Draci Pars Šumperk vs SK Horácká Slávia Třebíč 3:2p

01. února 2023 - 21:55

Reportáž ze zápasu

Draci Pars Šumperk vs SK Horácká Slávia Třebíč zdroj foto: FB DŠ

V rámci 44. ligového kola se na ledě Šumperka představily ve středu 1. února třebíčské Hvězdy. První celek tabulky přijel potvrdit své prvenství, jenže narazil. Draci na ledě nechali všechno od první do poslední minuty a díky tomu si připsali výhru 3:2 v prodloužení. Prvním gólem v dresu Parsu oslavil svůj 10. bod v sezoně Štěpán Dudycha a třemi body se blýskl nejlepší střelec mužstva a kapitán Lukáš Žálčík. Ztráta na předposlední Pardubice B zůstává dvoubodová.

Branky a nahrávky: 9. Dudycha (Žálčík), 34. Žálčík (Mácha, Bartoš), 64. Drtil (Žálčík) – 6. Dočekal (Psota), 36. Psota (Poizl, Bittner). Rozhodčí: Zavřel, Micka – Kokrment, Kleprlík. Vyloučení: 4:4. Využití: 1:0. Diváci: 1010. Střely na branku: 38:33. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:2 - 3:2 .

Šumperk: Hamalčík – Eliáš, Drtil, Kadeřávek, Dudycha, Kunst, Hrachovský – Průžek, Bartoš, Žálčík – Matě. Svoboda, Šuhaj, Š. Jelínek – Krejsa, Vildumetz, Maciaś – Bernat, Dubský, Mácha – Jouza.

Třebíč: Jekel – Bořuta, Tureček, Forman, Vodička, Poizl, Fajmon – Dočekal, Bittner, Psota – Klímek, D. Michálek, Ferda – Pšenička, Malý, I. Sedláček – Michalčuk, Maty. Svoboda, Mat. Novák.

Hostující Třebíč vyhrála úvodní vhazování dnešního utkání a ihned se tlačila do útoku. K první střele se ale nakonec dostali Draci, nijak výrazně však hostující klec neohrozili. Už ve 3. minutě se poprvé vylučovalo. Příležitost k otevření gólového účtu měl Šumperk, který si po nedovoleným bránění Poizla zahrál přesilovku. Horácká Slavia však oslabení přečkala bez větších problémů, a nakonec také jako první zaúřadovala. V 6. minutě poslal Třebíč do vedení Martin Dočekal, který dostal v útočném pásmu až příliš prostoru a z mezikruží následně vyslal tvrdou ránu přesně pod horní tyč – 0:1. Šumperská odpověď ale na sebe nenechala dlouho čekat. V 9. minutě dostal od Žálčíka krásnou přihrávku přesně na hokejku Štěpán Dudycha a z bezprostřední blízkosti překonal Pavla Jekela – 1:1. Pro mladého šumperského odchovance to pak byla úplně první branka v Chance lize. To bylo v první dvacetiminutovce z obou stran vše.

Domácí mužstvo začínalo druhé dějství v početní převaze, ani tentokrát ji ale nedokázali zúročit. A tak o několik minut později zahrozili hosté. Malý s Klímkem ujeli do přečíslení, prvně jmenovaný to vzal na sebe, ale střelou zápěstím přestřelil šumperskou svatyni. Ve druhé polovině prostřední části se pak protlačil až před bránu Michálek, jenomže na poslední chvíli mu v zakončení zabránil jeden z domácích obránců. O chvíli později atakoval Lukáš Forman Josefa Krejsu, čímž si od rozhodčích vysloužil menší trest za hrubost. A právě tato přesilovka Draků už byla náležitě využita, a to po dvanácti vteřinách! Po přihrávce Bartoše se u levé tyče vytočil Mácha, ale zakončit nedokázal. Jenomže k volnému kotouči se jako první dostal Lukáš Žálčík, který ho už zcela neomylně doklepl do prázdné brány – 2:1. Třebíč se tak rázem dostala do pozice dotahujícího týmu, ani ona však nečekala s odpovědí příliš dlouho. V 36. minutě pálil od modré čáry Poizl, jehož střelecký pokus dokázal mezi tři tyče usměrnit Matěj Psota – 2:2.

V závěrečné třetině se tak začínalo prakticky od začátku. Vedení na stranu Šumperka mohl vrátit rychlík Jelínek, který se po samostatné akci dostal i k zakončení. A přestože už někteří hráči zvedali ruce nad hlavu, puk s největší pravděpodobností brankovou čáru nepřekročil. V následujících minutách byly šance na obou stranách, žádná z nich ale nějak významně bránu neohrozila. Obrovská šance rozhodnout zápas pak přišla čtyři minuty před koncem základní hrací doby. Vítězný gól měl na své holi Štěpán Dudycha. Jeho střela Jekelovi dokonce propadla, ale chyběly tomu doslova milimetry. Hostující gólman si kotouče všiml za pět minut dvanáct a bleskově ho zalehl.

O vítězi dnešní bitvy tak muselo rozhodnout až pětiminutové prodloužení. V něm se do obrovské příležitosti dostal hostující Bořuta, který před Hamalčíkem předvedl bekhendový blafák. Šumperský brankář ale tuto kritickou situaci ustál a fantasticky zakročil. Neproměněná šance musela třebíčského útočníka mrzet o to víc, protože hned vzápětí Šumperk rozhodl. V 64. minutě vystřelil Drakům bonusový druhý bod velký srdcař Tomáš Drtil, jemuž střela příklepem od modré sedla parádně – 3:2.

Řekli po zápase:

Lukáš Majer (Draci Pars Šumperk): „Jsme rádi, že jsme po dobu působení Šumperka v první lize, nebo alespoň za ty dvě poslední sezóny, Třebíč konečně porazili. Je to hrozně nepříjemný soupeř a hrozně kvalitní tým s výbornými trenéry. Je to velmi konsolidované mužstvo a my si velmi vážíme toho, že jsme jim konečně sebrali body. Nás teď nezajímá, jestli hrajeme s prvním, druhým nebo s kým hrajeme. Pro nás je hlavní, že hrajeme zápasy, abychom sbírali body. Hrajeme o holý život a dnes jsme získali dva body díky organizaci hry, týmovému konceptu a díky poctivé práci všech formací. Děkujeme divákům za podporu. Nicméně my tyto zápasy nemůžeme hodnotit jako normální zápasy. Pro nás je to celková osmizápasová válka, ve které se bojuje s luky a šípy proti našlapaným kolosům. Favorit tam je jasný a my se budeme za podpory fanoušků snažit udělat všechno pro to, ať to těm Pardubicím co nejvíce znepříjemníme.“

Jaroslav Barvíř (SK Horácká Slavia Třebíč): „My jsme první třetinu domácím nabídli hodně šancí a hodně brejků po našich ztrátách. Neodehráli jsme ji vůbec dobře. Hráli jsme hodně komplikovaně, neměli jsme tah dopředu, ale i tak skončila 1:1. Druhá třetina se hrála chvílemi nahoru dolů, byla taková více rozlítaná. My jsme v ní udělali úplně zbytečný a nesmyslný faul a domácí pak využili přesilovku. Dostali se do vedení 2:1, ale naštěstí pro nás jsme během dvou minut výsledek srovnali. V prvních deseti minutách třetí třetiny pak byly šance na obou stranách. V té druhé desetiminutovce už to ale bylo opatrnější z obou stran a čekalo se na chybu. V prodloužení to domácí trefili dobře, kdy my jsme si to tam vlastně tečovali sami. Domácí každopádně hrají o život a dnes to tak i vypadalo. Hráli výborně, dřeli a makali. My jsme samozřejmě chtěli na ledě dominovat, ale to se nám moc nedařilo. Takové zápasy teď prostě budou a my na to musíme být připraveni. Gratulace domácím ke dvou bodům. My si odvážíme sice jen jeden, ale i toho si ceníme.“

Autor: red., Vanessa Vařeková, Michal Krobot - redakce DŠ