Teplota: 10 / 1 - PoloJasno

Draci Pars Šumperk vs HC Vrchlabí 2:7

14. srpna 2020 - 09:23

Draci Pars Šumperk vs HC Vrchlabí foto: Věra Václavková - Draci

Šumperští hokejisté v rámci prvního domácího zápasu ve čtvrtek 13. srpna nezvládli duel proti Vrchlabí. Utkání však na první pohled nevypadalo vůbec takto rozdílově. Hosté šli sice jako první do vedení, ale první formace, tedy konkrétně Lukáš Vacín, dokázala vyrvonat na 1:1. V prostřední části hry Draci inkasovali dvakrát. Šumperk ještě zásluhou Jana Milfaita snížil ve třetí periodě na 2:3. Ovšem poté jakoby domáci odešli z ledu a nechali hrát jen soupeře. Ten totiž přidal další čtyři branky a odvezl si vítězství 7:2. Trenér Sobotka bude mít evidentně ještě hodně práce.

Branky a nahrávky: 17. Vacín (Milfait), 54. Milfait (Gewiese, Jaroš) – 11. Pochobradský (Oliva), 29. Hozák (Urban), 31. Moník (Mrňa), 57. Niko (Matýs), 57. Moník (Chalupa, Chrtek), 58. Mrňa (Hozák, Urban), 60. Urban (Hozák, Moník). Rozhodčí: Dufka, Marovský – Bezděk, Šimčík. Vyloučení: 7:6. Využití: 0:2.  Střely na branku: 41:31. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:3, 2:3, 2:7.

Začátek zápasu přinesl klidnou hru na obou stranách. Jako první se ozvali hosté. Po faulu Jana Milfaita šel Šumperk do čtyř. Vyhrané buly, nahrávka a gól. Michal Pochobradský se nemýlil. První branka hosty nastartovala. I přes oslabení nepustili šumperské k výraznější šanci. V 17. minutě přišla chyba hostujícího obránce a Lukáš Vacín po nahrávce Jana Milfaita zasunul puk do brány. Konec třetiny sice ještě přinesl pár šancí, ale brankáři byli neomylní.

Druhá třetina začala vyrovnanou partií. Nikdo ze střílejících se nedokázal prosadit. Až do 29. minuty, kdy z protiútoku skóroval Hozák – 1:2. Minutu na to se ocitl Hroch osamocen před vrchlabskou svatyní, avšak ledově klidného Štěpánka nedokázal překonat. Velkou snahu Draků o vyrovnání ve 31. minutě utnul Filip Moník, který nedal střelou zápěstím střídajícímu Altrichterovi šanci – 1:3. Prostřední část skončila šarvátkou. Následná hra ve čtyřech nic zajímavého nepřinesla.

Poslední dvacetiminutovka nezačala úplně v očekávaném tempu. Šumperk se sice hned z kraje usadil v útočném pásmu, ale Štěpánka ani jednou střelou nijak výrazně neohrozil. V 53. minutě své šikovné ruce předvedl Hložek, ovšem za brankovou čáru puk nedostal. O minutu později střela od Gewieseho vypadla brankáři hostů a Jan Milfait pohotově zakončil. Stav se zdál nadějný - 2:3. Přesilovka Vrchlabí odstartovala absolutní kolaps šumperské obrany. 4 minuty, 4 góly. V rychlém sledu se po sobě prosadili Niko, Mrňa a dvakrát Filip Moník. Místo závěrečného tlaku Šumperku, zakončila zápas gólová sprcha Vrchlabí.

Řekli po zápasu:

Martin Sobotka (Draci Pars Šumperk): „Jsem přesvědčený o tom, že ten výsledek neodpovídá hře, kterou jsme hráli. Na druhou stránku si myslím, že je to dobrá facka na úvod přípravy. Dělali jsem opět stejné chyby jako v Havířově, a sice, že jsme ztráceli kotouče ve středním a útočném pásmu. Měli jsme fáze v utkání, které byli dobré, kdy jsme si vytvořili šance, ale bohužel jsme je neproměnili. Dnes jsme také dostali dva góly v oslabení. Důležité je zmínit, že početní nevýhody jsme ještě netrénovali, protože nemáme natrvalo rozházené formace. Hráče stále zkoušíme.“

Václav Baďouček (HC Stadion Vrchlabí): „Myslím si, že ten zápas je trošku zkreslený tou závěrečnou třetinou, kdy se nám podařilo dát čtyři góly. Abych byl upřímný tak jsem čekal před touto situací trošku jiný stav, ale takhle to dopadlo. Co se týče dvou výher ze startu přípravy. Já těm výsledkům takovou váhu nepřidávám. Snažím se soustředit hlavně na hru mančaftu, tedy abychom přenesli to, co se učíme na tréninku do zápasu. Výsledek je pro mě až na druhým místě. Dneska se pár chyb objevilo, takže pro nás je to další práce. Po těch dvou zápasech bych asi se sestavou nedělal žádná unáhlená rozhodnutí, ale zhruba představu o nějakém složení do sezóny mám. Lámat chleba se bude příští týden, kdy budeme hrát odvetu, jak s Benátkami, tak se Šumperkem.“

Autor: red., Dominik Mihailescu, foto: Věra Václavková - Draci

Draci Pars Šumperk vs HC Vrchlabí    foto: Věra Václavková - Draci