Draci Šumperk vs Valašské Meziříčí 2:1

05. prosince 2018 - 22:01

Reportáž ze zápasu

Šumperk vs Valašské Meziříčí foto: Draci Šumperk - Věra Václavková

Šumperští hokejisté porazili ve středu 5. prosince v domácím prostředí Valašské Meziříčí, když fanoušci museli čekat na góly až do poslední třetiny. O tříbodovém vítězství a desátém utkání s bodovým ziskem v řadě rozhodl dvě a půl minuty po krásném sólu Vorobjeva Ivan Ďurač. Výhru dalším výborným výkonem jistil Ondřej Haloda v brance.

Na čele tabulky mají Draci již náskok osmi bodů.

Draci Šumperk - HC Bobři Valašské Meziříčí 2:1 (0:0, 0:0, 2:1)

Branky a nahrávky: 45. Pokorný (Ostřanský, Vaněk), 58. Ďurač (Vorobjev, Řezáč) – 53. Dvořák (Vaněk, Weintritt). Rozhodčí: Kašík - Bubela, Zedník. Vyloučení: 4:6, navíc Seidler (VAL) 10+OK. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 670. Střely na branku: 31:30. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1.

Šumperk: O. Haloda (Polívka) – Vaněk, Gewiese, Drtil, Šíp, M. Haloda, Řezáč, Sedlák, Blecha – Pokorný, Romančík, Krejčířík, Hroch, Ďurač, Urban, Plášek, Králík, Antonov, Čuřík, Vorobjev, Ostřanský

Valašské Meziříčí: Slovák (Šurý) – Ostrčil, Baroš, Holiš, Weintritt, Báchor, Váňa, Žák – Brunec, Paťava, Vaněk, Raška, Pořický, Seidler, Andris, Kuchařík, Dovářk, Martiník, Daněk, Dalajka

tabulka zdroj:Draci Šumperk

Drakům se podařilo na dvou venkovních zápasech v rámci letošního ročníku 2. ligy mírně odskočit soupeřům, potvrdit tuto formu měli doma proti Valašskému Meziříčí. Těžký soupeř sliboval vyrovnanou a tuhou bitvu, ke které nakonec i došlo.

Šumperské publikum pak až do třetí třetiny muselo čekat na góly. Do té doby se předháněli v důležitých zákrocích oba brankáři. A z jedné i druhé strany pak mnoho útoků zhatila nepřesnost v kombinaci, či pak v zakončení.

První a druhá dvacetiminutovka pak měly poněkud odlišné průběhy. V první části měli více ze hry spíše hosté, Ondřej Haloda však navázal na výkon z Tábora a držel Draky na nerozhodném stavu. Podobně si pak počínal hlavně ve druhé třetině hostující brankář Šurý, který také pokryl spoustu šancí domácích.

Rozhodnutí přinesla pak třetí třetina, která tedy konečně nabídla i branky. Tu první vsítil po ukázkovém přečíslení a přesné Ostřanského přihrávce Dominik Pokorný, který stejně jako brankář Haloda tak navázal na povedený zápas z Tábora. Bobři zbraně ale nesložili a dokázali srovnat. Od modré nahodil kotouč na šumperskou branku Vaněk a Petr Dvořák lehkou tečí dostal puk za Halodova záda.

Když už se pomalu blížilo prodloužení, a hlavně Draci přežili těžké chvíle v oslabení, tak se po levé straně rozjel od vlastní branky Dmitrij Vorobjev, stáhl na sebe bránícího hráče a předal kotouč najíždějícímu Ivanu Ďuračovi. Ten poté celou krásnou akci dovršil povedeným blafákem a šumperské obecenstvo mohlo slavit. Nic na těsné výhře 2:1 nezměnila ani power-play soupeře.

Řekl po zápase:

Jozef Zavadil (Šumperk): „Dnes to byl velice důležitý zápas, prakticky o šest bodů, což jsme si dobře uvědomovali. Ta hra opravdu nebyla dobrá. Především první třetina. Nakonec jsme udělali nějaké změny v sestavě, což nám pomohlo a bereme tři body. Nemohli jsme ani nasadit Vorobjeva od začátku, protože dorazil až včera v noci a prakticky tři týdny nestál na bruslích. Nakonec nám ale pomohl, máme tři body, takže musíme být spokojení.“

Autor: red.,Jaroslav Svoboda,foto: Draci Šumperk - Věra Václavková

Šumperk vs Valašské Meziříčí      foto: Draci Šumperk - Věra Václavková