18.04.2024 - Český pianista Michal Mašek v Zábřehu - Pozvánka na...

Draci Šumperk vs IHC Písek

23. prosince 2018 - 09:44

Draci Šumperk vs IHC Písek zdroj foto: Draci Šumperk - Věra Václavková

Šumperští hokejisté ukončili soutěžní působení v roce 2018 parádně. Na svém ledě sice prohrávali 0:1, pak však rozehráli vítěznou partii. Za skvělé podpory věrných fanoušků v sobotu 22. prosince nakonec dokázali přehrát jihočeský Písek vysoko 9:2 a potvrdili tak vedoucí pozici ve své skupině. Vzhledem ke klopýtnutí Hodonína, příštího soupeře Draků, pak narostl náskok šumperského celku již na skvělých osm bodů. Závěr roku jak se sluší a patří.

Branky a nahrávky: 13. M. Haloda (Ďurač), 16. Drtil (Vachutka, Sedlák), 32. Králík (Hroch), 36. Pokorný (Hroch, Králík), 39. Ďurač (Drtil, Sedlák), 41. Plášek (Vachutka, Sedlák), 41. Ďurač, 42. Ostřanský (Urban, Sedlák), 57. Vachutka (Drtil, Plášek) - 11. Sýbek (Hanus, Parýzek), 51. Hučko (Sýbek). Rozhodčí: Held - Novotný, Šimčík. Vyloučení: 4:5. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 891. Průběh utkání: 0:1, 8:1, 8:2, 9:2.

Šumperk: O. Haloda - Tolokonnikov, Gewiese, Drtil, M. Haloda, Řezáč, Sedlák - Pokorný, Romančík, Hroch, Vachutka, Ďurač, Urban. Plášek, Králík, Šíp, Antonov, Blecha, Čuřík, Vorobjev, Ostřanský

Písek: Hauser (40:29 Buchta) - Turek, Suda, Parýzek, Červinský, Houdek, Hanus, Pelant - Hučko, Šuhaj, Sýbek, Polata, Tintěra, Volf, Marcilis, Strnad, Matějka, Novotný, Novák

Písečtí hokejisté v prvním vzájemném utkání sezóny dokázali na svém ledě porazit Draky, tentokrát ale hrdina tehdejšího duelu brankář Hauser byl vyhnán z branky. A jihočeský celek s vypětím sil uhájil jen jednocifernou prohru.

Od prvních minut byli Draci lepším týmem, aktivnějším a častěji ohrožovali branku soupeře. Jenže většina pokusů skončila ještě během finální přihrávky, zbytek nepřesně mimo branku. Až v osmé minutě zasahoval Hauser proti ráně Pokorného. A pak přišel ojedinělý výpad Písku, Jan Sýbek dostal pas do jízdy a po přejetí modré švihem vymetl šibenici Halodovy branky.

Vedení Píseckých ale Draky spíše nakoplo, a tak již za pár chvil mohl dvěma pokusy vyrovnat Vachutka. Dočkal se však až Marek Haloda, který na modré neváhal a skrze zcela dezorientovanou obranu soupeře a rozhozeného brankáře Hausera zakončil přesně. Ve 14. minutě poté podrazil zbytečně ve středním pásmu Tolokonnikova hostující Volf, následná přesilovka Draků trvala jen čtrnáct vteřin. Sedlák předal podél modré čáry pas na Tomáše Drtila, jehož střela z první skončila až za zády Hausera.

Další pokusy soupeře již hosté ustáli, následně odolávali až do poloviny duelu. Dlouho odolávající Hauser sice byl jednou překonán, ale dle verdiktu rozhodčího došlo k dosažení branky kopnutím puku. Následně projel Milan Ostřanský útočným pásmem, dostal pas od Urbana a Hauser opět výtečně zakročil. Podobně si vedl mladý brankář i proti ruskému duu Vorobjev - Antonov. Ve 32. minutě ale gól již padl. Hroch předal puk do tandemu najíždějícímu Lukáši Králíkovi, který v obrovské šanci trefil přesně.

Na ledě panující šumperští hokejisté přidali ve druhé třetině ještě další dva zásahy. Nejprve ve 36. minutě Králík i přes pořádnou masáž holí na záda od Tintěry dokázal rozehrát na Hrocha, jehož přihrávku poslal Dominik Pokorný za záda Hausera. A poté přidali šumperští hráči gól i ve vlastním oslabení. Zatímco Vorobjev pykal na trestné lavici, tak Drtil zavezl puk do útočného pásma a na kruzích jej přenechal Ivanu Ďuračovi. Jeho rána vymetla pavučinky v Hauserově brance.

Za stavu 5:1 tedy Šumperk vstupoval do třetí třetiny a návrat z kabin byl excelentní. Již po čtrnácti vteřinách opětovně zahájené hry se prosadil Karel Plášek, o dalších patnáct vteřin později pak podruhé v utkání skóroval Ivan Ďurač a hrdina prvního vzájemného duelu, brankář Hauser, vzal nohy na ramena.

Jeho náhradník Petr Buchta ale vydržel s nulou na kontě pouze minutu a půl. Rychlý kontr po ose Sedlák - Urban zakončil přesnou ranou zápěstím Milan Ostřanský. Hosté po třech rychlých zásazích v řadě čelili i dalším výpadům, do šancí se dostali Pokorný i Hroch, krásnou individuální akci předvedl Vorobjev, ale Písek šumperskou rychlopalbu zastavil. Naopak v 51. minutě nenápadnou střelou nachytal Ondřeje Halodu Petr Hučko. Poslední slovo ale měli Draci. Střelu Drtila tečoval mezi kruhy lehce a krásně Daniel Vachutka. V závěru ještě dostal písecký Dominik Houdek po faulu Řezáče k dispozici trestné střílení, ale na Halodu nic nevymyslel.

Šumperk zakončil rok 2018 vítězstvím 9:2, a protože Hodonín podlehl Havlíčkovu Brodu, tak se odpoutal v čele soutěže již na rozdíl osmi bodů. Významně tak může o šancích Draků na zisk vítězství v základní části napovědět hned to příští utkání, kdy ve čtvrtek 3. ledna přivítají Draci na svém ledě právě Hodonín.

Autor: red.,Jaroslav Svoboda,foto: Draci Šumperk - Věra Václavková

Draci Šumperk vs IHC Písek   zdroj foto: Draci Šumperk - Věra Václavková