Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Neděle 28. února 2021 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Draci Pars Šumperk vs SC Kolín 5:2

27.02.2021 - Draci Pars Šumperk vs SC Kolín 5:2 - Reportáž ze zápasu

Počasí

28.02.2021 - Neděle

Teplota: 7 / -1 - PoloJasno

01.03.2021 - Pondělí

Teplota: 8 / -1 - PoloJasno

Zde je místo pro Vaši reklamu

Druhý díl Rock Point - Horské výzvy má vítěze

14. června 2012 - 10:28

Zpět na seznam článků

79 kilometrů nejlépe zvládli Jakub Řídel a Martin Stárek

Druhý díl Rock Point - Horské výzvy má vítěze

vitezove: J.Ridel a M.Starek zdroj foto:psm

Druhým dílem pokračoval o víkendu v Krušných Horách seriál horských maratonů dvojic Rock Point - Horská výzva. Na trať v délce 79 kilometrů vyrazilo celkem 104 týmů, vítězná dvojice Jakub Řídel, Martin Stárek z týmu TERC ji zvládla za méně než devět hodin. „Vzdálenost 79 kilometrů byla extrémní a závodníkům dala skutečně zabrat. Hned po startu vyběhli na nejvyšší vrchol Klínovec (1225 m n.m.) a tvrdé bylo i prudké stoupání za třetí občerstvovací stanicí v Jáchymově. Závodníci překonávali převýšení 2000 metrů a šli či běželi po šotolinových a asfaltových cestách,“ prozradil za pořádající Top Race Agency Radovan Kupčík.

Obcerstvacka

Startovalo se v pátek těsně před půlnocí ve skiareálu Klínovec a závodníkům v tu chvíli svítily nad hlavou hvězdy z jasného nebe. Kromě mlhy v nejvyšší částech jim bylo počasí nakloněno. „Závod nedokončilo jen asi patnáct týmů a pro ty jsme měli připravený svoz z trati. Krušné Hory má na tyto závody dobré podmínky a terén, byly tam i prudké sešupy a výběhy, jen musíme příště odstranit nějaké chyby při značení. Při takovém závodě se ale vždy trochu bloudí,“ dodal Stárek.

Nejrychlejší v cíli byla dvojice Jakub Řídel, Martin Stárek z Prahy, která tak vylepšila stříbrnou pozici z prvního dílu v Jeseníkách a celkově vede.

Vitezove_J_Ridel_M_Starek_01

Druzí Lukáš Vrobel s Miroslavem Vroblem ztráceli 33 minut, třetí SK Valašského Království pak hodinu a třináct minut. Mezi ženami zopakovaly vítězství z Jeseníků Patrícia Gánovská s Boženou Kováčovou. V mixech byli první Veronika Jerglíková s Jaromírem Wojtylou a po druhém místu v prvním závodě jsou také blízko celkovému vítězství. Výsledky ZDE. Potvrdit ho mohou při velkém finále, které se uskuteční 10. srpna v Krkonoších.

Autor: red., psm

Fotogalerie

vitezove: J.Ridel a M.Starek   zdroj foto:psm

Další články z rubriky

Exkluzivní Fotogalerie

Jeseníky

Jeseníky

Fotek: 28
Přidáno: 06.01.2021

Přestupní terminál Šumperk

Přestupní terminál Šumperk

Fotek: 21
Přidáno: 16.11.2020

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.