Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Středa 14. dubna 2021 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Vrcholí revitalizace parku Knížecí sady Zábřeh

13.04.2021 - Vrcholí revitalizace parku Knížecí sady Zábřeh -...

Počasí

14.04.2021 - Středa

Teplota: 6 / 2 - Sníh

15.04.2021 - Čtvrtek

Teplota: 5 / 1 - Sníh

Zde je místo pro Vaši reklamu

Duben na olomouckém výstavišti ve znamení venkovních trhů

07. dubna 2021 - 13:52

Zpět na seznam článků

Na Floře připravují Selské a Zahradnické

Duben na olomouckém výstavišti ve znamení venkovních trhů

Selské trhy startují 23. dubna a poté se budou konat každých čtrnáct dní v pátek od 11 do 17 hodin. Trhy nabídnou balkonové květiny, pečivo, mléčné výrobky, uzeniny a další dobroty od českých producentů. Místo Jarní výstavy Flora, která se letos nemůže konat, chystá výstaviště venkovní Zahradnické trhy, a to hned ve třech termínech. Návštěvníci se mohou těšit na široký sortiment zeleninových přísad, balkonových květin, bylinek, školkařských výpěstků a zahradnických pomůcek a potřeb. Vstup na obě akce je zdarma.

Loni se Výstaviště Flora Olomouc pustilo do pořádání venkovních Selských a Zahradnických trhů a obě tyto akce se staly velice populárními nejen u obyvatel Olomouce. Proto bude Flora venkovní trhy organizovat i letos. První trhy se uskuteční již poslední dubnový víkend.

Selské trhy se loni staly jakýmsi pomyslným pohodovým zakončením pracovního týdne. Ani tentokrát tomu nebude jinak. „Lidé návštěvu trhů často spojili s příjemnou procházkou parkem a v baru za pavilonem A si dali točené pivo nebo kávu,“ komentuje trhy manažerka projektu Eva Číhalová.

pozvánka zdroj:VFO

Selské trhy se budou konat každých čtrnáct dní v pátek od 11 do 17 hodin ve Smetanových sadech za pavilonem A až do října a opět nabídnou kvalitní regionální potraviny a produkty. „Letos chystáme jednu novinku. Každý měsíc se trhy ponesou v duchu nějakého tématu. Už teď můžu prozradit, že duben bude věnovaný pečivu a květen hlávkovému salátu,“ doplňuje Číhalová.

Pokud to situace dovolí, na první Selské trhy se můžete těšit v pátek 23. dubna. „Venkovní zahradnické trhy bývají velice oblíbenou součástí květinových výstava Flora. Protože tuto výstavu ani letos uspřádat nemůžeme, rozhodli jsme se zorganizovat alespoň samostatné zahradnické trhy, na které bude vstup zdarma,“ vysvětluje manažerka projektu Zuzana Chalupová. 

Víkendové zahradnické trhy určitě potěší nejen všechny zahrádkáře a milovníky rostlin. „Návštěvníci si budou moci koupit zeleninovou přísadu, balkonové květiny, bylinky, školkařské výpěstky a zahradnické pomůcky a potřeby,“ dodává Chalupová.

pozvánka zdroj:VFO

„Obě dvě akce budou plně respektovat aktuální hygienické a bezpečností nařízení. Vývoj pandemie bedlivě sledujeme,“ komentuje situaci kolem pandemie tisková mluvčí výstaviště Kristýna Buchtová.

Vstup na obě akce je zdarma.

Autor: red., K. Buchtová, zdroj foto: VFO

Fotogalerie

Další články z rubriky

Exkluzivní Fotogalerie

Policie hodnotí první týden opatření

Policie hodnotí první týden opatření

Fotek: 43
Přidáno: 08.03.2021

Jeseníky

Jeseníky

Fotek: 28
Přidáno: 06.01.2021

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.