Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Pátek 20. května 2022 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

V TFA uspěli hasiči ze stanic v Olomouci a v Zábřehu

19.05.2022 - V TFA uspěli hasiči ze stanic v Olomouci a v Zábřehu -...

Počasí

20.05.2022 - Pátek

Teplota: 27 / 11 - SkoroJasno

21.05.2022 - Sobota

Teplota: 20 / 14 - PoloJasno

Zde je místo pro Vaši reklamu

Dubnové žně Gymnastického klubu Šumperk

04. května 2018 - 07:55

Zpět na seznam článků

Report ze závodů

Dubnové žně Gymnastického klubu Šumperk

Dubnové žně Gymnastického klubu Šumperk zdroj foto: klub

V Prostějově 14. dubna započaly vítězné tažení šumperské gymnastky na tradičním závodě „Prostějovská mimina“ určeném dívkám narozeným v roce 2008 a mladším. Děvčata se utkala v dvojboji kladina a bradla. V letošním roce byl závod zpestřen Memoriálem Milana Vaculíka určeným pro dívky ve věku 12 let a mladším a soutěžilo se dvojboji bradla a prostná.

 

Nejmladší závodnicí GK Šumperk byla Markéta Hermannová, která v kategorii 2010 a mladší získala vyhlašované páté místo. Pro šumperské gymnastky byly úspěšné i další kategorie, protože Lenka Machytková (2009) zvítězila celkově ve dvojboji bradla a kladina a odvezla si zlaté medaile i za finále na jednotlivých nářadích. Jitka Machytková byla sedmá, Michaela Janků jedenáctá a dvojčata Paraska třináctá a čtrnáctá.

Ve vloženém závodě si nejlépe vedla Klára Peterková, která získala nejcennější kov za dvojboj i za finále na prostných a bradlech. Za dobré výkony byly zaslouženě na stupních vítězů oceněny i další Klářiny týmové kolegyně Sabina Žandová a Kateřina Friedlová. Sabina přidala stříbro za dvojboj i finále na jednotlivých nářadích a Kateřina si odvezla bronz za dvojboj a finále na bradlech. Děvčatům za vzornou reprezentaci šumperské gymnastiky patří dík.

Dubnové žně Gymnastického klubu Šumperk zdroj foto: klub

Svěřenkyně GK Šumperk pokračovaly na konci dubna (v sobotu 28. dubna) v úspěšné misi na 24. ročníku Memoriálu Petry Urbáškové, který se konal v rodném Šumperku. Děvčata pokřtila novou tělocvičnu řadou krásných výkonů.

Dubnové žně Gymnastického klubu Šumperk zdroj foto: klub

Závod byl složen z trojboje – kladina, prostná a bradla. Nejúspěšnější byla kategorie 2009, kde stupně vítězů ovládla děvčata domácího klubu. První byla Jitka Machytková, druhá její sestra Lenka, na třetí stupínek vystoupila Michaela Janků a jedenáctá byla Valérie Navrátilová.

V nejmladší kategorii 2011 se Markétka Hermannová umístila na páté pozici. Další úspěch zaznamenala děvčata v kategorii 2007, kdy Sabina Žandová skončila třetí, Kateřina Friedlová pátá, Amélie Bruštíková jedenáctá a Julie Machytková třináctá. 

Dubnové žně Gymnastického klubu Šumperk zdroj foto: klub

Další vítězství pro GK Šumperk zajistila zástupkyně ročníku 2006 Klára Peterková, šestá byla Berenika Diňová, sedmá Julie Hvižďová a čtrnáctá Eliška Kubíčková. Výkonnostně nejtěžší byla kategorie 2005 a starší. Toho se však nezalekla Adéla Osladilová a skončila pátá. Poslední vyhlašovanou skupinou byl ročník 2008, kde se zástupkyně oddílu seřadily za sebou v pořadí čtvrtá Anna Paraska, pátá její sestra Marie, šestá Amélie Diňová a dvanáctá Rozálie Bruštíková.

Děvčata svůj úspěch zakončila vyhlášením družstev. Stříbrný pohár převzala Markétka Hermannová, Sabina Žandová a Klára Peterková. Tady patří velký dík šéftrenérce dívčí složky Silvii Urbanové za pěkný závod a spoustu cen.

Autor: red., Jana Žandová, zdroj foto: GK

Fotogalerie

Dubnové žně Gymnastického klubu Šumperk   zdroj foto: klub

Další články z rubriky

Exkluzivní Fotogalerie

Kapela Jelen v Šumperku

Kapela Jelen v Šumperku

Fotek: 67
Přidáno: 23.04.2022

Princezky a princezny v silničním muzeu

Princezky a princezny v silničním muzeu

Fotek: 39
Přidáno: 15.04.2022

Velikonoce na Zámečku ve Vikýřovicích

Velikonoce na Zámečku ve Vikýřovicích

Fotek: 68
Přidáno: 11.04.2022

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty   |    Nastavení souborů Cookies

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.

Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Více zjistíte zde.