Neděle 09. prosince 2018 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Opilý mladík projížděl Bludovem

09.12.2018 - Opilý mladík projížděl Bludovem - Zastavila ho...

Počasí

obcasny-Déšť

09.12.2018 - Neděle

Teplota: 9 / 3 - obcasny-Déšť

prehanky-Sníh

10.12.2018 - Pondělí

Teplota: 5 / 1 - prehanky-Sníh

Plavání cvičení

Draci vyjeli na led

31. července 2018 - 13:04

Zpět na seznam článků

První přípravný zápas proti Porubě šumperský tým čeká 7. srpna

Draci vyjeli na led

Draci vyjeli na led zdroj foto: Draci Šumperk

Draci se v pondělí 30. července sešli k prvnímu tréninku na ledě. Představily se také dvě posily, které nezasáhly do suché fáze přípravy, a to Karel Plášek, který se do Šumperka vrací po dvou ročnících, a nováček Michal Romančík. Dvě hodiny trvající tréninková jednotka byla tak akorát pro připomenutí si kontaktu s ledem. Od poloviny týdne už ale budou modrožlutí borci trénovat dvoufázově.

V mlžném oparu, který se nad ledem vznášel, bruslila již většina hráčů, kteří zabojují udržení se v kádru Draků pro ligu. Čeká se pouze na borce, kteří jsou na zkoušce v prvoligových klubech, případně v zahraničí. I tak jsou v prozatímní sestavě dostatečně známá a kvalitní jména. Však také v trenérském štábu panuje spokojenost, neboť je z čeho vybírat. Navíc hráči neberou přípravu na lehkou váhu, takže připravenost kádru je na solidní úrovni.

Draci vyjeli na led zdroj foto: Draci Šumperk

Na svoji další misi v dresu Draků je připraven také Karel Plášek: „Říkal jsem si, že už bych snad ani nemusel hrát. Jenže potom proběhla nějaká komunikace s panem Velčovským, trenéři také řekli, že by mě tu uvítali, takže jsem tady.“ A čeká jej náročný úkol, vést Draky v boji o Chance ligu co nejdál. Tam se možná již letos ocitne klub z Hodonína, který horečnatě vyjednává o výměně licence s Kadaní. „Působí nám to trochu potíže. Máme v tisku plakáty, permanentky i vstupenky. Do toho se objeví prohlášení, že věc stále není uzavřená a má se do týdne rozhodnout. Zatímco dvě nejvyšší soutěže již mohou již dávno prodávat sezónní vstupenky, my stále musíme čekat, jestli již hotové materiály nebudeme muset vyhodit a tisknout znovu," dodává k tématu posledních dnů ředitel klubu Vladimír Velčovský.Draci vyjeli na led zdroj foto: Draci Šumperk

Pondělní trénink však neobsahoval pouze bruslení, na šumperské borce čekala také posilovna. Od středy navíc budou tréninky dvoufázové, kdy Draci obují brusle nejdříve dopoledne, mezi desátou hodinou a polednem, následně potom také na večerní tréninkovou jednotku, mezi sedmnáctou a osmnáctou hodinou večerní. Když už jsme zpovídali Karla Pláška, zeptali jsme se jej rovněž na dojmy z prvního tréninku: „Už jsem byl párkrát na ledě v Přerově, takže to tak nějak zvládám. Ale pořád je ten začátek těžký, chvíli trvá, než se do toho člověk dostane. Kvalita ledu samozřejmě není ideální, ale postupně to bude lepší. Víc než tréninky nám určitě dají přípravné zápasy,“ uzavřel nejzkušenější šumperský hráč a odbruslil pokračovat v tréninku.

Za týden se již roztočí kolotoč přípravných zápasů, když ten první je v plánu na úterý 7. srpna v osmnáct hodin. Soupeřem bude prvoligová Poruba.

přípravné zápasy zdroj: Draci Šumperk

Vstupné na přípravné zápasy bude tradičních 30 korun. Na úplný závěr přípravy se chystá jedno překvapení a zároveň loučení. Zdeněk Novosad ve své exhibici uzavře hráčskou kariéru. Podrobné informace klub zveřejní, až bude vše doladěno, ale do kalendáře si mohou příznivci udělat poznámku na pátek 7. září v podvečer. Pokud vše klapne, místní zimák se má na co těšit.

Autor: red., T. Ostřanský, zdroj foto: Draci Šumperk

Fotogalerie

Draci vyjeli na led            zdroj foto: Draci Šumperk

Další články z rubriky

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.