Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Sobota 25. května 2024 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Podpora paliativní péči v kraji

24.05.2024 - Podpora paliativní péči v kraji - Nejvíce se zaměřuje...

Počasí

25.05.2024 - Sobota

Teplota: 20 / 15 - Bouřky

26.05.2024 - Neděle

Teplota: 23 / 13 - Přeháňky-Déšť

Zde je místo pro Vaši reklamu

Druhý díl hasičských pohádek už putuje k dětem

02. června 2019 - 10:06

Zpět na seznam článků

Pohádek, které pro děti napsali sami hasiči

Druhý díl hasičských pohádek už putuje k dětem

Zbirožské hasičské tatrování 2019 - křest knihy zdroj foto: GŘ HZS

Před třemi lety vydalo generální ředitelství Hasičského záchranného sboru první knihu Hasičských pohádek. Knížka měla od začátku obrovský úspěch a dočkala se dvou dotisků.

Jako audioknihu jí pak namluvil Pavel Trávníček. A prakticky hned po jejím vydání už padaly dotazy, jestli bude druhý díl. Trvalo to sice tři roky, ale 25. května v rámci Zbirožského hasičského tatrování byla slavnostně pokřtěna knížka Hasičské pohádky II. s podtitulem „Čti si a poznávej“.

Zbirožské hasičské tatrování 2019 zdroj foto: GŘ HZS

I v tomto druhém dílu najdete krásné pohádky s hasičskou tématikou. Tentokrát jsou ale autory pohádek děti, a to od těch nejmenších z prvního stupně základních škol, až po tvořivé středoškoláky. V knížce je celkem devatenáct pohádek. Například o smutné požární hadici, O statečném Bořivojovi nebo O draku Kazichlupovi. Dozvíte se, jak se stal vodník Listonoh hasičem, jak Honza uhasil Draka nebo jak včeličky přišly k novému úlu.

Rozdílem oproti první knížce pohádek je to, že se u této knížky nejen dobře pobavíte, ale mnohému se také přiučíte. „Sami asi dobře víte, že v běžném životě není všechno jako v pohádce a bohužel jsou i příběhy, které nemají šťastný konec. My hasiči se s takovými příběhy setkáváme častěji než ostatní a moc dobře víme, jakou tragédii může způsobit požár, vichřice nebo povodeň. O tom, jestli tyto situace dopadnou dobře, můžete rozhodnout i vy sami a to tím, že budete vědět, jak se správně zachovat. Jedině tak totiž dokážete zachránit nejen svůj život a zdraví, ale také pomoct ostatním,“ napsal do úvodu pohádkové knížky generální ředitel HZS Drahoslav Ryba.

Hasičskké pohádky - druhý díl zdroj: GŘ HZS

Za každou pohádkou je navíc zařazeno jedno téma, které děti seznámí s tím, jak se správně zachovat při mimořádné události. „Spolu s dráčkem Záchranáčkem, který je tradičním hasičským průvodcem dětí, je tak v knížce napsáno, co udělat, pokud na vás začne hořet oblečení, kam se schovat před bouřkou, jak správně volat na tísňovou linku nebo jak poznat, že siréna svým tónem hlásí nebezpečí. Text je pak možné doplnit vlastním obrázkem,“ uvedla tisková mluvčí GŘ HZS Nicole Zaoralová.Hasičskké pohádky - druhý díl zdroj: GŘ HZS

Knížku veselými a vtipnými ilustracemi na míru obohatil již tradičně malíř a zároveň dobrovolný hasič pan Ladislav Cabicar, kterému jsou hasičská témata velmi blízká také proto, že je dlouholetým autorem vzdělávacích materiálů pro děti v oblasti požární prevence a dalších bezpečnostních témat.Hasičskké pohádky - druhý díl zdroj: GŘ HZS

Děti i dospělí mohou Hasičské pohádky získat jako odměnu za účast v nejrůznějších soutěžích a na akcích pořádaných Hasičským záchranným sborem ČR.

Autor: red., N. Zaoralová, zdroj foto: GŘ HZS

Fotogalerie

Zbirožské hasičské tatrování 2019 - křest knihy     zdroj foto: GŘ HZS

Další články z rubriky

Exkluzivní Fotogalerie

VESELENÍ šumperské školky

VESELENÍ šumperské školky

Fotek: 93
Přidáno: 24.05.2024

Gastro festival Jídlo na ulici

Gastro festival Jídlo na ulici

Fotek: 65
Přidáno: 18.05.2024

Zábřeh - historická vozidla 2024

Zábřeh - historická vozidla 2024

Fotek: 109
Přidáno: 11.05.2024

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty   |    Nastavení souborů Cookies

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.

Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Více zjistíte zde.