Teplota: 9 / 4 - Přeháňky-Déšť

Draci Pars Šumperk vs HC Vítkovice 4:5

05. srpna 2021 - 06:26

Draci Pars Šumperk vs HC Vítkovice foto: Věra Václavková - DŠ

Šumperští hokejisté mohli zaznamenat fantastický úspěch. Draci nastoupili do utkání ve středu 4. srpna s Vítkovicemi jako tým, který by měl podle předpokladů stát na straně poražených. To, co se ale dělo ve Škoda aréně, nakonec nebylo tak jednoznačné. Šumperk se dokázal už v první periodě dostat do vedení 2:0. Hosté sice ještě snížili, ale druhá třetina byla opět v rukou Draků. Tam navýšili svůj náskok na 4:1.

Dvěma brankami se prezentoval Lukáš Kučera, který patří k nejlepším střelcům letošní přípravy. Nicméně ve třetí třetině se tým okolo Janečka s Majerem sesypal jako domeček z karet. Vítkovice dokázaly zápas otočit a nakonec si připsaly vítězství 5:4. Šumperk i tak rozhodně ostudu neudělal a své kvality bude moci ukázat 10. srpna, kdy se postaví extraligové Plzni.

Branky a nahrávky: 9. Kindl (Žálčík), 11. Kučera (Horký, Spratek), 21. Vildumetz (Kindl, Žálčík), 23. Kučera (Horký, Spratek) – 13. Plášil (Marosz), 42. Kalus (Kovář), 47. Marosz (Bukarts), 48. Dej (Kovář), 52. Dej (Fridrich). Rozhodčí: Klapetek, Markovský – Kašpar, Kopečný. Vyloučení: 3:3. Využití: 0:1. Diváci: . Střely na branku: 24:25 Průběh utkání: 2:0, 1:2, 4:1, 4:5.

Šumperk: Holík – Drtil, Pěnčík, Hrachovský, Rutar, Řezáč, Dudycha, Viktorin – Scheuter, Kindl, Žálčik, Vachutka, Vildumetz, Macuh, Kratochvíl, Kohút, Kučera, Antoníček, Spratek,

Vítkovice: Horký.Stezka – Gewiese, Plášil, Duda, Stehlík, Koch, Kovář – Bukarts, Hruška, Lehtonen, Bernovský, Marosz, Dej, Kalus, Flick, Bondra, Fridrich, Chlán, Lednický.

Oba celky vstoupily do zápasu opatrně. Hra se víceméně odehrávala ve středu pole a hráči se stěží dostávali do útočného pásma. Zlomový okamžik nastal v 9. minutě. Denis Kindl našel parádní přihrávku Lukáše Žálčíka a překonal brankáře Aleše Stezku. Neuběhly ani dvě minuty a domácí tým se radoval podruhé. Jakub Horký našel v prostoru před bránou Lukáše Kučeru, který opět rozvlnil hostující síť. Vítkovicím se ve 13. minutě podařilo upravit stav utkání na rozdíl jedné branky. Rostislav Marosz našel na pravém křídle Karla Plášila, jenž prostřelil vše, co mu stálo v cestě. V závěru úvodního dějství se už nic dramatického neodehrálo.

Do druhé periody Draci doslova vlétli. Hned v devatenácté vteřině skóroval Tomáš Vildumetz. Šumperk byl ze začátku na ledě aktivnějším týmem a Vítkovice k ničemu nepouštěl. Právě probíhala 23. minuta, když se ve skrumáži před gólmanem hostí nejlépe zorientovali domácí, a byl to právě Lukáš Kučera, který i napodruhé dostal puk za záda Aleše Stezky. Na výsledkové tabuli svítilo skóre 4:1, což by asi málokdo čekal. Po druhé třetině se tedy téměř zdálo, že je utkání definitivně rozhodnuté.

Třetí třetina byla z pohledu hostujícího mančaftu vcelku kritická. Vítkovice měly posledních dvacet minut na to, aby dotáhly tříbrankovou ztrátu. Hned v úvodu posledního dějství snižoval Marek Kalus, který nadvakrát překonal Martina Holíka. Ve 46. minutě potrestal šumperskou nedisciplinovanost Rostislav Marosz, jenž se ocitl úplně sám před domácím gólmanem a snížil tak na rozdíl jedné branky. O vyrovnávací gól se postaral Rastislav Dej a tentýž hráč následně dokonal téměř neuvěřitelný obrat. Vítkovičtí hokejisté po strhujícím závěru berou vítězství 5:4. Nicméně šumperští Draci se rozhodně nemají za co stydět. K vidění byl velmi atraktivní hokej.

Po základní hrací době proběhlo ještě pětiminutové prodloužení, ve kterém branka nepadla. Následovalo pět nájezdů na každé straně. Za Šumperk úspěšně zakončoval Denis Kindl, za Vítkovice Vojtěch Lednický a Petr Chlán.

Řekl po zápase:

Martin Janeček (Draci Pars Šumperk): „Musím klukům poděkovat, jak k zápasu přistoupili a jak neskutečně bojovali. Sice jsme druhou třetinu paradoxně vyhráli 2:0, nicméně soupeř nás tam už zavíral a jen se štěstím a díky gólmanovi jsme udrželi stav utkání 4:1. Soupeř pak prostě nabral obrátky a zaslouženě zvítězil. Právě v těchto zápasech lze vidět rozdíl v technických věcech a v taktické vyspělosti, takže je určitě ještě na čem pracovat. Na druhou stranu máme na čem stavět a já si myslím, že jsme nikoho nezklamali a podali jsme slušný výkon.“

Autor: red., Dominik Mihailescu, Vanessa Vařeková – red. DŠ, foto: Věra Václavková - DŠ

Draci Pars Šumperk vs HC Vítkovice    foto: Věra Václavková - DŠ