Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Sobota 25. května 2024 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Podpora paliativní péči v kraji

24.05.2024 - Podpora paliativní péči v kraji - Nejvíce se zaměřuje...

Počasí

25.05.2024 - Sobota

Teplota: 20 / 15 - Bouřky

26.05.2024 - Neděle

Teplota: 23 / 13 - Přeháňky-Déšť

Zde je místo pro Vaši reklamu

Druhý den zasahují hasiči v domě, kde bylo nalezeno ohořelé tělo

27. července 2014 - 12:09

Zpět na seznam článků

Na Přerovsko zamířilo také vozidlo chemického speciálu

Druhý den zasahují hasiči v domě, kde bylo nalezeno ohořelé tělo

požár rodinného domku v Jezernici zdroj foto:HZS Ok

Pomoc jednotek hasičů na Přerovsku si od brzkých ranních hodin v sobotu 26. července vyžádal požár staršího rodinného domku v Jezernici nedaleko Lipníku nad Bečvou. Krátce po čtvrté hodině ráno, přijala linka tísňové pomoci HZS několik hlášení o viditelných plamenech nedaleko hřbitova. „V jednom případě oznamovatelé situaci popsali pozorovanou z vozidla při průjezdu nedalekou rychlostní komunikací D1,“ uvedl tiskový mluvčí HZS Olomouckého kraje Zdeněk Hošák.

požár rodinného domku v Jizernici

Na operační středisko navíc obdrželi informaci, že v hořícím domě se může nacházet osoba. Samotnou likvidaci ohně komplikovalo velké množství nanošeného odpadu před i uvnitř domu. „Při zásahu museli hasiči pracovat s nasazenou dýchací technikou a další jednotky byly povolány již ve druhém stupni požárního poplachu,“ uvedl tiskový mluvčí. Operační středisko postupně povolalo osm jednotek profesionální i dobrovolných hasičů.

požár rodinného domku v Jizernici

Hasiči v průběhu vyklízení nalezli v jedné z nejvíce požárem zasažených míst ostatky lidského tělo, s největší pravděpodobností se jedná o obyvatelku domu, kterou od ranních hodin hledali. „Zda se jedná o čtyřiaosmdesátiletou majitelku domu, prokáže nařízená soudní pitva. Místo požáru není stále bezpečné, aby zde mohla být provedena prohlídka požářiště. Jakmile to bude možné, policisté ve spolupráci s příslušníky HZS místo ohledají a následně budou zjišťovat příčiny požáru a vyčíslí předběžnou škodu,“ uvedla tisková mluvčí policie Olomouckého kraje Marie Štrbáková.

požár rodinného domku v Jizernici

V neděli 27.července policejní hlídka, která byla na po celou noc na místě informovala operační středisko hasičů o nebezpečí znovu vznícení několika trámů. “I přes včerejší několikahodinové vyklízení vyhořelé materiálu, části střechy, slámy a dalších věcí z domu, zde zůstalo poměrně hodně materiálu ve stropech, sloužící jako zateplení. Jedná se tedy především o slámu v mezistropním prostoru, který bude nutné strhnout,“ informoval dnes ráno mluvčí Hošák.

požár rodinného domku v Jizernici

Mimo jednotek z řad dobrovolných hasičů, kteří musí pracovat převážně v dýchací technice, na místo rovněž míří vozidlo chemického speciálu s dýchací technikou. „Na místě provedou kompletní odkrytí stropní části a vynosí nebezpečný hořlavý materiál,“ dodal Hošák.

Opět tedy hasiče čeká několikahodinový, náročný zásah s fyzickým vypětím a nepříjemným vedrem.

Autor: red.,Z.Hošák, zdroj foto:HZS Ok

Fotogalerie

požár rodinného domku v Jezernici    zdroj foto:HZS Ok

Další články z rubriky

Exkluzivní Fotogalerie

VESELENÍ šumperské školky

VESELENÍ šumperské školky

Fotek: 93
Přidáno: 24.05.2024

Gastro festival Jídlo na ulici

Gastro festival Jídlo na ulici

Fotek: 65
Přidáno: 18.05.2024

Zábřeh - historická vozidla 2024

Zábřeh - historická vozidla 2024

Fotek: 109
Přidáno: 11.05.2024

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty   |    Nastavení souborů Cookies

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.

Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Více zjistíte zde.