Draci Šumperk vs Písek 6:1

10. března 2019 - 20:06

Reportáž ze zápasu

Písek vs Draci Šumperk zdroj foto: Draci Šumperk - V. Václavková

Dobojováno jest! Draci v neděli  10. března na domácí ledě dokráčeli do semifinále. Dvanáct set diváků v  Šumperk přihlíželo, jak si Draci poradili s Pískem. Šumperk postupně navyšoval skóre až do náskoku 5:0 a ani trefa hostů zápas nezlomila. Po spolehlivém a soustředěném, odhodlaném výkonu zvítězili Draci vysoko 6:1 a ve středu 13. března tak vstoupí do semifinálové série.

Branky a nahrávky: 12. Pokorný (Vachutka, Řezáč), 26. Sedlák (Pokorný), 36. Kuťák, 37. Vorobjev (Ostřanský, Gewiese), 42. Králík (Kuťák), 55. Čuřík (Vachutka, Plášek) - 49. Sýbek (Polata, Koupal). Rozhodčí: Šutara, Cabák - Konvička, Hranoš. Vyloučení: 1:4. Využití: 1:0. Diváci: 1206. Střely na branku: 48:25. Průběh utkání: 5:0, 5:1, 6:1.

Šumperk: O. Haloda - Tolokonnikov, Mojžíš, Gewiese, M. Haloda, Řezáč, Sedlák - Pokorný, Romančík, Hroch, Vachutka, Kuťák, Urban, Plášek, Králík, Antonov, Čuřík, Vorobjev, Ostřanský

Písek: Hauser - Turek, Suda, Parýzek, Červinský, Houdek, Hanus - Hučko, Šuhaj, Sýbek, Fríd, Polata, Tintěra, Koupal, Volf, Marcilis, Strnad, Novák

Drama se nekonalo. Šumperští fanoušci prožili v pátém hracím dni čtvrtfinálových sérií úspěšný hokejový zápas. A Draci si hlavně zajistili přes srdnatého soupeře postup do semifinále, kde je čekají již ve středu na domácím ledě Moravské Budějovice.

Draci proti Písku vstoupili do zápasu aktivně, odhodlaně a výborně bruslařsky. Na těchto faktorech pak stavěl šumperský tým po celý zápas, neustále hrozil a nakonec soupeře přestřílel jasně 48:25.

Draci Šumperk vs IHC Písek zdroj foto: Draci Šumperk - Věra Václavková

Velmi důležitý byl právě úvod zápasu. Šumperk přežil oslabení a ve 12. minutě otevřel skóre Dominik Pokorný, který zakončil rychlé přečíslení. Šumperk ovládal dění v zápase i nadále, v závěru třetiny sevřel hosty a z obrovského tlaku těžil druhou branku. Jenže ta nebyla Milanu Ostřanskému neuznána pro hru vysokou holí, byť kotouč trefil šumperský útočník s největší pravděpodobností dle regulí.

Přesto se Draci nenechali tímto momentem rozhodit. Naopak, tlak stupňovali a důležitý a uklidňující gól vstřelil v přesilové hře Tomáš Sedlák, jehož bomba skončila v síti. Dlouhodobý tlak nakonec vyústil ještě ve dvě slepené branky v závěru druhé třetiny. Nejprve se trefil Filip Kuťák, následně krásnou souhru zakončil přesně Dmitrij Vorobjev.

Jestli Písek ještě chtěl mobilizovat ubývající zbytky sil do poslední třetině, tak mu tvrdý direkt zasadil ve 42. minutě Lukáš Králík. Jihočeši ještě snížili, když se trefil Jan Sýbek, který jako jediný z píseckého kádru tak dokázal v Šumperku během celé série skórovat. Drama se ale nekonalo, Šumperk za nadšené podpory publika udržel zápas ve své režii. Navrch přidal gól na 6:1 Jakub Čuřík.

Draci si po velmi podobných výsledcích jako v loňském čtvrtfinále proti Kopřivnici vybojovali postup a v semifinále se střetnou s Moravskými Budějovicemi doma již ve středu 13. března, od osmnácti hodin.

Autor: red., Jaroslav Svoboda, zdroj foto: Draci Šumperk - V. Václavková

Písek vs Draci Šumperk         zdroj foto: Draci Šumperk - V. Václavková