Draci Pars Šumperk vs HC Vrchlabí 1:6

06. prosince 2020 - 09:46

Reportáž ze zápasu

Draci Pars Šumperk vs HC Vrchlabí foto: Věra Václavková - Draci

Domácí premiéra v sobotu 5. prosince Drakům nevyšla, i přes první periodu, kdy s Východočechy drželi krok a snažili se reagovat na první branku Stadionu, se ve druhé třetině roztrhl pytel s brankami ze strany hostí. Vrchlabí si ve druhé dvacetiminutovce několikrát rozebralo domácí obranu a během druhé části hry za Altrichterova záda zakončilo dokonce pětkrát. Poslední branka druhé periody padla dokonce pouhou sekundu před sirénou. Ve třetí třetině se Draci snažili alespoň vylepšit nepříznivé skóre, což se ve 41. minutě povedlo Janu Milfaitovi, který upravil na konečných 1:6.

Branky a nahrávky: 41. Milfait (Gewiese, Nepokoj) – 8. Matýs (M. Kratochvil, Bučko), 26. M. Kratochvil (Kajínek, Machač), 29. Machala (Urban, Mrňa), 36. Formánek (Hozák), 37. Chrtek (Heřman, Nouza), 40. Nouza (Heřman). Rozhodčí: Nikola Marek, Michal Dědek – Ondřej Polák, David Otáhel. Vyloučení: 2:5. Oslabení: 0:1. Diváci: Bez diváků. Střely na branku: 34:40

Zápas začal ve volnějším tempu. Do první šance zápasu se dostal šumperský Ján Blaško, který jel sám na brankáře Vrchlabí, ten zachoval klidnou hlavu a vše vyřešil. V osmé minutě se poprvé posunulo skóre. Po povedené kombinaci hostů do poloprázdné brány zakončil Ondřej Matýs. Bučko Martin ještě stihl nahrát Kratochvílovi puk velice těsně před modrou čárou a následná přihrávka našla Matýse, který věděl, jak tuto nabídku zúročit.

Ve třinácté minutě měl Jozef Baláž na hokejce vyrovnání. V rozhodující moment mu ale puk lehce odklouzl a zamířil mimo. Draci se ve zbytku třetiny snažili o vyrovnání. První třetina však skončila za stavu 0:1.

Start druhé třetiny znamenal pro Draky velkou šanci. Šumperk se dostal k přesilové hře pět na tři. Ovšem tuhle příležitost nedokázali domácí hokejisté nijak zužitkovat.

Následovala početní výhoda hostů. David Kajínek od modré čáry vystřelil puk na Altrichtera, který jej vyrazil před sebe. Na hranici brankoviště ale čekal Matouš Kratochvíl, jenž dorazil puk za záda Altrichtera. O necelé tři minuty předvedli hosté z Vrchlabí nádhernou akci. Rychlý přechod středního pásma, dvě ukázkové nahrávky přes osu a Ondřej Machala zakončující puk do šumperské klece. Draci hráli velice aktivně. Ale bylo to opět Vrchlabí, kdo nastřílel další branky. Nejprve Tomáš Linhart. Za minutu a půl Ondřej Chrtek. Jednu sekundu před sirénou ještě stihl zvýšit na 0:6 Tomáš Nouza.

Poslední periodu odstartovala rychlá útočná souhra Draků. Prosadila se první pětka. Daniel Kabelka s Petrem Gewiesem jako obránci rozehráli hru. Přes velice šikovnou přihrávku ve středním pásmu našli Jana Milfaita. Ten vletěl do útočné třetiny zcela volný s pukem na holi a Kloučkovi nedal nejmenší šanci na zákrok. Tento gól už byl v zápase poslední.

Zbytek zápasu už znamenal více vyrovnaný hokej. Ve čtyřicáté sedmé minutě si ještě Šumperk zahrál přesilovou hru. Draci hráli na střelu od modré, ale všechny pokusy Klouček likvidoval. Utkání skončilo 1:6.

Autor: red., Alena Ryšavá - DŠ, zdroj foto: Věra Václavková - Draci Šumperk

Draci Pars Šumperk vs HC Vrchlabí    foto: Věra Václavková - Draci