Zdravotní indispozice řidiče během jízdy

24.04.2024 - Zdravotní indispozice řidiče během jízdy - Skončila...

Teplota: 13 / 2 - Oblačno

Draci Pars Šumperk vs HC Zubr Přerov 2:3p

13. srpna 2021 - 00:02

Draci Pars Šumperk vs HC Zubr Přerov zdroj foto: DŠ

Mužstvo Martina Janečka předvedlo, ve čtvrtek 12. Srpna, rychlý a atraktivní hokej, ale na přerovské Zubry to nestačilo. Od prvních minut byl sice Šumperk aktivnějším týmem, ale nedokázal své snažení efektivně zužitkovat. Brankář hostí Michal Postava chytal opravdu bez chyb a v těžkých chvílích podržel svůj tým. Utkání nakonec dospělo až do prodloužení, které rozhodl někdejší obránce Draků Ondřej Ševčík v samostatném úniku.

Branky a nahrávky:13. Hrachovský (Spratek), 46. Kindl (Vildumetz, Žálčík) – 33. Süss (Kubeš, Indrák), 47. Kuchta (Dvořák, Ševčík), 62. Ševčík (Svoboda) . Rozhodčí: Klepetek – Kašpar, Markovský. Vyloučení: 4:5. Využití: 0:0. Diváci: 251. Střely na branku: 37:27. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:2, 2:3.

Šumperk:Holík (Mokry) – Drtil, Pěnčík (A), Hrachovský, Rutar, Řezáč, Dudycha, Viktorin – Scheuter, Kindl, Žálčík – Vachutka (A), Vildumetz, Macuh (C) – Kratochvíl, Kohút, Kučera – Antoníček, Spratek, Horký.

Přerov: Postava (Žurek) – Hrdinka, Kubeš (A), Ševčík, Seemann, Černý (C), Gréč, Hanák – Svoboda, Indrák, Süss – Kuchta, Dvořák (A), Novák – Štíbr, Kolařík, Dobša – Brázda.

Prvních několik minut zápasu přineslo vyrovnanou pasáž. Šumperk se ale po chvíli dostal do varu a začal Zubry čím dál více trápit. Během první třetiny je hned několikrát zamknul v jejich pásmu a hokejisté Přerova měli pouze pár protiakcí. Skóre utkání otevřel ve třinácté minutě Ondřej Hrachovský, díky doražené střele Daniela Spratka. Do kabin se šlo za stavu jedna nula pro Draky.

Druhá část přinesla velice zajímavou podívanou, která se musela všem na zimním stadionu líbit. Díky početní výhodě Draci několik minut okupovali přerovské pásmo, a i poté se drželi v obrovském tlaku. Hlavní slovo však měl muž v masce Michal Postava a všechny nebezpečné střely Šumperka zlikvidoval. Domácí hokejisté byli po většinu periody lepším mužstvem, ale po prvním zaváhání srovnal stav utkání Jan Süss, který po šťastném odrazu zametl puk za záda Holíka.

Do poslední třetiny vstoupili lépe Draci, když se ve čtyřicáté páté minutě prosadil Denis Kindl, který dostal perfektní pas od Vildumetze a pouze doklepl puk do přerovské svatyně. Hned z následující akce ale Přerov opět srovnal. Dvořák našel volného Tobiáše Kuchtu a ten v předbrankovém prostoru rozvlnil šumperskou síť. Zápas tak dospěl až do prodloužení. V něm po chybě domácích dostal puk na modrou čáru osamocený Ondřej Ševčík a tváří v tvář Holíkovi proměnil.

Martin Janeček (Draci Pars Šumperk): „Troufnu si říct, že jsme dnes hráli nejlepší hokej. Ani v Plzni jsme nehráli tak dobře. Tam bylo hodně chyb a měli jsme obrovské štěstí a výborně chytajícího gólmana. Samozřejmě odhodlání a bojovnost tam byla, ale dnes jsme hráli daleko lépe. Byli jsme výborní na kotouči, tedy kromě prvních dvou minut, kdy na nás soupeř vletěl. Dvě třetiny jsme ale byli jednoznačně lepší, bohužel nepřišly branky. Nebyli jsme schopni odskočit ze stavu 1:0 a myslím si, že jsme tomu šli málo naproti. Dle mého to byla více hra na krásu než na účelnost, a to nejspíš rozhodlo. Pro nás byl tento zápas parádním pracovním materiálem. Škoda té prohry, nicméně nás momentálně zajímá více hra než výsledek, a ta si myslím, že bude dobrá. Samozřejmě čekáme neustále na doplnění týmu, protože takhle dlouhodobě to nemůžeme udržet ani v tréninku a ani v zápase.“

Jakub Grof (HC Zubr Přerov): „Pro oba týmy to bylo utkání, jaké jsme si představovali. Ukázalo nám spoustu přínosných věcí, které uvidíme z videa, i různých výkonů ze strany hráčů. Výborně zachytal Míša Postava, Kuchtík dal zase první gól za muže. Celkově si kluci sáhli na dno. Hráli jsme na tři lajny, ale to je přesně to, co v srpnu potřebujeme. Zápas hodnotíme kladně.“

Autor: red., Michal Krobot - DŠ