Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Středa 20. března 2019 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Nejlepší webové stránky mají v Mohelnici a Lipové – lázních

19.03.2019 - Nejlepší webové stránky mají v Mohelnici a Lipové –...

Počasí

Jasno

20.03.2019 - Středa

Teplota: 8 / 0 - Jasno

Oblačno

21.03.2019 - Čtvrtek

Teplota: 11 / 3 - Oblačno

Zde je místo pro Vaši reklamu

Dušičky byly ve znamení neznačených výrobků bez cenovek

18. listopadu 2016 - 09:53

Zpět na seznam článků

Padesát procent kontrolovaných prodejců porušilo zákon

Dušičky byly ve znamení neznačených výrobků bez cenovek

ilustrační snímek zdroj: čoi

O dušičkách většina z nás vzpomínala na své blízké, kteří již nejsou mezi námi. Snad každý chtěl na pietním místě zapálit svíčku nebo položit kytičku. Toho každoročně využívají prodejci, polovina z nich však letos při nabídce věnců, kytic, květinových vazeb, umělých či živých květin a širokého sortimentu svíček nedodržovala zákony pro prodej tohoto zboží.

Inspektoři zkontrolovali 242 prodejců, u 121 se setkali s porušením zákona. „Nejčastěji zjišťovali nabízení výrobků bez označení výrobce nebo dovozce, bez povinných informací k bezpečnému používání a mnohdy i bez uvedení ceny. Na místě uložili inspektoři celkem 83 pokut za 95 tisíc korun, další prodejce čeká za porušení povinností správní řízení, kde se bude mimo jiné rozhodovat také o výši pokuty,“ uvedl tiskový mluvčí Jiří Fröhlich.

tabulka zdroj: čoi

V období od 1. října do 5. listopadu monitorovaly jednotlivé inspektoráty ČOI dle situace ve svých regionech prodejní místa se sortimentem tzv. dušičkového zboží. „Kontroly byly zaměřeny na tzv. „dušičkové zboží“, zejména prodej věnců, květinových vazeb a širokého sortimentu svíček. Inspektoři kontrolovali dodržování obecně závazných právních předpisů, zejména v souvislosti s plněním informačních povinností, poctivost prodeje, správné účtování a seznámení spotřebitele s cenou,“ upřesnil mluvčí.

Autor: red., J. Fröhlich

Fotogalerie

ilustrační snímek           zdroj: čoi

Další články z rubriky

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.