Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Úterý 04. srpna 2020 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

„Děkujeme všímavým občanům, kteří nám pomohli dopadnout sprejera,“ hodnotí ředitel šumperské městské policie

04.08.2020 - „Děkujeme všímavým občanům, kteří nám pomohli...

Počasí

04.08.2020 - Úterý

Teplota: 17 / 15 - obcasny-Déšť

05.08.2020 - Středa

Teplota: 21 / 15 - Zataženo

Zde je místo pro Vaši reklamu

Draci Pars Šumperk zahájili společnou přípravu

15. července 2020 - 07:34

Zpět na seznam článků

Hokejový klub informuje

Draci Pars Šumperk zahájili společnou přípravu

Draci Pars Šumperk zahájili společnou přípravu zdroj foto: Draci - Věra Václavková

Od vynuceného konce minulého ročníku uplynulo pět měsíců. Doba hodně dlouhá, ale nyní již také Šumperk ožívá hokejovým děním. Po individuální části přípravy, se v pondělí 13. července sešel tým Draků k zahájení společných tréninků.

Úvodem již tradičně promluvil šéf Draků Vladimír Velčovský. Přivítal nové i staré tváře a nastínil klubové cíle pro nadcházející sezónu. A jaké cíle že to jsou? „K Chance lize mám obrovský respekt. Vím, jak je ta soutěž náročná. Nicméně naším cílem nemůže být nic jiného, než soutěž pro Šumperk udržet,“ nastínil plány Velčovský.

Aktuální kádr klubu Draci Pars Šumperk

brankáři: Marek Peksa, Michal Wanecki, Dalibor Venouš

obrana: Petr Gewiese, Daniel Kabelka, Marek Haloda, Jakub Řezáč, Dominik Věntus, Štěpán Dudycha

útok: Tadeáš Jaroš, Jan Milfait, Vojtěch Krejčiřík, Daniel Spratek, Daniel Hroch, Adam Scheuter, Jakub Horký, David Haluza, Matěj Potočný, Tadeáš Král

V pondělí 3. srpna začíná fáze přípravy na ledě a k týmu se připojí:obrana: Martin Nepokoj, Adam Spálovský, Jiří Kališ, Stanislav Dosek útok: Jiří Uhlík, Tomáš Krč a s velkou pravděpodobností dva další hráči na tryout. Kolem 10. srpna se připojí jeden další útočník a ve finální fázi přípravy ještě další dva útočníci z HC Vítkovice Ridera. Finální složení týmu by mělo být jasné po přátelském utkání 25. srpna.

Jak to vidí trenér Martin Sobotka

Rýsuje se poměrně mladý kádr bez výrazných zkušeností, nemáte z toho trochu obavu?

Myslím si, že je dobře, že máme mladý kádr. Ti kluci se o své místo na slunci budou snažit porvat a ukázat to nejlepší, co v nich je. Pro spoustu z nich to může být zlomový moment v hokejové kariéře. Navíc práce s mladými hráči mě vždycky bavila a baví.

Jak to vy sám vidíte s ohledem na spolupráci s Vítkovicemi? Půjde především o doplnění týmu, nebo počítáte s tahouny nově se tvořícího mančaftu?

Předpokládám, že Vítkovice nám pošlou do týmu pravděpodobně mladší hráče. Teď bohužel nelze s jistotou říci, kterou pozici přesně nám pošlou. V půlce srpna by však mělo být jasno. Bude to určitě někdo, kdo se nevejde do hlavního kádru pro letošní sezónu.

Jak moc Vám do plánu zasáhl Tomáš Sedák, který se během pauzy rozhodl, že dá přednost rodině?

Tomášovým důvodům naprosto rozumím, nicméně jeho zkušenosti také mohou na ledě chybět. Přeci jen má k Šumperku vztah, hrál tu velice dlouho a je to velká autorita. Teď to ale musíme vzít prostě jako fakt a musíme najít nějakou jinou ikonu, která to v kádru povede. 

Ze strany fanoušků přicházela kritika směrem ke zveřejnění soupisky. Tedy že se zveřejňuje až teď v červenci, Co si o tom myslíte vy?

Je potřeba podotknout, že my jsme neměli klasickou společnou letní přípravu. Takže u nás bylo důležité mít první hráče podepsané a pak teprve začít zveřejňovat jména. Ideální čas byl zkrátka teď k začátku té přípravy.

Jak to vidí šéf Draků Vladimír Velčovský:

Pane řediteli, i vás se musíme zeptat na mladý kádr. Fanoušci v souvislosti s pozdějším zveřejněním jmen věštili velká jména. Co vy na to?

Fanoušci určitě vědí, že bydlím v Pardubicích. Dovolím si tedy malou paralelu. Fotbalový klub nyní slaví postup do nejvyšší soutěže po 52 letech. Přesto se jim na začátku sezóny mnozí odborníci smáli a veřejnost si ťukala na čelo, že s takto mladým týmem bez velkých zkušeností je ten tým odsouzený k bojům o záchranu. A vidíte, nyní slaví postup do nejvyšší soutěže. 

Takže cesta dravého mládí?

Ano. Prosím také fanoušky o jistou trpělivost. S trenérem Sobotkou chceme dát příležitost mladým nadějným hráčům, kteří mají své hokejové sny a touhu vyhrávat, usadit se v profesionálním hokeji.

Je to trochu paralela s loňskou sezónou, že?

Určitě. Také loni v přípravném období lidé posílali Martina Janečka zpátky do Opavy a věštili týmu střed tabulky. Nyní stojíme na prahu druhé nejvyšší soutěže a, se vším respektem k té soutěži, chceme opět uspět s mladým týmem.

Klub se domluvil na spolupráci s Vítkovicemi, ve hře ale byla také spolupráce s jiným extraligovým týmem na těsnější bázi. Proč to nevyšlo?

Odmítli jsme farmářskou spolupráci, protože na to už nevěřím. Zkusili jsme to dvakrát a nemáme na to dobré vzpomínky. Nemyslím si, že je to pro nás cesta.

Autor: red., Tomáš Ostřanský, Dominik Mihailescu, foto: Věra Václavková - Draci

Fotogalerie

Draci Pars Šumperk zahájili společnou přípravu    zdroj foto: Draci - Věra Václavková

Další články z rubriky

Exkluzivní Fotogalerie

Burgenland 2020 II

Burgenland 2020 II

Fotek: 41
Přidáno: 04.08.2020

Burgenland 2020 I

Burgenland 2020 I

Fotek: 43
Přidáno: 04.08.2020

Den s Horskou službou

Den s Horskou službou

Fotek: 34
Přidáno: 20.07.2020

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.