Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Úterý 16. dubna 2024 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Nová aplikace sdílí informace o zřizovaných organizacích

15.04.2024 - Nová aplikace sdílí informace o zřizovaných...

Počasí

16.04.2024 - Úterý

Teplota: 12 / 7 - Zataženo

17.04.2024 - Středa

Teplota: 10 / 5 - Přeháňky-Déšť

Zde je místo pro Vaši reklamu

Druhá liga rozlosována!

12. června 2023 - 08:59

Zpět na seznam článků

Draci do ní vstoupí pod taktovkou nového trenéra

Druhá liga rozlosována!

Draci - logo klubu

Již v první polovině května podalo vedení šumperského hokeje přihlášku do druhé ligy a po nedávném aktivu druholigových týmů už můžeme dokonce prozradit herní systém soutěže včetně kompletního rozlosování. Nicméně pro všechny příznivce Draků bude nejspíše tou nejžhavější novinkou očekávané jmenování hlavního trenéra A-týmu.

David Káňa - dvaapadesátiletý rodák z Opavy je držitelem trenérské licence B. Jako trenér se pohyboval nejen na české scéně, ale zkušenosti získával i v zahraničí. Za zmínku stojí především angažmá v polském klubu LHK Lodž, kde kromě A-týmu trénoval i starší žáky a dorost. Historicky největší klubový úspěch se Davidu Káňovi podařil v sezóně 2016/2017, když spolu s mužstvem starších žáků slavil postup do celopolského finále. V následující sezóně pak měl zásluhy i na postupu A-týmu z druhé polské hokejové ligy do první. Z Polska se trenér následně přesunul k sousedům na Slovensko, kde si vzal na starost muže a starší žáky v klubu HK Spišská Nová Ves, a i zdejší působení si mohl zapsat mezi ty úspěšné. V sezóně 2019/2020 se totiž výrazně podílel na postupu A-týmu do slovenské extraligy, přestože jakožto držitel „pouze“ trenérské licence B musel před play off odstoupit. Jeho poslední kroky pak zamířily nejprve do třetí nejvyšší české hokejové ligy, kde zastával funkci hlavního kouče Chebu a následně zastával funkci trenéra juniorů ve Strakonicích.

Jak sám trenér prozradil, u svých svěřenců velmi dbá na komplexní fyzickou kondici, rychlost, obratnost, sílu a vytrvalost. V hokejových dovednostech pak klade enormní důraz na veškeré prvky bruslení a univerzálnost hráčů.

Na aktivu druholigových celků, který se konal první červnový den v Praze, bylo rozhodnuto o podobě následujícího ročníku. Do třetí nejvyšší soutěže se v řádném termínu přihlásilo celkem sedmadvacet účastníků, herní systém tak zůstává stejný jako v loňské sezóně. To znamená, že druhá liga bude opět rozdělena na dvě skupiny, respektive východní a západní konferenci. Ve východní skupině bude hrát celkem dvanáct týmů (včetně Šumperka), zatímco na západě hned patnáct.

Základní část čítá u obou skupin přesně 44 zápasů, přičemž do play off postoupí osmička nejlepších. Osmifinále a čtvrtfinále se bude hrát na tři výhry v rámci skupiny, semifinále a finále pak křížem na čtyři vítězná utkání. Absolutnímu vítězi druhé ligy následně připadne právo účasti v Chance lize, a naopak poslední týmy z obou konferencí se opět utkají o záchranu. Hracími dny pak zůstávají na rozdíl od Chance ligy pouze středy a soboty.

SLOŽENÍ SKUPIN 2. LIGY PRO SEZÓNU 2023/2024

Západní konference: HC Letci Letňany, Piráti Chomutov, HC Baník Příbram, HC Stadion Vrchlabí, HC Tábor, Hokej Ústí nad Labem, HC Děčín, MOSTEČTÍ LVI, HC Kobra Praha, HC Benátky nad Jizerou, IHC Králové Písek, HC Stadion Cheb, HC Řisuty, HC Wikov Hronov, HK Kralupy nad Vltavou.

Východní konference: DRACI PARS ŠUMPERK, Hokej Vyškov, AZ Havířov, HC Bobři Valašské Meziříčí, HC ISMM Kopřivnice, BK Havlíčkův Brod, SHKM Baník Hodonín, HK Nový Jičín, HK Opava, SKLH Žďár nad Sázavou, HHK Velké Meziříčí, Technika Hockey Brno.

Vedení šumperského hokeje prozradilo, že je mužstvo již z 80 procent složeno, přičemž většinu tvoří hráči, kteří v minulosti prošli mužskými či mládežnickými kategoriemi v Šumperku. Na bližší informace ohledně složení kádru si ale budeme muset ještě nějaký čas počkat, neboť budou poskytnuty až v polovině srpna.

Co už však je veřejně dostupné, to je termínová listina zápasů. Draci započnou novou sezónu 23. září na domácím ledě, kde přivítají SKLH Žďár nad Sázavou. Hned poté následují dva venkovní souboje, a to na ledě oblíbených rivalů z Havířova a Havlíčkova Brodu. Poslední klání základní části je pak naplánováno na 9. března, kdy do podhůří Jeseníků zavítá Technika Brno.

Ještě před samotným startem mistrovských zápasů však čeká svěřence Davida Káni společná příprava na ledě, která odstartuje 1. srpna. Během ní se Draci utkají v přátelském duchu s Opavou a Novým Jičínem.

Autor: red., Vanessa Vařeková - redakce DŠ

Fotogalerie

Draci - logo klubu

Další články z rubriky

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty   |    Nastavení souborů Cookies

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.

Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Více zjistíte zde.