Zdravotní indispozice řidiče během jízdy

24.04.2024 - Zdravotní indispozice řidiče během jízdy - Skončila...

Draci Pars Šumperk vs HC Zubr Přerov 3:3

01. září 2022 - 21:56

Reportáž z přípravného zápasu

ilustrační snímek zdroj foto: FB DŠ

Poslední přípravný zápas před domácím publikem ve čtvrtek 1. září skončil předčasným odchodem hostů do kabin poté, co se u jejich střídačky strhla hromadná bitka. Celé této události předcházel souboj, po kterém Tomáš Drtil skončil na střídačce hostů. Do té doby se hrál ale vyrovnaný zápas. Nejdříve se hosté v první třetině ujali dvoubrankového vedení. Ve druhé periodě dokázal snížit stav utkání na 1:2 Vojtěch Šuhaj. Hosté si sice dvoubrankové vedení vzali ještě zpět, to bylo ale z jejich strany vše. Ke konci třetiny přebrali tempo hry domácí hráči, kteří zásluhou Tomáše Drtila a Daniela Vachutky srovnali stav utkání na konečných 3:3.

Branky a nahrávky: 23. Šuhaj (Kohút), 32. Drtil (Žálčík), 39. Vachutka (Šuhaj) – 6. Macuh (Hrdinka), 7. Tarnoczy (Doležal, Krisl), 29. Svoboda Jakub (Doležal, Krisl). Rozhodčí: Cabák, Daniel – Frais, Veselý. Vyloučení: 6:7. Využití: 1:1.  Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:3, 3:3.

Šumperk: Hamalčík – Eliáš, Dril, Kadeřávek, Kunst, Rutar, Hrachovský, Dudycha – Průžek, Bartoš, Žálčík, Vachutka, Šuhaj, Kohút, Bernat, Čermák, Křemen, Antoníček, Horký, Jouza.

Přerov: Postava – Černý, Gréč, Chorobček, Hrdinka, Krisl, Ševčík, Hanák – Svoboda Jakub, Dvořák, Doležal, Svoboda Jan, Pechanec, Březina, Fencl, Macuh, Goiš, Tarnoczy, Ministr, Indrák.

Úvodní minuty zápasu měly pro šumperské fanoušky hořkou příchuť. Hned ze startu se totiž prosadil ex-šumperský forvard Rok Macuh, který otevřel utkání už v šesté minutě. O střídání později na něj, přesným projektilem ke vzdálenější tyči, navázal devatenáctiletý Patrik Tarnoczy a poslal Zubry do dvoubrankového vedení. Svěřenci Lukáše Majera se ale snažili rychle oklepat a co nejdříve srovnat krok. Velkou šanci na snížení stavu měl ve vlastním oslabení Daniel Vachutka, ale bekhendovou střelu trefil pouze do hostujícího gólmana.

Prostřední část rozpoutala šumperskou bouři. Už po dvou minutách hry ve Škoda aréně vlály modrožluté prapory. David Kohút s Vojtěchem Šuhajem našli trhlinu v přerovské obraně a v úniku si to oba namířili na samotného gólmana. Ten byl po bleskové nahrávce slovenského útočníka bez šance. Hostující celek ovšem vrátil úder z hole Jakuba Svobody už po necelých šesti minutách hry. Poté ale přišla možná nejlepší pasáž v přípravě Draků. Nejprve se v přesilové hře prosadilo duo Lukáš Žálčík a Tomáš Drtil. Následně potrestal nepřesnou rozehrávku Zubrů Daniel Vachutka a Šumperk byl zpátky ve hře.

Utkání s přibývajícím časem gradovalo a neobešlo se i bez emocí. Poslední perioda přinesla dva fauly ze strany Přerova a šumperští Draci tak měli k dispozici dvě početní výhody. Na Drtilovu ránu z druhé třetiny však nikdo nenavázal a hra pokračovala za vyrovnaného stavu. V pětačtyřicáté minutě se po bodyčeku těžce zvedal Průžek a na ledě začínalo být horko. Ostré hity u mantinelů doprovázel hlasitý pískot fanoušků a sportovní stránka utkání šla v některých chvílích stranou. Po ataku na Tomáše Drtila se strhla velká skrumáž, která se nesla v duchu vysoké agrese.

V 54. minutě rozhodčí ukončili zápas a oba celky odjely z ledu.

Autor: red., Kateřina Glogarová, Michal Krobot - redakce DŠ