Draci mají za sebou první dva přípravné zápasy

07. září 2023 - 11:32

Reportáže z Opavy a Nového Jičína

Draci mají za sebou první dva přípravné zápasy zdroj foto: FB DŠ

Pro šumperské hokejisty první dva přípravné zápasy skončily porážkou.

Na úvod přípravy zamířili do Opavy. Do zápasu s Opavou přitom nevstoupili vůbec špatně. V první polovině hry si Draci vypracovali solidní dvoubrankový náskok, jenomže to bylo ze strany domácích vše. Slezan následně převzal otěže hry, zvýšil tempo a pěti góly dokonal obrat.

přát. úterý 29. srpna

DRACI PARS ŠUMPERK vs Hokejový klub Opava 2:5

Branky a nahrávky: 7. Jaroš, 28. Polách (Pitkänen) – 33. Krupa (Šindelář, Rousek), 38. Adamec (Hanák), 39. Horizral (Kadula, Ludvík), 45. Stuchlík (Rousek, 11), 59. Krupa (Thiel). Rozhodčí: Cik - Kašpar, Peluha. Vyloučení: 7:7. Využití: 0:2. V oslabení: 1:0. Diváci: 379. Průběh utkání: 2:0, 2:5.

Draci do prvního přípravného utkání s Opavou vstoupili lehce nervózně a už v 5. minutě hry se provinili proti pravidlům za příliš mnoho hráčů na ledě. Oslabené mužstvo se však dotírajícímu Slezanu dokázalo ubránit a v posledních vteřinách trestu dokonce skórovalo. Po zisku kotouče se do samostatného úniku dostal navrátilec a dnešní kapitán, Tadeáš Jaroš, jenž předvedl své kvality a kotouč nekompromisně zavěsil za záda gólmana Nowaka - 1:0. Hosté se ve zbytku první periody hnali za vyrovnáním, leč marně.

Domácí hokejisté povzbuzeni vstřelenou brankou tlačili na soupeře i během úvodních minut prostřední části. Obrovskou příležitost odskočit do dvoubrankového vedení měl opět Jaroš, který byl dnes na ledě hodně vidět. Jeho jedovatá střela ale trefila pouze betony hostujícího gólmana. Neujal se ani pokus Rutara či Šišoláka. Úspěšné zakončení slavil až Adam Polách, jenž dostal přesný pas zpoza branky a svižnou střelou Nowaka překonal - 2:0. Slezan se ovšem nenechal zastrašit a v nabídnuté přesilové hře dokázal snížit skóre na rozdíl jedné branky. Od modré čáry nejprve vystřeli Šindelář. Jeho pokus ale Ryšavý vyrazil pouze před sebe, kde byl na dorážku perfektně připraven Tomáš Krupa - 2:1. Netrvalo dlouho a v šumperské Škoda aréně bylo vyrovnáno. Ve 38. minutě přebruslil hostující defenzívu Andrej Adamec a z bezprostřední blízkosti vymetl pavučiny pravého horního rohu domácí klece - 2:2. Pořádná facka pro Draky však přišla o necelou minutu později. Opavský útočník Mario Horizral se dostal ke blokované střele jako slepý k houslím a z prostoru mezi kruhy dokonal bleskurychlý obrat - 2:3.

Slezan v závěrečné dvacetiminutovce převzal otěže hry. Ve 45. minutě využil druhou početní výhodu Kryštof Stuchlík, který bez sebemenšího problému dorazil střelu Tomáše Rouska do odkryté části šumperské svatyně - 2:4. Na druhé straně mohl ještě Draky vrátit do hry kontaktní brankou Tadeáš Jaroš, jeho střela ale pouze orazítkovala bližší tyč. Definitivní úder pak domácímu mužstvu zasadil Tomáš Krupa, který upravil konečné skóre na 2:5.

Tomáš Sedlák (Draci Pars Šumperk): „Prvních deset minut mi přišlo paradoxně špatných, poté jsme se ale zlepšili. Podařilo se nám dát dva góly, přesto se mi dnešní zápas nechce úplně hodnotit. Máme kompletně nový tým, trénujeme společně krátce a to se na hře taky trošku projevilo. Ještě jsme pořádně neřešili ani taktiku, spíše jsme se zaměřovali na fyzickou kondici, takže to na ledě mohlo dnes působit občas chaoticky. Lehce mě mrzí závěr utkání, kde jsme začali hrát trochu bezhlavě, ale paradoxně jsme měli hodně šancí. Nakonec jsme však gól dostali my. Ale jak říkám, byl to teprve první zápas, takže bych to vůbec nehodnotil.“

Pavel Zdráhal (HC Slezan Opava): „V brance jsme dnes dali prostor Tondovi Nowakovi a ten nás nezklamal, za to jsme rádi. Začali jsme ale vlažně, bez pohybu. Nebylo to z naší strany dobré a hráčům jsme domluvili, udělali jsme i nějaké změny v sestavě. Hra poté byla podle našich představ, byli jsme aktivní, dobře jsme rotovali a soupeře nutili k faulům. Díky tomu se nám podařilo dostat do tlaku a zápas otočit, dohrát se nám to navíc podařilo vklidu.“

přát. úterý 5. září

DRACI PARS ŠUMPERK vs HK Nový Jičín 0:4

Branky a nahrávky: 18. Konečný (Kafka), 25. Holáň (Berka, Báchor), 37. Handl (Holáň, Hruška), 60. Konečný (Kafka, Gebauer). Rozhodčí: Přecechtěl – Kašpar, Lainka. Vyloučení: 2:7 Bez využití. Diváci: 237. Průběh utkání: 0:4.

Hokejisté Nového Jičína si svojí aktivní hrou v úvodních minutách zápasu vynutili faul šumperských Draků. Jenomže přesilová hra se hostujícímu celku vůbec nepovedla a naopak Draci při vlastním oslabení zahrozili jako první. Do rychlého brejku se hnal Skopal, jeho střela však pouze orazítkovala brankovou konstrukci. V dalším průběhu první třetiny si oba celky vytvořily několik slibných šancí, nicméně ani jedna neskončila za zády jednoho z brankářů. Místní publikum si tak na první gól muselo počkat až do 18. minuty a k nelibosti šumperských fanoušků to byla branka z hole novojičínského Viktora Konečného, jenž poslal kotouč přesně mezi betony Milana Ryšavého - 0:1.

Ve druhém dějství nabrala hra rychlý spád. Během 25. minuty přidal druhý novojičínský gól Jan Holáň, jenž domácího gólmana překonal z bezprostřední blízkosti - 0:2. A o dvanáct minut později pak navýšil skóre na rozdíl tří branek Dan Handl, který nenápadnou tečí usměrnil střelu od modré přesně za záda bezmocného Ryšavého - 0:3. Herní plán Draků se tak rázem rozpadl jako domeček z karet.

Trenéři Šumperka se ještě snažili své svěřence povzbudit, kýžené ovoce to už ale nepřineslo. V závěrečné části měli Draci dokonce k dispozici relativně dlouhou dvojnásobnou přesilovou hru, ani tu však v gól přetavit nedokázali. Žádné drama se tak nakonec nekonalo. Novojičínští hokejisté si v dnešním utkání šli jednoznačně za vítězstvím, které v 60. minutě ještě zpečetili čtvrtou brankou z hole Viktora Konečného - 0:4.

David Káňa (Draci Pars Šumperk): „V první třetině jsme byli s výkonem spokojeni. Hráli jsme přesně to, co jsme chtěli, jednoduše se tlačit do brány. Paradoxně nás ale srazily přesilovky, které nám naopak měly pomoct. Vůbec se nám nedařily, což kluky úplně rozložilo a v podstatě se z toho už do konce zápasu nedokázali dostat. Nicméně dnes nás soupeř vyškolil především z produktivity. Jestliže my nedokážeme dát z pěti střel branku a soupeř z jedné ano, tak tady pak máme největší problém.“

„Co se týče kádru, ještě není zcela kompletní a soupiska je stále otevřená. S některými dalšími hráči jsme tak v procesu jednání.“

David Dostál (HK Nový Jičín): „Je super, že jsme dnes vyhráli. Pořád nám chybí mnoho hráčů, takže jsme ještě nehráli v kompletní sestavě, v útoku hráli i obránci. S přístupem všech hráčů jsem velice spokojen. I když jsme nehráli v plné sestavě, tak každý hráč bojoval a plnil své úkoly. Kluci hráli jeden pro druhého a musím uznat, že dnes to bylo velice kolektivní vítězství, které bylo podloženo velmi dobrým výkonem brankáře.“

Šumperské Draky nyní čekají venkovní odvety jak s Opavou, tak s Novým Jičínem.

Autor: red., Vanessa Vařeková - redakce DŠ