18.04.2024 - ŠumpeRUN 2024 - Registrujte se do závodu na nové trati...

Teplota: 10 / 1 - PoloJasno

Draci Pars Šumperk vs VHK Robe Vsetín 4:1

27. srpna 2021 - 07:53

ilustrační snímek zdroj foto: DŠ

Mužstvo vedené Martinem Janečkem a Lukášem Majerem předvedlo ve čtvrtek 26. srpna další kvalitní zápas, což tentokrát odnesl Vsetín. Již v první třetině se Draci ujali dvoubrankového vedení. Úvodní a hlavně premiérovou branku za Šumperk si připsal Petr Antoníček. V prostřední části hry Draci nepolevili ze svého nasazení. Odměnou jim byla třetí branka vyslaná z hole Aleše Furcha, který si rovněž připsal premiérový gól za Draky. Ve třetí periodě snížil Vsetín stav utkání na 3:1. Poslední slovo zápasu měli ale domácí, když se z přesilové hry prosadil Rok Macuh a upravil tak konečné skóre na 4:1. Hned v úterý šumperští hráči vyjedou k odvetnému zápasu k Valachům, kde budou chtít navázat na vítězství.

Branky a nahrávky: 11. Antoníček (Kučera, Spratek), 14. Vachutka (Drtil, Macuh), 31. Furch (Kohút), 58. Macuh (Žálčík, Kindl) – 48. Jenáček (Apolenář). Rozhodčí: Markovský – Novotný, Kašpar. Vyloučení: 3:6. Využití: 1:0. Diváci: 260. Střely na branku: 30:34. Průběh utkání: 3:0, 3:1, 4:1.

Šumperk: Mokry – Drtil, Pěnčík, Hrachovský, Březák, Řezáč, Dudycha, Viktorin – Vachutka, Kindl, Žálčík – Scheuter, Vildumetz, Macuh – Kratochvíl, Kohút, Furch – Antoníček, Spratek, Kučera.

Vsetín: Sachr – Ondračka, Smetana, Jakub Jenáček, Štach, Šimon Jenáček, Hryciow, Vosátko – Jonák, Indrák, Klímek – Berger, Březina, Zeman – Apolenář, Kucharczyk, Hořanský – Bachánek.

Utkání proti Vsetínu začalo větší aktivitou ze strany domácích Draků. V úvodní části první periody byl Šumperk více na puku a vytvářel si šance. Jedna šance přišla dokonce i v početní nevýhodě, kdy do středního pásma vypíchl kotouč Kohút a následně se za ním dravě hnal s touhou získat jej vyrazit k bráně hostí. Vsetínská obrana ale nebezpečí uhasila. Následně se ke slovu dostali i Valaši, Drakům zahrozil z brejkové situace Klímek. Aktivita Šumperka nakonec přece jen přinesla své ovoce. V 11. minutě se po uplynutí nepříliš povedené přesilovky prosadil Petr Antoníček, který dostal přihrávku naservírovanou přímo na hokejku a z bezprostřední blízkosti překonal Sachra.

Po první brance Vsetín opět nabral dech a do šance se dral opět Klímek, který se dostal znovu do úniku, jeho přesnou střelu zlikvidoval Mokry s velkým štěstím. Ve 14. minutě ale opět zaúřadovali domácí. Drtil si všiml, na kruhu osamoceně stojícího, Daniela Vachutky, který byl nekompromisní a svou tvrdou ránou poslal Draky do dvoubrankového vedení. Domácí byli v první periodě rozhodně aktivnějším a bezesporu produktivnějším celkem. Vsetín si s nimi kromě Klímkových šancí nevěděl příliš rady.

Prostřední část hry zahájili opět lépe domácí.

Nejprve Sachrovi hrozil Lukáš Kučera. Útočník Draků projel skoro celé kluziště, vypálil na bránu, kterou sice minul, ale odražený puk se dostal přímo na hůl Scheutera. Mladý útočník byl v gólové šanci, ale nakonec Sachra nepřekonal. Ani ne za minutu kličkoval v útočné třetině mezi vsetínskými hráči Drtil, jeho počínání dokázal zastavit až Ondračka. Vsetín byl už ale krátký na akci nováčka v dresu Šumperka, Aleše Furcha. Akce začala uzavřením Vsetína v jeho obranném pásmu. Šumperk tlačil asi minutu a půl, až vykřesal třetí gólový zásah. Do kabin po druhé třetině tak odcházeli šťastnější domácí, jelikož na ukazateli ve Škoda aréně svítilo příznivé skóre 3:0.

Ve třetí třetině se Valaši probudili. Hned zkraje dvacetiminutovky ohrozil Mokreho Vítk Jonák, následně pálil nebezpečně Zeman. Nepříjemný byl pro Mokreho i Radim Kucharczyk, který se naskytl osamocen mezi kruhy, jeho nepříjemnou střelu ale strážce Dračí klece vyrazil. Vsetín ve třetí třetině bojoval, seč mu síly stačily. Valaši zvyšovali své tempo hry a ve 48. minutě přinesla akce mladíků hostům brankový zásah. Apolenář našel křižnou přihrávkou Šimona Jenáčka, jenž velkou ránou poslal puk k levé tyči Mokreho branky. Gól Vsetín povzbudil a hostující celek se nadále snažil upravit skóre zápasu. Definitivní slova za utkáním měli však domácí. V 58. minutě vystřelil na Sachra Žálčík, jeho střelu vsetínský gólman vyrazil betony, kde na dorážku čekal připravený Rok Macuh, který upravil skóre na konečných 4:1.

Martin Janeček (Draci Pars Šumperk): „Samozřejmě si obrovsky ceníme vítězství se Vsetínem. Na druhou stranu přijel s hodně omlazeným kádrem, takže to může trošku zkreslovat. Výborně zachytal Vojta Mokry. Při hře 5 na 5 jsme měli dobré pasáže, ovšem katastrofální jsou přesilovky. Tam stále hledáme tu pravou kombinaci hráčů, kteří si spolu sednou. Pro nás je tento zápas povzbuzením a motorem do další práce. Je vidět, že jdeme dobrou cestou, ale pokud to máme zvládnout, musíme stát nohama na zemi. Musíme jít zápas od zápasu, trénink od tréninku a poctivě se nachystat na extrémně těžkou sezónu.“

Roman Stantien (VHK Robe Vsetín): „Nešlo o profesionální přístup k zápasu, nemůžeme se vymlouvat na to, že jde pouze o přípravné utkání a sestava byla jaká byla. Soupeř měl větší hlad, byl agresivnější a rychlejší. Byl také tvrdší na puku a lepší v kombinaci. Od vyšší prohry nás zachránil brankář, který podal velmi dobrý výkon, i přesto že šlo o jeho premiéru.“

Autor: red., Kateřina Glogarová, Alena Ryšavá - DŠ