18.04.2024 - ŠumpeRUN 2024 - Registrujte se do závodu na nové trati...

Teplota: 10 / 1 - PoloJasno

Draci Pars Šumperk vs LHK Jestřábi Prostějov 4:3sn

29. ledna 2022 - 23:02

Draci Pars Šumperk vs LHK Jestřábi Prostějov zdroj:DŠ

V rámci 42. Chance ligového kola do mrazivé Škoda arény přijelo v sobotu 29. ledna mužstvo z Prostějova. Draci zvládli návrat do zápasového tempa na výbornou, když otevřeli gólový účet zápasu hned z první střely. Poté ale přišly chvíle Jestřábů a Šumperk byl díky třem brankám v komplikované situaci. Tým Parsu ale ukázal duši bojovníka a nepříznivý stav dokázal dorovnat, následně i rozhodnout. Mužem utkání byl Petr Kratochvíl, který se postaral o dva góly a ve finále si připsal i rozhodující nájezd.

Branky a nahrávky: 2. P. Kratochvíl (Vildumetz, Drtil), 40. P. Kratochvíl (Vildumetz, D. Kindl), 55. A. Furch (Macuh, Pěnčík), rozh. náj. P. Kratochvíl – 22. Jiránek (Račuk, Husák), 24. T. Jáchym (P. Krejčí, P. Beránek), 37. Š. Jelínek (Štefka, P. Krejčí). Rozhodčí: Wagner, Micka – Štofa, Maštalíř. Vyloučení: 2:4. Využití: 2:0. Diváci: 1000. Střely na branku: 29:32. Průběh utkání: 1:0, 1:3, 4:3.

Šumperk: Mokry – Pěnčík, Drtil, L. Rutar, Hrachovský, Březák, Řezáč – P. Kratochvíl, D. Kindl, Žálčík – Vachutka, Vildumetz, Kohút – A. Furch, Macuh, Spratek – Antoníček, Šilhavý, Scheuter – J. Horký.

Prostějov: Bláha – M. Jáchym, A. Havlík, Vala, P. Krejčí, Husák, T. Koblížek – Štefka, T. Jáchym, P. Beránek – Mrázek, J. Kloz, Martin Novák – Rudovský, Račuk, Jiránek – Š. Jelínek, Janeček, M. Švec – Podlaha.

Po vynucené pauze se šumperské mužstvo vrátilo na led s obrovskou chutí. Hned z první gólové akce se přítomní diváci mohli radovat. Vildumetz přebral puk v obranném pásmu a vyjel kupředu. Středním pásmem projel jako nůž máslem a v útočné třetině si potom poradil svojí klasickou fintou. Nápřah ke stropu, kdy naznačil střelu a donutil obránce zakleknout. Následně si potáhnul puk a uvolnil se. Ve velké rychlosti našel hůl najíždějícího Petra Kratochvíla, který jen doklepl kotouč do prostějovské branky. Zhruba v polovině třetiny šel ale Šumperk do tří a jeho tlak rázem zmizel.

Jestřábi nečekali dlouho a postupně začali otáčet utkání ve svůj prospěch. Na startu druhé periody vyrovnal Tomáš Jiránek a Prostějov se uklidnil. Dvě minuty na to dračí obrana nechala mezi kruhy volného Tomáše Jáchyma, který střelou ze zápěstí zavěsil za bezmocného brankáře. Při dalším gólu Mokry mohl opět jen pokrčit rameny. Tvrdá střela od modré byla hned dvakrát tečovaná a úplně změnila původní směr. Autorem branky se nakonec stal Šimon Jelínek. Pro domácí přišla spása v přesilové hře. Odraženou střelu Žálčíka našel ve slotu Petr Kratochvíl a proměnil z jeho oblíbené před brankové pozice.

Do poslední části tak šumperští hokejisté vstoupili s jednobrankovou ztrátou a cílem vyrovnat. To se Drakům dlouho nedařilo, jenže pekelná atmosféra na stadionu hnala Draky kupředu. Pět a půl minuty před koncem základní hrací doby našel Macuh na pravém kruhu volného Aleše Furcha, který jedovatou střelou rozvlnil síť za zády Bláhy. Po šedesáti minutách přišlo prodloužení, ve kterém byla spousta šancí, ale nikdo si na vynikající gólmany nepřišel. Rozhodnout tak musela až individuální disciplína. V té byl velkou oporou domácích Vojtěch Mokry, který pustil pouze jeden nájezd. Vítězné slovo si vzal bekhendovým blafákem Petr Kratochvíl a definitivně rozhodl o osudu utkání.

Lukáš Majer (Draci Pars Šumperk): „Myslím, že to dnes byl takový nádech play off. Dle mého na těch týmech nebylo znát, že měli pauzu po covidu a že měli výpadek ze zápasového tempa. První třetinu jsme byli jednoznačně lepším mužstvem. Byli jsme silní na kotouči a hráli jsme přesně to, o čem jsme věděli, že na Prostějov funguje. Na druhou stranu v závěru první třetiny tam měl Prostějov několik slibných šancí, kdy nás ale podržel Vojta Mokry. Postupem času Prostějov převzal iniciativu a ve druhé třetině nás jednoznačně přehrál. V poslední třetině bych řekl, že to byl už takový boj z naší strany, dobývání prostějovské hráze. Za pomocí diváků a nějaké té mentální síly jsme následně dokráčeli k zisku minimálně jednoho bodu a nesmírně si vážíme, že jsme to utkání dovedli v samostatných nájezdech do vítězného konce. V nastaveném čase jsme totiž už ztratili spoustu bodů.“

Aleš Totter (LHK Jestřábi Prostějov): „Dnes to byl takový vabank hokej, přirovnal bych to k úrovni druhé ligy. Nicméně my bod bereme a samozřejmě gratulujeme domácím k zaslouženému druhému bodu. Ta úroveň zápasu dneska byla prostě špatná. Bylo vidět, že jsou týmy po karanténě. A kromě parádní divácké kulisy to dnes nesplňovalo téměř žádný parametr prvoligového hokeje. Na začátku jsme si museli nejprve zvyknout na to tempo zápasu, protože jsme měli hodně hráčů nemocných. Ve druhé třetině jsme se pak zlepšili, ale stále tam bylo spoustu výkyvů. Nedokázali jsme hrát šedesát minut konstantně, takže dneska ten bod z venkovního ledu bereme. A myslím si, že po té vynucené pauze jsou dnes oba týmy spokojené.“

Autor: red., Michal Krobot - redakce DŠ