Draci Pars Šumperk vs SC Kolín 3:2sn

27. listopadu 2022 - 09:14

Reportáž ze zápasu

Draci Pars Šumperk vs SC Kolín zdroj foto: FB DŠ

V rámci 24. kola Chance ligy přivítali v sobotu 26. listopadu Draci na svém ledě Kolín, proti kterému chtěli navázat na předchozí dvě vítězství. Diváci na tribunách sledovali první dvě třetiny nepříliš pohledný hokej z obou stran. První branky jsme se dočkali až po polovině zápasu, kdy se z přesilové hry prosadili hosté. Draci pak ve třetí periodě zlepšili svou hru a dokázali vývoj utkání obrátit na svou stranu. Kozlové ale při závěrečné power-play srovnali stav zápasu na 2:2. Následné prodloužení branku nepřineslo a na řadu tak přišly nájezdy. V těch byl jediným úspěšným exekutorem v osmé sérii Patrik Kadeřávek. Velkou zásluhou na bonusovém druhém bodu nesou domácí gólmani. Petr Hamalčík se během zápasu blýskl 51 zákroky. Jakub Lackovič zase exceloval v samostatných nájezdech, ve kterých za svá záda nepustil ani jeden pokus hostů.

Branky a nahrávky: 53. Žálčík (Průžek, Nedvídek), 57. Průžek (Bartoš, Žálčík), rozh. náj. Kadeřávek – 34. Ouřada (Veselý, Korkiakoski), 60. Ouřada (Korkiakoski, Piegl). Rozhodčí: Zavřel, Svoboda – Kotlík, Horažďovský. Vyloučení: 6:5. Využití: 1:2. Diváci: 980. Střely na branku: 20:51. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:2, 3:2.

Šumperk: Hamalčík (s.n. Lackovič) – Kadeřávek, Eliáš, Hrachovský, L. Rutar, Dudycha, Kunst, J. Michálek – Žálčík, Bartoš, Průžek – Š. Jelínek, Šuhaj, Svoboda – Kohút, Nedvídek, Vachutka – Jouza, Bernat, Křemen.

Kolín: Soukup – Cibák, Čáp, Piegl, Křepelka, Zajíc, T. Jelínek – Veselý, Morong, Zd. Král – Sklenář, Korkiakoski, Ouřada – Síla, Matějček, Lang – D. Šedivý.

Zápas začali lépe hosté. Ti sice přijeli pouze se třemi útočnými lajnami, ovšem díky tomu se hráči rychleji zahřáli. První střely utkání šly na stranu Kozlů a hned poté se Draci dopustili faulu. Úvodní tlak byl tak umocněn přesilovou hrou. První velká šance byla na holích Marimexu. Ve vlastním oslabení ujel na Hamalčíka Síla, tváří v tvář gólmanovi neuspěl. Největší šance třetiny nastala minutu a půl před přestávkou. Král našel rozjetého Sílu, který přelstil šumperského brankáře bekhendovou kličkou. Jeho střela se ale zastavila o brankovou konstrukci a do kabin se šlo za bezbrankového stavu.

Druhou dvacetiminutovku začali lépe Draci. Hned v první minutě se domácím otevřel prostor v podobě přečíslení dva na jednoho, ve kterém ujížděl Jelínek se Svobodou. Přesná přihrávka od Jelínka a poloprázdná klec. Soukup fantastickým zákrokem zastavil puk a hrálo se dál. Poté přišel na řadu Kolín. Na přelomu poloviny základní hrací doby se po bezchybně přesné souhře v početní výhodě prosadil Kryštof Ouřada. Tímto okamžikem velké šance prostřední části skončily. Po zbylou část obrany obou celků bránily téměř bezchybně a další branky už nepadly.

Dvě třetiny byli Draci bezzubí, v poslední části však přišlo probuzení. Přesilová hra ve dvaapadesáté minutě odstartovala obrat. Kapitán Parsu Lukáš Žálčík byl na konci krásné souhry a v gólové šanci chladnokrevně proměnil. Za čtyři minuty vlály modrožluté prapory podruhé. Jiří Průžek využil zmatku v obraně hostů, jako první se dostal k přihrávce napříč předbrankovým prostorem a poslal Šumperk poprvé do vedení. Všechno nasvědčovalo tříbodovému vítězství. Šest sekund před koncem ale nádhernou individuální akcí srovnal Kryštof Ouřada.

Infarktové prodloužení nakonec nerozhodlo a na řadu přišla dovednostní disciplína. Ještě před ní ale trio Majer – Švagrovský – Putéc udělalo zajímavý tah, který se nakonec ukázal jako rozhodující. Neuvěřitelného Hamalčíka vystřídal Lackovič. Na něm si vylámala zuby hned osmice Kozlů a neinkasoval. Utkání definitivně rozhodl Patrik Kadeřávek v osmé sérii nájezdů.

Řekli po zápase:

David Švagrovský (Draci Pars Šumperk): „Myslím si, že padesát minut zápasu nebylo z naší strany povedených. Trochu jsme se hledali, nejely nám úplně nohy. Na druhou stranu vyzdvihnu gólmana, který nás v zápase držel. Pomohl nám a dodal nám šanci bojovat. Ve finále nám pomohla i přesilovka a také se opět ukázal charakter kabiny, kdy jsme zápas dokázali otočit. Při hře 4 na 6 se ukázala obrovská kvalita a síla ze soupeřovy strany. Nájezdy už pak byly loterie. Kredit Kubovi Lackovičovi, který tu celý zápas mrznul a poté skočil do nájezdů, je to neuvěřitelné. Podržel nás a nakonec jsme byli tím šťastnějším týmem. Nájezdům se věnujeme, a to že Patrik Kadeřávek se trefil, mě zas tak nepřekvapuje, protože ho máme nakoukaného z tréninku. Nájezd na něj vyšel a zaplať pánbůh za to.”

Petr Martínek (SC Marimex Kolín): „Z Šumperka odjíždíme zklamaní. Dvě třetiny jsme hráli lépe než domácí, takže jsme pomýšleli na tři body. Po dvou třetinách jsme vedli, ale v závěru jsme byli vyloučení a domácí toho využili. Jestli jsme byli vyloučeni po právu, to nám ukáže video. Jsme zklamaní, ale zase na druhou stranu, Šumperk si za třetí třetinu bod zasloužil. Nakonec bere dva a my pouze jeden, nicméně i za ten jeden jsme ve své podstatě rádi. Každý bod z venku je určitě dobrý a domácím gratulujeme.”

Autor: red., Kateřina Glogarová, Michal Krobot - redakce DŠ

Draci Pars Šumperk vs SC Kolín   zdroj foto: FB DŠ