výstroji porubského gólmana. I přes velkou snahu se Šumperk neprosadil a do závěrečné části tak vstupoval s čtyřgólovým mankem.

Poslední dvacetiminutovka byla z pohledu Draků nejlepší, ale na obrat nestačila. Než si ovšem vzali slovo muži v bílém, brankovou síť rozvlnili opět hosté. Tentokrát se už po čtyřiceti sekundách prosadil střelou ze zápěstí Vojtěch Střondala a to bylo od Poruby v tomto utkání vše. Přesně za jednu minutu hry snížil skóre po krásné nahrávce Lukáše Žálčíka David Bartoš. O okamžik později byl tentýž muž ve velké šanci znovu, podruhé ale před poloprázdnou klecí promáchl. Poslední slovo si vzal Patrik Čermák, který snížil na konečných 2:5. Šumperk i přes vysoké nasazení padl a všechny body zamířily do Poruby.

Lukáš Majer (Draci Pars Šumperk): „Pro nás se ten zápas nevyvíjel úplně dobře už od prvního střídání, kdy jsme se díky špatnému nahození dostali icingem hned k nám do pásma a nemohli jsme se z toho špatného startu vyhrabat. Určitě se na nás úvodní dva góly podepsali. Soupeř byl prostě produktivnější, efektivnější a silnější v zakončení. My jsme se dostávali zpátky do zápasu velmi těžce a v určitých fázích jsme to soupeřovi udělali hrozně málo nepříjemný. Měli jsme špatný vstupy do všech třetin a řekl bych, že Poruba celých šedesát minut zápas kontrolovala. My jsme určitým způsobem bojovali a zkusili jsme to nějak korigovat. V závěru jsme si vypracovali nějaké šance, ale to bohužel nestačilo. Jednoznačně jsme měli a také jsme chtěli navázat na předešlé vítězné zápasy jakýmkoliv způsobem, nicméně spousta špatných rozhodnutí nás dnes stála body."

Jiří Režnar (HC RT Torax Poruba 2011): „Byl to pro nás těžký zápas. Tady v Šumperku se hraje vždy těžce a body se tu lehce ztrácí. Měli jsme dobrý nástup do utkání, kdy jsme vedli 4:0 a měli jsme ještě hodně šancí, ale bohužel jsme je nedali. Tu třetí třetinu jsme si chtěli už pohlídat, nicméně dostali jsme jeden gól a potom ještě druhý. Nakonec jsme to však ustáli. Šumperk je mladý tým, který hodně bruslí a je nepříjemný. Takže dobré tři body ze Šumperku.“

Autor: red., Michal Krobot - redakce DŠ