Draci Šumperk vs Kopřivnice 9:1

17. února 2019 - 13:12

Draci Šumperk vs  Kopřivnice 9:1

Draci Šumperk vs Kopřivnice zdroj foto: Draci Šumperk - V. Václavková

Šumperští hokejisté sice doma v sobotu 16. února porazili vysoko 9:1 Kopřivnici. Ale i když už přibližně od poloviny utkání bylo jasno o vítězi zápasu, klíčové drama pokračovalo i několik minut po závěrečné siréně. Vyčkávání na výsledek z Hodonína, který mohl Draky posunout s jistotou na post vítěze základní části skupiny Východ, nakonec dopadlo úspěšně! Valašské Meziříčí vyhrálo na nájezdy poslalo Šumperk do vyřazovacích bojů z prvního místa na Moravě.

V šumperském utkání se pak prvním hattrickem kariéry blýskl Milan Ostřanský.

Branky a nahrávky: 4. Ostřanský (Romančík, Sedlák), 9. M. Haloda (Řezáč, Gago), 32. Antonov, 33. Ostřanský (Romančík, Řezáč), 34. Plášek (Vorobjev, Sedlák), 36. Krejčiřík (Pokorný), 50. Vachutka (M. Haloda, Řezáč), 52. Ostřanský (Sedlák, Králík), 60. Plášek (Čuřík, M. Haloda) - 26. Červenka (Sluštík). Rozhodčí: Smitka - Axman, Bohuněk. Vyloučení: 3:5. Bez využití. Diváci: 937. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 9:1.

Šumperk: Polívka - Mojžíš, Gewiese, Drtil, M. Haloda, Řezáč, Sedlák - Gago, Pokorný, Romančík, Krejčiřík, Hroch, Vachutka, Kuťák, Urban, Plášek, Králík, Antonov, Čuřík, Vorobjev, Ostřanský

Kopřivnice: Hromada (41. Fendrich) - Stříž, Imrich, Ficek, Krutil, Puškár, Bail, Fojtík - Pěnčík, Hrubý, Korec, J. Mach, M. Mach, Červenka, Suchý, Kofroň, Gola, Sluštík

S napětím očekávali šumperští fanoušci nejen domácí duel s Kopřivnicí, ale na dálku i výsledek zápasu Hodonína s Valašským Meziříčím. Zatímco od poloviny utkání sledovaného živě nemuseli mít starosti o vítězství svých oblíbenců, ve druhém případě si na rozuzlení museli počkat.

Draci již od úvodních minut začali soupeře přehrávat a brzy se dočkali branky. Krejčiřík s Antonovem sice ze závaru před Hromadou ještě neskórovali, ale vzápětí se prosadil poprvé v zápase Milan Ostřanský. Bekhendovým zakončením překvapil Hromadu. Draci se s úvodní trefou uklidnili a začali pomalu, ale jistě ovládat dění na ledě.

V deváté minutě se do zakončení dostal na levé straně Marek Haloda a jeho pokus skončil v síti. Tentýž hráč mohl o dvě minuty později přidat třetí šumperský zásah, ale trefil jen boční síť. A na druhé straně se před brankou ocitl neobsazený Adam Červenka, ale klidu na zakončení se nedočkal.

Do konce třetiny i přes dvě šumperské přesilovky gól nepadl, ve druhé třetině se však s brankami roztrhl pytel. Obrovské šance postupně ještě spálili Vorobjev, Plášek i Kuťák, a tak přišel trest. Adam Červenka se po vhazování dostal do střelecké pozice a hosté se přiblížili na rozdíl jedné branky. Šumperk si ale zápas pohlídal. Ostřanský s Králíkem sice další kombinaci ještě nedotáhli, pak však přišla palba. Ve 32. minutě se nadvakrát prosadil Vladimir Antonov, který vytáhl puk kolem branky a po vybruslení před ní trefil o Hromadovy betony přesně. O necelou minutu později prosvištěl do úniku Milan Ostřanský a krásným blafákem nedal kopřivnickému brankáři žádnou šanci. A o dalších 20 vteřin později z voleje trefil Karel Plášek.

Neuvěřitelný uragán ještě nebyl u konce. Vojtěch Krejčiřík procedil ve 36. minutě skulinku ve výstroji Hromady a Šumperk čtyřmi góly během tří minut a devíti vteřin rozhodl zápas. Další šance ještě navíc měli Vorobjev a Vachutka, Draci ale zcela ovládající duel již do konce třetiny gól nepřidali.

Tři další zásahy si nechali do poslední dvacetiminutovky. V její polovině se prosadil Daniel Vachutka, pak se dočkal hattricku Milan Ostřanský. V 52. minutě dostal přihrávku mezi kruhy, první rána mu sice nesedla, ale z opětovného pokusu trefil první hattrick kariéry. O chvíli později pálil Plášek, zkoušel to i Králík. Závěrečné minuty nakonec sice patřili spíše hostům, kdy se Patrik Polívka musel v brankovišti ohánět. Ale poslední slovo měl nakonec Karel Plášek, který v závěrečné minutě stanovil skóre do podoby 9:1.

Draci tak suverénně vyhráli poslední domácí duel základní části a pak netrpělivě vyčkávali konečný výsledek z Hodonína. A protože Valašské Meziříčí uhráli vítězství na nájezdy, tak je jasné, že Draky již z prvního místa nikdo nesesadí.

Autor: red., Jaroslav Svoboda, zdroj foto: Draci Šumperk - V. Václavková

Draci Šumperk vs Kopřivnice   zdroj foto: Draci Šumperk - V. Václavková