Čtvrtek 30. května 2024 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Sportovní hry seniorů

29.05.2024 - Sportovní hry seniorů - Konal se již devátý ročník

Počasí

30.05.2024 - Čtvrtek

Teplota: 20 / 11 - obcasny-Déšť

31.05.2024 - Pátek

Teplota: 20 / 12 - Bouřky

Držitelé krajských cen v oblasti kultury

19. dubna 2024 - 13:01

Zpět na seznam článků

Opera, výstava, kniha či obnova kaple

Držitelé krajských cen v oblasti kultury

Držitelé krajských cen v oblasti kultury zdroj foto: OLK

Výjimečné krajské kulturní počiny za rok 2023, ať už se jedná o literaturu, péči o kulturní dědictví, tradiční lidovou kulturu či výtvarné umění, ocenil Olomoucký kraj. Ve čtvrtek 18. dubna si do Červeného kostela přišlo pro své tituly celkem třináct nominovaných.

Ceny měly letos podobu zvířecí sošky, která vždy danou kategorii symbolizovala. Vytvořila je keramička Anna Dvořáková z ateliéru Stika ceramics. „Kultura je nedílnou součástí života v Olomouckém kraji a je skvělé ji ročně oceňovat ve všech jejích různých odvětvích. Hejtmanství kulturu velmi podporuje, ať už finančně či pořádáním různých akcí. Všem oceněným velmi gratuluji,“ uvedl hejtman Josef Suchánek.

Kraj registroval téměř čtyřicet návrhů na ocenění, ze kterých vzešlo třicet šest nominací. Dvanáct oceněných vybrala hodnoticí komise a třináctého prostřednictvím webu cenykraje.cz veřejnost – nejvíce hlasů získala Hana Pospíšilíková, předsedkyně Hanáckého folklorního spolku, který sdružuje přes třicet folklorních souborů muzik.

Například cenu v kategorii divadla obdrželo Moravské divadlo Olomouc za operu Ad Matrem, ocenění za literaturu si převzala Lenka Chalupová za knihu Svatojánské ořechy, za péči o kulturní dědictví si cenu převzal spolek Horní a Dolní údolí z.s., za obnovu kapel sv. Anny.

Do Dvoru slávy byl uveden profesor Jan Vičar, který se věnuje vysokoškolské pedagogické činnosti, muzikologii a kompozici. „Zvláště jsme ocenili také mistry tradiční rukodělné výroby. V loňském roce to byl jeden, letos už tři. Je skvělé, že ceny za přínos v oblasti kultury se dotýkají všech různých odvětvích. Tento rok opět přinesl v oblasti kultury nepřeberné množství významných osobností, počinů a aktivit,“ řekl  radní Jan Žůrek.

Držitelé krajských cen v oblasti kultury zdroj:OLK

Autor: red., A. Minxová, zdroj foto: OLK

Fotogalerie

Držitelé krajských cen v oblasti kultury    zdroj foto: OLK

Exkluzivní Fotogalerie

VESELENÍ šumperské školky

VESELENÍ šumperské školky

Fotek: 93
Přidáno: 24.05.2024

Gastro festival Jídlo na ulici

Gastro festival Jídlo na ulici

Fotek: 65
Přidáno: 18.05.2024

Zábřeh - historická vozidla 2024

Zábřeh - historická vozidla 2024

Fotek: 109
Přidáno: 11.05.2024

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty   |    Nastavení souborů Cookies

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.

Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Více zjistíte zde.