fitnesskotelna
fitnesskotelna
fitnesskotelna
Sobota 31. července 2021 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Letní Flora Olomouc – Souznění s přírodou

30.07.2021 - Letní Flora Olomouc – Souznění s přírodou -...

Počasí

31.07.2021 - Sobota

Teplota: 25 / 16 - Bouřky

01.08.2021 - Neděle

Teplota: 19 / 14 - Bouřky

fitnesskotelna

Draci ladí složení týmu

13. července 2021 - 10:47

Zpět na seznam článků

Hledá se obránce

Draci ladí složení týmu

Draci ladí složení týmu zdroj foto: archiv sumpersko.net - M. Jeřábek

Téměř od nuly budují trenéři Janeček s Majerem kádr hokejistů Šumperka. Povedly se návraty několika odchovanců a už na suchou fázi přípravy byl kádr z velké části pohromadě. Během přípravy na ledě tak bude prostor na doplnění týmu a pilování jak hry, tak konečné podoby soupisky.

Loňská sezóna byla poznamenána opatřeními proti koronaviru. Většinu sezóny zely stadióny prázdnotou, fanoušci mohli své oblíbence sledovat pouze on-line. Navíc v nesestupovém ročníku byly pro většinu týmů jinak nastavené priority, než je obvyklé. To letošní sezóna bude o poznání dramatičtější.

Hrozba sestupu bude viset nad pěticí týmů, proto je v kancelářích týmů již od jara pořádně rušno. A nejinak je tomu v Šumperku. Vladimír Velčovský, ředitel klubu, spolu s trenéry usilovně pracoval na přebudování kádru, aby Draci byli schopni obstát ve velké konkurenci. Tým tak byl z velké části pospolu už pro suchou fázi letní přípravy.

Nicméně několik míst v sestavě je stále volných a hráči na všech postech stále bojují o své místo v týmu. „Na try-out přijdou jeden až dva útočníci, to je jasné. Navíc usilovně sháníme jednoho obránce. Bohužel, měli jsme nějaké jména předjednaná, ale nevyšlo to. V tuto pokročilou dobu už potom není úplně snadné někoho získat. Představujeme si Chance ligou ošlehaného hráče, který by měl v naší hře hrát velmi důležitou roli,“ nastiňuje představy trenérského týmu Martin Janeček.

A Vladimír Velčovský k tomu ihned doplňuje: „Hodně se mi líbí práce, kterou trenéři odvádějí. Vlastně jsem nadšený, kolik práce týmu věnují a také jak pracují samotní hráči. Když to pozoruji, vidím, že je naše cesta jde správným směrem. Byť to s sebou nese velikou finanční zátěž. Nevzpomínám si, že bychom, někdy v minulosti do toho šlápli s takovým nasazením. Veliký dík patří rovněž partnerům klubu, kteří se k nám neotáčí zády ani v této složité době, ba naopak. Hodně spoléháme také na fanoušky. Snad bude chodit, jak se říká, plný dům. Hráči ví, jakou umí lidé v Šumperku vytvořit atmosféru. A nezastírám, že příjem ze vstupného pro nás, s takto kvalitním kádrem, bude hodně důležitou položkou v klubovém rozpočtu.“

Draci zatím nevyhlašují přesné sportovní cíle. Jisté je, že Chance ligu chtějí hrát také v dalších sezónách, chtějí v ní zatnout dráp. Sílu mužstva napoví přípravná utkání, ovšem body se počítají až v samotné sezóně. Fanoušci v Šumperku se však mohou těšit na zajímavá jména. 

Náhled na aktuální soupisku Draků pro sezónu 2021/2022

Do brány je připravena mladá dvojice Holík-Mokry. Martin Holík loni chytal v prvoligovém Přerově, figuroval také na soupisce Zlína, kde mohl nasát atmosféru extraligy. Vojtěch Mokry si dokonce za Olomouc extraligu zachytal.

V obraně je prozatím nejzkušenějším mužem odchovanec Tomáš Drtil, který loni svoji vysokou kvalitu prokazoval za Jestřáby v Prostějově. Ondřej Hrachovský má zase zkušenosti z hokejové Ligy mistrů nebo Spengler Cupu, navíc také on už dokázal, že může patřit k TOP obráncům Chance ligy. Jakub Řezáč, to je pro změnu spolehlivá defenzivní stálice, která v dresu Draků začne již šestou sezónu. Ludvík Rutar má také zkušenost s extraligou, Chance ligu si v minulosti zahrál za Havířov a Šumperk. Talentovaný Martin Pěnčík je odchovancem Prostějova, za který si zahrál druhou nejvyšší soutěž v předchozích dvou sezónách.

Také útok skýtá velice zajímavá jména. Lukáš Žálčík je dlouhodobě jedním z nejlepších útočných es soutěže, loni si dokonce zahrál Generali Česká pojišťovna playoff Tipsport extraligy za mateřskou Spartu. Denis Kindl je dalším známým odchovancem, který má na kontě přes dvě stovky zápasů v extralize a podobnou porci utkání také v první lize. Dalším odchovancem je Daniel Vachutka. Miláček fanoušků v Šumperku si loni vyzkoušel angažmá u Jestřábů v Prostějově, po roce je ale zpět v kabině Draků.

Změnu prostředí volil také Tomáš Vildumetz. Extraligu si zahrál za kladenské Rytíře a karlovarskou Energii. Stovku zápasů má také v Chance lize, v Šumperku by měl být důležitou postavou. Slovinské křídlo Rok Macuh je poctivec, který si v Olomouci vyzkoušel extraligu, předloni zase bojoval s Novým Jičínem ve třetí nejvyšší soutěži. Loni si jej vytáhl Přerov zpět o patro výš a ve stejné soutěži bude pokračovat také letos v barvách Draků. Dávid Kohút je dalším cizincem v týmu. Tento centr se po letech strávených ve Slavii Praha loni ukázal v dresu Trnavy.

Po roce se stěhuje zpět do Česka, tento krát však na sever Moravy. Daniel Spratek je jeden z mála hráčů v kádru, kteří si pamatují první působení Martina Janečka v Šumperku. Poctivý dříč tak v Šumperku načne třetí sezónu, druhou prvoligovou. Lukáš Kučera přišel do Šumperka loni z juniorky Mladé Boleslavi, je jedním z hrstky hráčů, kteří si vybojovali setrvání v týmu také pro další sezónu. Také Adam Scheuter je šumperským odchovancem. Do týmu nahlédl již v sezóně 2019/20 a své místo si vybojoval také letos. Posledním potvrzeným borcem soupisky je Jakub Horký. Mladý odchovanec Šumperka je dalším z borců, co zůstali z minulé sezóny, ve které dostal šanci ve dvaceti zápasech a rozhodně zaujal.

Autor: red., Tomáš Ostřanský - DŠ

Fotogalerie

Draci ladí složení týmu             zdroj foto: archiv sumpersko.net - M. Jeřábek

Další články z rubriky

Běh s Horskou službou Jeseníky

Běh s Horskou službou Jeseníky

VÝSLEDOVKA. Z loučenského parku na Tři kameny

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.