25.04.2024 - Dietos vs Golems - Pozvánka na zápas

Draci Pars Šumperk vs HC Slezan Opava 5:2

19. srpna 2020 - 08:09

Draci Pars Šumperk vs  HC Slezan Opava 5:2

Draci Pars Šumperk vs HC Slezan Opava foto: Věra Václavková - Draci

Šumperští měli po debaklu z prvního přípravného zápasu proti Vrchlabí chuť napravit si před domácím publikem reputaci, což se jim v úterý 18. srpna povedlo. O své cestě za prvním vítězstvím v přípravě rozhodli už v první třetině, kterou vyhráli 3:1. Draci v průběhu zápasu navyšovali skóre až na 5:1, teprve před koncem utkání dokázali hosté podruhé překonat Martina Altrichtera a upravit tak skóre na konečných 5:2. Po konci utkání následovalo ještě prodloužení tři na tři, ve kterém jsme branku neviděli. Diváci mohli vidět i samostatné nájezdy, ve kterých se vedlo lépe Opavě, která proměnila dva ze tří pokusů. Z šumperských hráčů nebyl úspěšný nikdo.

Branky a nahrávky: 1. Krejčiřík (Kučera, Král), 9. Potočný (Milfait), 18. Milfait (Gewiese), 25. Milfait (Gewiese), 47. Horký (Scheuter) – 15. Vaněk (Kovářík), 56. Vaněk (Slavík). Rozhodčí: Klapetek - Bezděk, Bubela. Vyloučení: 8:5. Využití: 0:1. V oslabení: 1:1. Diváci: doplníme. Střely na branku: 43:32. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 3:1, 5:1, 5:2.

Domácí šli hned v první minutě do vedení díky akci Lukáše Kučery, který na sebe v útočném pásmu natáhl dva protihráče, aby následně mohl přihrát na volného Vojtěcha Krejčiříka, který prostřelil hostujícího brankáře. Draci byli nadále velmi aktivní, což přineslo své ovoce. V 9. minutě se Jan Milfait nádherným způsobem prokličkoval před Pitáka, kde nabídl puk uvolněnému Matěji Potočnému, který poslal kotouč do protipohybu hostujícího brankáře a svým prvním gólem v dresu Draků navýšil na 2:0. Ve 14. minutě byla domácím nabídnuta přesilovka. V jejím začátku aktivně kombinovali v útočné třetině, avšak bohužel se do samostatného úniku dostal hostující Rostislav Vaněk, který přesně mířenou střelu do levého horního rohu nedal Altrichterovi šanci a snížil na 2:1. Domácí se ovšem nenechali zaskočit, ke konci třetiny se pěknou akci předvedl Jan Milfait, kterému bohužel stál v cestě hostující gólman. Jan Milfait se před brankáře hostí dostal ještě jednou, konkrétně v 18. minutě, po přihrávce Petra Gewieseho a svou bekhendovou střelou z předbrankového prostoru tentokrát donutil hostujícího brankáře kapitulovat. V samém závěru první periody ještě o snížení volali hosté, avšak jejich pokusy končily mimo domácí klec. Draci první třetinu ovládli 3:1.

I ve druhé třetině byli domácí aktivnějším celkem. Hned v jejím úvodu se k puku dostal Vojtěch Krejčiřík, který přihrál Danielu Spratkovi, ten však nebezpečnou střelou od modré čáry trefil pouze Pitákovy betony. Další gólové navýšení přišlo ve 25. minutě, kdy opět zaúřadovala dvojice Gewiese - Milfait. První jmenovaný obešel hned dva protihráče a nahrál kotouč úplně volnému Janu Milfaitovi, který střelou pod břevno navýšil stav na 4:1. V půlce druhé periody byla Drakům nabídnuta čtyřminutová přesilovka po faulu loktem hostujícího Ševěčeka, která i přes vytrvalé ostřelování brankáře hostí, zůstala neproměněna. V 35. minutě se po přesné přihrávce dostal do úniku Jiří Uhlík, který byl během jízdy na bránu soupeře hákován. Po nařízeném trestném střílení, však skóre zůstávalo stále stejné. V závěru druhé třetiny byla hostům nabídnuta možnost snížení ve formě přesilové hry, která se ale spíše odehrávala v útočném pásmu Draků, ukončena byla faulem hostí a počty hráčů na ledové ploše se srovnaly. Další branky ale druhá třetina nepřinesla.

Třetí třetinu zahájili šumperští v oslabení, ve kterém si domácí brankář připsal několik zásahů. Začátek třetiny byl poměrně vyrovnaný. Domácí i hosté přidali několik střel na bránu, ty však kryli maskovaní muži na obou stranách a skóre zůstávalo neměnné. Skóre se měnilo až ve 47. minutě, kdy se během přesilové hry Opavy dostali chybou hostující obrany, Šumperští, konkrétně Dračí odchovanci Adam Scheuter a Jakub Horký. Mladá dvojice vyrazila do přečíslení dva na jednoho, přičemž za Pitákova záda zakončoval Jakub Horký, díky němuž Draci soupeři odskočili o čtyři góly. Hosté ještě v 55. minutě upravovali skóre v přesilovce po trefě Rostislava Vaňka, který podruhé během dnešního zápasu překonal Altrichtera.

Zbytek utkání se nesl opět v režii Draků, kteří měli ještě v poslední minutě zápasu možnost navýšit vedení, ale Lukáš Vacín bekhendovým blafákem na hostujícího brankáře nevyzrál a výsledné skóre se zastavilo na pěti gólech v soupeřově síti.

Po konci utkání následovalo 5 minutové prodloužení tři na tři, během kterého se díky většímu prostoru na ledě, dostaly několikrát ke slovu oba týmy. Velkou šanci na branku měli domácí, když byl v poslední minutě prodloužení vyloučen opavský Ševěček. Během přesilovky se do obrovské šance dostal Gewiese, jeho střelu z mezikruží, ale Piták zlikvidoval. Po prodloužení čekaly oba celky ještě samostatné nájezdy, ve kterých byli úspěšnějším celkem hosté. Brankář Slezanu zlikvidoval všechny tři domácí exekutory, zatímco domácí strážce klece za svá záda dva kotouče pustil. Z utkání ale celkově vyšli vítězně domácí, kteří napravili svůj neúspěšný start z minulého týdne.

Martin Sobotka (Draci Pars Šumperk): „Každý soupeř je nepříjemný, ať už je to mančaft z první nebo druhé ligy. Zápas mě potěšil, viděl jsem v něm pozitiva. Ale duel se nevyvíjel podle našich představ. I přesto, že jsme vyhráli první třetinu 3:1, tak jsme v ní dělali spousty chyb. Kdyby toho soupeř využil, tak se celé utkání mohlo vyvíjet jinak. Prostřední část hry dle mého už byla dobrá. Tam mě mrzí, že jsme vstřelili pouze jeden gól, byť naše hra byla ideální. V zápase jsme předvedli zbytečně moc faulů. Osm vyloučených, z toho polovina úplně zbytečně. Klukům jsem v šatně řekl, že to nemůžeme dělat. Tohle byla jedna velká kaňka z naší strany v dnešním duelu. Do utkání také nastoupil Lukáš Kučera, který v zápase ukázal, že o sestavu může bojovat. Teď nás čeká Vrchlabí, u kterého je jasné, že nás pořádně prověří. Já doufám, že už budeme v tomto utkání přesnější a uhrajeme tam dobrý výsledek.“

Aleš Tomášek (HC Slezan Opava): „První třetina byla celkem vyrovnaná na šance, měli jsme tam břevno, i když výsledek byl samozřejmě horší. Ve druhé třetině jsme hráli asi deset minut oslabení, byly to takové hloupé fauly, ale i přes velkou střeleckou převahu Šumperka jsme se ubránili. Ve zbytku zápasu jsme měli strach, že to jenom odkloužeme, ale třetí třetina byla opět vyrovnaná, udělali jsme chybu pouze v přesilovce, kdy jsme za sebou zapomněli puk a inkasovali. Podle výsledku by asi spokojenost neměla být, z naší strany tam ale bylo nasazení a bojovnost, za což jsem rád. Na přípravný zápas to bylo dobré.“

Autor: red., Kateřina Glogarová, Alena Ryšavá, foto: Draci - Věra Václavková

Draci Pars Šumperk vs HC Slezan Opava    foto: Věra Václavková - Draci