Zdravotní indispozice řidiče během jízdy

24.04.2024 - Zdravotní indispozice řidiče během jízdy - Skončila...

Teplota: 13 / 2 - Oblačno

Draci Pars Šumperk vs LHK Jestřábi Prostějov 3:6

04. února 2021 - 07:37

Draci Pars Šumperk vs LHK Jestřábi Prostějov zdroj: DŠ

Šumperk nestačil v krajském derbyve středu 3. února na Prostějov a připisuje si tak už devátou prohru v řadě. Na první gól jsme čekali do poloviny první třetiny, kdy skóre zápasu otevřeli hosté z přesilové hry. Po necelé minutě hry pak Jestřábi své skóre znovu navýšili. Do konce první třetiny stihl Jaroslav Moučka, který využil početní výhodu domácích. Prostřední část hry patřila Prostějovu, který dvakrát udeřil z přesilových her. Pro Draky se tak stalo časté oslabení osudným. Ve třetí periodě padly dvě branky na každé straně. Konečné skóre na světelné tabuli ukazovalo 3:6.

Nepříznivou bilanci budou moci Draci napravit v sobotu, kdy zajíždí na led Benátek nad Jizerou.

Branky a nahrávky: 16. Moučka (Jaroš, Bernovský), 43. Horký (Ševčík, Blaško), 53. Moučka (Baláž) – 11. Kaut (Mrázek, Bartoš), 12. Hrníčko (Žálčík, Krejčí), 30. Bartoš (Mrázek, Gago), 34. Mrázek (Bartoš, Kaut), 43. Novák (Jandus), 60. Mrázek (Bartoš, Gago). Rozhodčí: Jechoutek, Jaroš – Kreuzer, Polonyi. Vyloučení: 6:6. Využití: 1:3. Diváci: 0. Střely na branku: 35:33. Průběh utkání: 0:2,1:2, 1:5, 3:5, 3:6.

Úvod zápasu přinesl velmi aktivní hru od obou stran. V prvních deseti minutách bylo vidět i pár gólových příležitostí, ale nikdo se neprosadil. Poté přišlo první vyloučení z šumperské strany. Po nádherné kombinaci Jestřábů, na jejímž konci stál Tomáš Kaut, se skóre hnulo poprvé. Následně si Dominik Hrníčko v souboji jeden na jednoho udělal kličkou do forhendu prostor na levém kruhu a zakončil za záda Altrichtera. V šestnácté minutě však přišla odpověď od Draků a na jedna dva snížil Jaroslav Moučka. Na konci třetiny měl Šumperk dvě velké šance v početní výhodě, ale ani jednu z nich nevyužil.

Start do druhé části znamenal obrovskou snahu domácích hokejistů o vyrovnání. Na ledě byla hodně vidět formace s novým útočníkem Jakubem Altrichterem, které se poměrně dařilo dělat Prostějovu problémy. Jenže snažení Draků opět zmařila početní nevýhoda. V polovině zápasu hosté sehráli přesilovku na výbornou a po bekhendové střele Davida Bartoše už bylo utkání o dvě branky. Ve třicáté třetí minutě se dopustil nedovoleného bránění Tomáš Machů. Z přesilové hry neuběhla ani minuta a Petr Mrázek po nahrávce od Bartoše navýšil skóre o další gól.

V poslední periodě padly branky rovnou čtyři. Nejprve ujel Matěj Novák domácí obraně a tváří v tvář Altrichterovi proměnil. Ještě v té samé minutě vyslal Ševčík do nájezdu Jakuba Horkého a ten si s gólmanem Jestřábů pohrál kličkou do protisměru. Šumperk se snažil vykřesat naději. V přečíslení dva na jednoho Baláž nahrál Jaroslavu Moučkovi, který střelou z první dal svoji druhou branku v zápase. Finální snažení Draků ale přerušil gólem opět Petr Mrázek a konečný stav zněl 3:6.

Řekl po zápase:

Martin Sobotka (Draci Pars Šumperk): „Z mého pohledu dnešní zápas rozhodly přesilové hry, neboli naše oslabení. Ráno jsme se na to chystali, protože jsme věděli, že má soupeř dobré přesilovky. Ale hráli je tak dobře, že nás opravdu vytrestali. Na druhou stranu při hře pět na pět byl zápas vyrovnaný. Utkání jednoduše rozhodly naše fauly a přesilovky Prostějova. Při vyrovnaném počtu hráčů na ledě se kluci nemají za co stydět, nechali tam všechno.“

Autor: red.,Kateřina Glogarová, Michal Krobot - redakce DŠ