25.04.2024 - Dietos vs Golems - Pozvánka na zápas

Teplota: 17 / 6 - SkoroJasno

Draci Pars Šumperk vs HC RT Torax Poruba 2011 1:3

21. ledna 2021 - 11:55

Draci Pars Šumperk vs HC RT Torax Poruba zdroj:DŠ

Do šumperské Škoda arény ke středečnímu duelu 20. ledna přijela Poruba. Ostravský tým, vedený bývalým trenérem Draků Martinem Janečkem, jenž okupuje první místo místo tabulky Chance ligy, potvrzoval v první periodě roli favorita. TORAX se v úvodní části hry prosadil třikrát, čímž si zajistil pohodlný náskok. Draci nejprve silnějšímu soupeři nestačili, ale od poloviny klání se svou aktivitou a bojovností stali téměř rovnocenným protivníkem. Dravost domácích byla zhodnocena, ale přinesla pouze úpravu skóre na končených 1:3, o které se v poslední dvacetiminutovce postaral nejaktivnější muž na ledě, Jozef Baláž.

Branky a nahrávky: 46. Baláž (Spratek, Tjurin) – 7. Žolobov (Endál, Kanko), 12. Korkiakoski, 15. Szathmáry (T. Jáchym, Korkiakoski). Rozhodčí: Jaroš, Květoň – Hnát, Dědek. Vyloučení: 2:4. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 0. Střely na branku: 38:20.

Na první branku se v zápase nemuselo čekat vůbec dlouho. V sedmé minutě Lukáš Endál dostal kotouč na levý kruh a po rychlé otočce našel zcela volného Jurije Žolobova, který doklepl do prázdné brány. O čtyři minuty později se v předbrankovém prostoru prosadil útočník Markus Korkiakoski a hosté se radovali podruhé. V patnácté minutě už byl ve Škoda aréně rozdíl tří branek. Tomáš Jáchym míchal s kotoučem za šumperskou brankou a přesně načasovanou přihrávkou dostal puk na Šimona Szathmáryho. První dějství si tak vzali hosté na svou stranu.

Druhá třetina nepřinesla gólové potěšení ani pro jedno mužstvo. V šanci se ocitl Jozef Baláž, ale jeho střela mířila pouze do boční sítě. Tři minuty před polovinou utkání Poruba vystřídala brankáře a do hry se tak dostal Frederik Foltán. Draci měli ve druhé části jednoznačně více ze hry než v první třetině, na branku to ale nestačilo a tým z Ostravy si pohlídal tříbrankové vedení.

Ve čtyřicáté páté minutě se i domácí hokejisté dočkali gólové radosti. Nahozený kotouč do porubského brankoviště nadělal Foltánovi a celé obraně hostů velké problémy. Brankář nedokázal zkrotit puk a k dorážce se dostal Jozef Baláž, který už celou situaci vyřešil. Šumperk se snažil o vyrovnání. Celek Martina Janečka se sice dopustil dvou faulů, ale Draci nedokázali ani jednu výhodu využít a tři body z dnešního zápasu putují do Ostravy.

Martin Sobotka (Draci Pars Šumperk): „První třetina nebyla z naší strany zrovna povedená. Soupeř byl lepší, dal tři góly a utekl nám do vedení. Myslím si ale, že od druhé třetiny jsme byli Porubě naprosto vyrovnaným soupeřem, možná i chvílemi lepší. Dnes nám chyběla trochu přesnost ve finálních přihrávkách a v zakončení. Kluci bojovali ze všech sil. V utkání byly i dobré pasáže a od toho je potřeba se odpíchnout do dalších zápasů.“

Martin Janeček (HC RT Torax Poruba 2011): „Do utkání jsme vstoupili sebevědomě, což vyústilo v tříbrankové vedení. Úplně odlišná byla hra od druhé třetiny a to vlastně až do konce utkání. Přestali jsme bruslit, útoky začaly být nekompaktní a Šumperk vycítil šanci. Troufnu si říct, že nebýt brankáře Foltána, tak hrozila i ztráta bodů. Dnešního vítězství si važme, zadarmo rozhodně nebylo.“

Autor: red., Alena Ryšavá, Michal Krobot - redakce Draci